Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Siodło] Fizik Aliante Gamma Kium

Fizik Aliante siodło

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pywned

Pywned
  • Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 04 marzec 2016 - 16:08

Siemka, szukam do szosy czegoś wygodnego i takie coś mi wpadło w oko. 
http://allegro.pl/sh...item=6028076736
Teraz pytanie, czy opłaca się kupić używkę, bo jakoś wydać w ciemno 300-400 zł trochę mi szkoda, a 100 zł w ciemno jakoś tak nie zaboli. Poza tym chętnie przeczytam jakieś inne propozycje i wasze opinie o tym siodle. Sam już trochę przewertowałem neta i zbiera pozytywne opinie, ale wiadomo kazdy tyłek inny. ;] 



#2 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 marzec 2016 - 16:30

Właśnie każdy tyłek inny, więc jak nie masz innej możliwości testowania to wydaj 100 i sprawdź.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#3 Pywned

Pywned
  • Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 04 marzec 2016 - 16:38

Ok, a czy to dobra cena za używke?


  • major lubi to

#4 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 04 marzec 2016 - 16:55

Ja posiadam takowe siodło od 2 sezonów mi przypadło jeżeli mowa o wygodzie.


SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#5 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 04 marzec 2016 - 17:43

Jeśli nie lubisz deski, pomyśl o WTB Volt. Jest kilka wersji wykończenia i wagi. Nie bierz tylko pod uwagę Volt Sport, które sprzedają za 99z. Na zdjęciach pokazują droższą wersję.  pozdr



#6 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 04 marzec 2016 - 23:43

Testowałem wiele różnych siodeł i zdecydowanie najwygodniejszym - niezależnie od roweru w którym było, mojej fizycznej dyspozycji i "zaprawienia" w jeździe - było siodło Fizik Aliante. Moja wersja ważyła 270 gramów, była ultra lekka w porównaniu do wcześniejszych siodeł, wydawało się niesamowicie deskowate (na zdjęciu) a realnie zgraliśmy się od pierwszego siadu.

Siodło węższe niż wychodziło z pomiaru, mimo to super wygodne. 



#7 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 05 marzec 2016 - 14:48

Każda dupa inna jednak Fizik dzieli dupy a raczej kręgosłupy na trzy typy

Byk
Kameleon

Wąż

Radzenie się na podstawie "Mi to lepiej pasowało" to nie tędy droga.

Aliante to dla mało giętkiego czasem umięśnionego gościa.

 

http://velonews.pl/p...delek-wg-fizika

 

Też miałem na nie chrapkę ale nie będę się bił na aukcji.
Jak Ci nie spasi to chętnie odkupię.

 

Przy okazji, wiecie gdzie wysyłają kurierem testowe siodła na rozsądnych warunkach?

Ewentualnie na miejscu na śląsku.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#8 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 06 marzec 2016 - 21:37

Wg tego co Fizik uznaje za giętkiego to jestem bardzo giętki. Dlatego nie uznaję pomiarów tylko użycie. Umięśniony nie jestem. 

Wg pomiaru Bontragera powinienem używać siodła dla 146 mm rozstawu kości (ichni pomiar) wygodnie siedziało mi się na ich siodle 154 a normalnie jeżdżę na 130tkach.



#9 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 marzec 2016 - 23:45

Przeczytaj resztę teorii fizika, tę o kościach kulszowych, to może dowiesz się czemu wygodnie Ci na 130mm.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#10 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 06 marzec 2016 - 23:48

Dlatego nie uznaję pomiarów tylko użycie.

 

Nie widzę związku.

To służy sprzedawcom żeby wiedzieli jakie siodło założyć Ci do testów.

Często wystarczy 1/3 ich czasu który kosztuje żeby trafić w produkt który klientowi będzie odpowiadał.

Jeżeli pywned nie jest giętki to z pewnością nie przypasuje mu deseczka. Nigdy na odwrót. Więc wcale nikogo nie powinno zdziwić że tobie siodło profilowane pasuje.

 

http://www.fizik.it/spineconcept/


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#11 paulsen

paulsen
  • Użytkownik
  • 681 postów

Napisano 08 marzec 2016 - 08:35

Testowałem wiele różnych siodeł i zdecydowanie najwygodniejszym - niezależnie od roweru w którym było, mojej fizycznej dyspozycji i "zaprawienia" w jeździe - było siodło Fizik Aliante. Moja wersja ważyła 270 gramów, była ultra lekka w porównaniu do wcześniejszych siodeł, wydawało się niesamowicie deskowate (na zdjęciu) a realnie zgraliśmy się od pierwszego siadu.

Siodło węższe niż wychodziło z pomiaru, mimo to super wygodne. 

 

Aliante to jedno z wygodniejszych siodełek na rynku i dość uniwersalne, podpisuję się pod powyższym. Nasi klienci również.



#12 Pywned

Pywned
  • Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 08 marzec 2016 - 11:37

 

Przy okazji, wiecie gdzie wysyłają kurierem testowe siodła na rozsądnych warunkach?

Ewentualnie na miejscu na śląsku.

 

W Częstochowie erowery.pl mają testówki fizika. 



#13 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 08 marzec 2016 - 20:19

Mam Aliante - to był mój pierwszy Fi'zi:k i mogę powiedzieć, że dobrze mi się na nim jeździ - obecnie do niego niejako wracam, bo ostatnio miałem go w rzadziej używanym rowerze. 

 

A może się ktoś wypowiedzieć o siodełkach Fi'zi:k w wersji Versus ?

A może ktoś miał do czynienia z obiema wersjami ich siodełek - baz kanału i z kanałem ?

 

Tak się zastanawiam, czy dodanie kanału odciążającego to zmiana na lepsze, w moim zadaniem dobrych siodełkach. Czy jazda na siodełku z kanałem raczej może rozczarować ?

 

Mam kilka modeli ich siodełek - wszystkie to stare wersje bez kanału odciążającego, a teraz chodzi mi po głowie jeden model, ale  Versus.

 


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#14 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 08 marzec 2016 - 20:38

Może się ktoś wypowiedzieć o siodełkach Fi'zi:k w wersji Versus ?

A może ktoś miał do czynienia z obiema wersjami ich siodełek - baz kanału i z kanałem ?

 

Tak się zastanawiam, czy dodanie kanału odciążającego to zmiana na lepsze, w moim zadaniem dobrych siodełkach. Czy jazda na siodełku z kanałem raczej może rozczarować ?

 

Mam kilka modeli ich siodełek - wszystkie to stare wersje bez kanału odciążającego, a teraz chodzi mi po głowie jeden model, ale  Versus.

 

Nie miałem niestety przyjemności jeździć na żadnym z nich ale czy faktycznie siodło z kanałem robi jakąś negatywną różnicę, szczególnie przy dłuższych dystansach?

Osobiście stawiam na zdrowie!

Wydaje się że powinny być już raczej same plusy.

Jedynym minusem wydaje się mniejsza sztywność co dla nas amatorów wydaje się kompletnie bez znaczenia.

 

Nadal szukam czegoś co pozwoli przejechać > 100km bez żadnego dyskomfortu. W tej chwili używam siodła 4za cirrus i spodenek klasy vitesse proline, pearl izumi elite/pro czy giordana frc i nie jest źle ale szukam czegoś lepszego.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png




Dodaj odpowiedź