Skocz do zawartości


Zdjęcie

Merlin Na 105

zakup maks 4000 PLN Merlincycles

23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rowerowymaniak

Rowerowymaniak
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 07 marzec 2016 - 13:55

Witam po raz pierwszy na forum!

 

Przymierzam się do zakupu swojej pierwszej szosy. Do tej pory jeździłem po wszelkiego rodzaju bezdrożach, ale kolega zaraził mnie tą nieuleczalną choroba.

 

Wiosna się zbliża i chciałbym nabyć coś w miarę przyzwoitego w cenie maksymalnie do 4000 tysięcy złotych. Od początku przypadł mi do gustu Canyon Endurace 6.0 ale przy obecnym kursie Euro rower wraz z przesyłką przekracza mój budżet. Z tego co wiem, to Scott Speedster 20 został już wyprzedany. Decathlon posiada w swojej ofercie w miarę przyzwoity rower za ok 3999. Nawet miałem okazję go dosiąść i całkiem całkiem, tylko ten wygląd... Wiem, wygląd nie świadczy o parametrach jazdy. Wolałby jednak wydać te pieniądze na rower który mi będzie wizualnie odpowiadał.

 

Wczoraj wpadłem w Internecie na ciekawą ofertę i szczerze mówiąc mam mętlik w głowie:

 

https://www.merlincy...bike-84200.html

 

Tylko opinii na jego temat ze świeczką szukać. Ma ktoś doświadczenie z rowerami tej marki? Nie chciałbym przy wyborze bazować jedynie na informacji ze strony sklepu.

 

Ewentualnie czy mógłbym znaleźć coś bardziej godnego uwagi w granicach założonego budżetu?

Pomóżcie proszę.



#2 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 09 marzec 2016 - 21:22

Nie mam pojęcia czy wart jest polecenia ponieważ  jest to absolutna nowość, ale Unibike Athlon mieści się w założonym budżecie -

3999 zł na kompletnej grupie 105.

A jeśli chodzi o Merlin to przede wszystkim sugerowałbym sprawdzić czy w ogóle wysyłają rowery do Polski boo był moment, że nie wysyłali.



#3 Rowerowymaniak

Rowerowymaniak
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 10 marzec 2016 - 08:15

Wow, jestem zaskoczony! Patrząc na specyfikację to cena jest bardzo kusząca. Nie miałem bladego pojęcia, że Unibike wchodzi na rynek rowerów szosowych. Ciekawe kiedy w końcu pojawią się jakieś zdjęcia...

 

Chyba raczej ten Athlon jest bardziej zorientowany na długie trasy i bardziej zrelaksowaną pozycję? Widzę, że ma dość długą główkę ramy...

 

Ehh... Teraz to dopiero mam mętlik w głowie.



#4 zuczek222

zuczek222
  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 10 marzec 2016 - 09:05

Unibike Athlon jedyny z 3 który ma węglowy wideł i do tego najmniejszy rozmiar 52/S TTh 560 więc trzeba poczekać sezon żeby się ogarnęli z ramami, poza grupą 105 nie ma tam nic ciekawego. jeszcze jak posmarkają spawy bez wygładzenia to żadna rewelacja. Koła pewnie ponad 2 kg, obręcze katalogowo 580g, realna pewnie ponad 600g, reszta ZOOM.



#5 Rowerowymaniak

Rowerowymaniak
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 10 marzec 2016 - 09:45

Unibike Athlon jedyny z 3 który ma węglowy wideł i do tego najmniejszy rozmiar 52/S TTh 560 więc trzeba poczekać sezon żeby się ogarnęli z ramami, poza grupą 105 nie ma tam nic ciekawego. jeszcze jak posmarkają spawy bez wygładzenia to żadna rewelacja. Koła pewnie ponad 2 kg, obręcze katalogowo 580g, realna pewnie ponad 600g, reszta ZOOM.

 

Może w końcu pokażą to co wyprodukowali i nie będzie tak źle. Choć nie wiem czy jest sens czekać na gwiazdkę z nieba. Może lepiej pochodzić po sklepach i spróbować wynegocjować dobrą cenę, ewentualnie dołożyć parę złociszy i kupić Canyona albo bardziej ściganckiego Fuji Roubaix 1.5...



#6 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 marzec 2016 - 10:03

Lepiej zrezygnuj z grupy na rzecz lepszej ramy. Grupę z czasem się wymieni.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#7 Rowerowymaniak

Rowerowymaniak
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 10 marzec 2016 - 10:10

Co sądzicie o Treku Emonda ALR 4? Cena jest oczywiście wyższa od zakładanej. Nawet przy dobrej negocjacji musiałbym trochę dołożyć. Ale jest pełna Tiagra 4700, widelec w całości karbonowy i chyba solidnie wykonana rama.



#8 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 10 marzec 2016 - 12:55

Merlin chyba znów wysyła - ostatnio patrzyłem i dało się wsadzić rower do koszyka.



#9 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 10 marzec 2016 - 20:59

Unibike Athlon jedyny z 3 który ma węglowy wideł i do tego najmniejszy rozmiar 52/S TTh 560 więc trzeba poczekać sezon żeby się ogarnęli z ramami, poza grupą 105 nie ma tam nic ciekawego. jeszcze jak posmarkają spawy bez wygładzenia to żadna rewelacja. Koła pewnie ponad 2 kg, obręcze katalogowo 580g, realna pewnie ponad 600g, reszta ZOOM.

Pełna grua to jednak jest coś interesującego. Na razie nie znamy ani wagi ramy , ani czy spawy są posmarkane, wiec nie ma co wyrokować. Ciężkie koła? konkrecja wciska tak samo lekkie:) Pozostali też montują zooma tylko pod inna nazwą :). W swojej opini zooma oceniam dobrze. oferują bardzo przyzwoity jakość na swoją cenę. 

Rowerowymaniak

Co takiego urzekło cię w tym Merlinie, że chcesz go ściągać z zza siedmiu mórz i rzek.



#10 Rowerowymaniak

Rowerowymaniak
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 10 marzec 2016 - 22:16

Pełna grua to jednak jest coś interesującego. Na razie nie znamy ani wagi ramy , ani czy spawy są posmarkane, wiec nie ma co wyrokować. Ciężkie koła? konkrecja wciska tak samo lekkie:) Pozostali też montują zooma tylko pod inna nazwą :). W swojej opini zooma oceniam dobrze. oferują bardzo przyzwoity jakość na swoją cenę. 

Rowerowymaniak

Co takiego urzekło cię w tym Merlinie, że chcesz go ściągać z zza siedmiu mórz i rzek.

 

Urzekła mnie przede wszystkim cena, biorąc pod uwagę że poniżej 4000 PLN można dostać pełny osprzęt 105 5800 oraz pedały PD-R550 i ichniejsze obuwie szosowe za równowartość roweru z przesyłką. W tym Merlinie są Fulcrumy Sport (Jeśli to jest to samo co Racing Sport to na stronach kilku sklepów podają wage  1882-1890 g)

 

W każdym razie aż tak nie jestem na niego napalony. Wolałbym najpierw pomacać, przejechać się, bądź chociaż zasięgnąć opinii ludzi którzy takiego rumaka dosiadają. Jeśli mnie coś naprawdę urzeknie to mogę nawet nieco naciągnąć budżet, choć wiadomo, granica może się przesuwać w nieskończoność ;-)

 

Na pewno nie przekreślam Unibike'a. Jeśli okaże się, że wypuści w miarę dopracowany rower, to czemu nie - mogę zaryzykować.



#11 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 10 marzec 2016 - 22:36

O ile nie jest to pomyłka, to trochę dziwna jest geometria tego Unibike: w najmniejszym rozmiarze górna ma 560 mm długości...



#12 Rowerowymaniak

Rowerowymaniak
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 10 marzec 2016 - 22:51

Trzeba się uzbroić w cierpliwość i poczekać co wypuszczą.

A wracając do tematu zakupu, co moglibyście śmiało polecić w granicach 4000 (+/- 300) PLN ?



#13 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 598 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 10 marzec 2016 - 23:40

oglądałem ostatnio w intersporcie tego nowego Giant'a Defy 2 Disc i naprawdę fajnie się prezentuje na tiagrze 4700.Cena 4299zł ale w sklepach rowerowych można liczyć na jakąś zniżkę na poziomie około 10% czyli można go wychaczyć za 3900



#14 Gosc_gocu_*

Gosc_gocu_*
  • Gość

Napisano 11 marzec 2016 - 08:09

Focus Culebro 2.0 na 105-ce (chyba oprócz korby) można kupić poniżej 4000, a przynajmniej ma normalną geometrię... No chyba że Unibike też da zniżkę, to znów się cenowo odsadzi ;)



#15 przemas75

przemas75
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądGdynia

Napisano 11 marzec 2016 - 10:06

W przecenach jest Trek Madone 2.1 w okolicach tej ceny, tyle że bez pedałów.
No i hamulce nie są z grupy.

Nawet ktoś na allegro sprzedawał za 4000 nowiutkiego (nieużywany).

 

edit:

No tu jest za 4400, ale widziałem za 4100 również.

http://rower-sport.p...15/2235?unibike



#16 garenge

garenge
  • Użytkownik
  • 862 postów
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 11 marzec 2016 - 11:08

Moge zaoferowac w fajnych cenach nowe rowery Orbea. W razie pytań priv :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Grube kolarstwo, BMI fighter :)


#17 many89ww

many89ww
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 13 marzec 2016 - 15:52

ja oglądałem ostatnio emonde ALR4 i chyba się do niej przekonam. niby troche drożej ale jest za to pełna grupa i naprawdę ten rower mi się podoba - geometria dla mnie idealna bo w ubiegłym roku testowałem ALR6 ale to już inny budżet. zobaczymy tylko ile uda mi się utargować z kaatalogowych 5199...



#18 adammklonowski

adammklonowski
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 13 marzec 2016 - 19:00

Co sądzicie o Treku Emonda ALR 4? Cena jest oczywiście wyższa od zakładanej. Nawet przy dobrej negocjacji musiałbym trochę dołożyć. Ale jest pełna Tiagra 4700, widelec w całości karbonowy i chyba solidnie wykonana rama.

Widelec nie jest w całości karbonowy. Pełny karbon jest tylko w ALR5 i ALR6. Za to rama ładnie wykończona i lekka - ok. 1150g w rozmiarze 54. No i z tego co można przeczytać w internecie, rzeczywiście dożywotnia gwarancja.



#19 Rowerowymaniak

Rowerowymaniak
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 15 marzec 2016 - 09:33

Czy ktoś z Was posiada może Fuji Roubaix 1.5 lub 1.3? Wątek tego roweru pojawiał się już kilka razy na forum i sądzę że kilka osób miało z tym rowerem do czynienia. Chciałbym poznać opinie użytkowników. Ostatecznie wyleczyłem się z Merlina i waham się pomiędzy Trekiem Emonda 4 a Fuji. Jak się sprawuje Roubaix w wyłapywaniu nierówności? Patrząc na geometrię nadaje się raczej do ścigania. Jest bardzo sztywny, czy można liczyć na odrobinę komfortu? Jak sprawuje się napęd, a dokładniej korba Oval?



#20 galipette

galipette
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądPłock

Napisano 15 marzec 2016 - 11:17

Korbę oval (model 520) zamontowałem w swoim Treku i na razie same pozytywy- cicha praca, zmiana płynna, korby sztyywne nie ma efektu pływania a swoje ważę.. :). Co do żywotności to jeszcze nie wiem bo za krótko uzytkuję.





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zakup, maks 4000 PLN, Merlincycles