Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bryton Rider


314 odpowiedzi w tym temacie

#21 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 13 lipiec 2016 - 23:46

Rider 100 chyba nie ma barometrycznego pomiaru wysokości.



#22 speed50

speed50
  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 30 lipiec 2016 - 18:10

Gdzie kupiliście swoje liczniki? Widziałem ofertę bike24 i bike-discount ale ktoś pisał, że czeka na przesyłkę z Tajwanu...

Mocno się zastanawiam nad 310, tylko nie wiem czy kupić w zestawie z CAD i HR czy dokupić sobie te czujniki innego producenta? Jak wygląda sprawa ewentualnej gwarancji?

Z góry dziękuję za ew. info.



#23 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 598 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 30 lipiec 2016 - 20:29

zobacz np. na aliexpress lub ebay

 

tylko , nie wiem jak wygląda potem gwarancja ale chyba jej nie ma.



#24 speed50

speed50
  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 31 lipiec 2016 - 08:50

zobacz np. na aliexpress lub ebay

 

tylko , nie wiem jak wygląda potem gwarancja ale chyba jej nie ma.

Bardziej miałem na myśli jakiś sprawdzony sklep online na terenie europy lub bezpośrednio producent (jeśli taka opcja istnieje)



#25 Gosc_Peelos_*

Gosc_Peelos_*
  • Gość

Napisano 31 lipiec 2016 - 11:28

Kupiłem 2 tyg temu zestaw na addnature.pl za 579 - jest kupon 50 za subskrypcje. Na razie po kilku jazdach fajnie śmiga, jazdy wrzucam przez bt na telefon, potem przez stronę na strave i ok.

Wysłane z z1c



#26 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 598 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 31 lipiec 2016 - 12:36

to w takim razie zostaje ci b24 lub disc... lub addnature



#27 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 31 lipiec 2016 - 21:03

Ja brałem przez BikeDiscount i wszystko szybko i bez problemu.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka



#28 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 01 sierpień 2016 - 13:50

Polecam kupować w Europie skoro są dostępne w dobrych cenach (np. bike-discount.de).



#29 speed50

speed50
  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 01 sierpień 2016 - 16:51

Dziękuję wszystkim za sugestie. Mam jeszcze jedno pytanie, do bardziej ogarniętych w technologiach.

Czy taki czujnik http://www.decathlon...id_8348589.htmlbędzie (powinien) współpracować z Bryton-em? I jeszcze jedno pytanie. Czy po sparowaniuu telefonu z licznikiem (310) na jego ekranie wyświetlają się połączenia przychodzące?

Dziękuję z góry :-)



#30 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 01 sierpień 2016 - 17:19

Nie będzie współpracował bo tylko czujniki ant+ są kompatybilne(kadencja, prędkość, puls, moc). Bluetooth służy do komunikacji z tabletem/smartfonem i mobilną aplikacją bryton. Przesyłanie treningów bezprzewodowo na smartfon działa ale wyswietlanie powiadomień nie sprawdzałem bo nawet nie wiem czy ma taką opcję.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka



#31 speed50

speed50
  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 01 sierpień 2016 - 18:08

Nie będzie współpracował bo tylko czujniki ant+ są kompatybilne(kadencja, prędkość, puls, moc)....

Mea culpa. Nie doczytałem. Gdzieś mi się w Deca przewinął przed oczami czujnik ANT+ i jakoś pomyślałem, że to ten sam...

A takie czujniki z Sigmy:

https://www.rowertou...ka-rox-10.0-ant

Myślę o takim rozwiązaniu przyszłościowo - jak budżety pozwolą ;-)  Chyba, że ma ktoś jakąś inną propozycję?



#32 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 598 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 01 sierpień 2016 - 19:23

Nie lepiej kupic oryginalny czujnik z brytona?

#33 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 01 sierpień 2016 - 21:56

Lekki trening to sprawdziłem czy na wyświetlaczu Brytona Rider 310 pojawiają się informacje o połączeniu. Wynik: Pojawiają się. Po sparowaniu z telefonem ( galaxy s3 ) i odpaleniu apki Bryton Sport app( nie ta ze sklepu google a pobrana ze strony Brytona apk.), wywaleniu jej z ekranu ale żeby działała w tle przy nadejściu połączenia słychać piknięcie i na wyświetlaczu pojawia się numer oraz nazwa kontaktu. Przy sms-ie brak reakcji licznika. 



#34 speed50

speed50
  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 02 sierpień 2016 - 19:27

Nie lepiej kupic oryginalny czujnik z brytona?

Budżety - priorytety ;-)

Dziękuję Senninho za sprawdzenie :-)



#35 speed50

speed50
  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 28 sierpień 2016 - 20:25

Wczoraj przyszedł 310. Fajne, zgrabne urządzenie. Ale na to wygląda, że nie ogarniam nowych technologi ;-) Po pierwsze jak zmienić ustawienia ekranu żeby wyświetlić np 6 pól? Teraz mam 3 dedykowane ekrany a chciałbym móc je sobie jakoś spersonalizować. Po drugie znalazłem czujnik prędkości i pasek HR z Suunto ale jakoś pomimo skanowania nie chcą zadziałać (nowe baterie). Po trzecie nie potrafię sparować telefonu przez Bluetooth. Sciągnąłem program ze sklepu google, ale tego drugiego o którym mówił Senninho nie potrafię znaleźć. Może ktoś mocniej zorientowany w technologiach Ant+ i Bluetooth mógłby mi pomóc? Z góry dziękuję.
Edit. Znalazłem program poprzez kod QR ale pomimo tego, że zarejestrowałem się na stronie, na telefonie wyskakuje komunikat o braku połączenia internetowego przy logowaniu.

#36 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 28 sierpień 2016 - 21:23

Czujniki i opaska musi być ANT+. Zakładasz opaskę tętna(dobrze zwilżyć czujniki) i klikasz SETTINGS->SENSORS->HEART RATE-> RESCAN/PAIRING. Z czujnikiem prędkości na ANT+ robisz to samo tylko zamiast HEART RATE klikasz speed. Jeśli chodzi o program na telefon to coś się ruszyło i jest aktualizacja.   

 

 i powinno grać. U mnie jest jakiś problem i napisałem do Bryton support.

 

[Edit: zrób nowe konto przez aplikację w telefonie. Tą nową ze sklepu google play] i postępuj jak na filmie.



#37 speed50

speed50
  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 28 sierpień 2016 - 22:34

Dziękuję Senninho - można na Ciebie liczyć :-) Program zainstalowany i nawet pierwsza aktywność zsynchronizowana. Teraz tylko test telefonu. Udało mi się również znaleźć personalizację ekranu uff.... Co do czujników. Moje pochodzą z zestawu od Suunto t3. Na opasce HR jest nawet logo ANT+. Na czujniku prędkości nie ma, ale to chyba ta sama technologia... U mnie po kliknięciu e Sensors - Speed - Pojawia się status Off i przy ID jest pusto, po kliknięciu w More pojawia się Rescan i po kliknieciu czasem pojawia się komunikat Rescan, ale nic się nie dzieje dalej.



#38 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 28 sierpień 2016 - 22:41

A czujnik ma jakiś przycisk? Jak tak to klik jak nie to podczas parowania pomachaj przed nim magnesem tak jak by koło się kręciło.

Wysłane z mojego LIFETAB_P831X.2 przy użyciu Tapatalka



#39 speed50

speed50
  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 29 sierpień 2016 - 19:35

A czujnik ma jakiś przycisk? Jak tak to klik jak nie to podczas parowania pomachaj przed nim magnesem tak jak by koło się kręciło.

Wysłane z mojego LIFETAB_P831X.2 przy użyciu Tapatalka

 

Niestety, czujnik nie ma żadnego przycisku. W instrukcji znalazłem instrukcję parowania z urządzeniami Suunto (trzeba zewrzeć + i - ) ale w Bryton'ie to nie zadziałało. Pasek HR też nie odpala. Może wsparcie Bryton'a podpowie jakieś rozwiązanie.



#40 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 sierpień 2016 - 19:49

Dziękuję Senninho - można na Ciebie liczyć :-) Program zainstalowany i nawet pierwsza aktywność zsynchronizowana. Teraz tylko test telefonu. Udało mi się również znaleźć personalizację ekranu uff.... Co do czujników. Moje pochodzą z zestawu od Suunto t3. Na opasce HR jest nawet logo ANT+. Na czujniku prędkości nie ma, ale to chyba ta sama technologia... U mnie po kliknięciu e Sensors - Speed - Pojawia się status Off i przy ID jest pusto, po kliknięciu w More pojawia się Rescan i po kliknieciu czasem pojawia się komunikat Rescan, ale nic się nie dzieje dalej.

 

Sprawdź czy ten pasek jest na pewno ANT+ czy może ANT. Wbrew pozorom to kluczowa różnica, bo ANT+ jest otwartym standardem używanym przez wielu producentów, a ANT to technologia stosowana tylko przez Suunto i akcesoria jej używające nie będą potrafiły się dogadać z odbiornikami innych firm.





Dodaj odpowiedź