Skocz do zawartości


Ultegra 2010


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 12 marzec 2010 - 20:22

Wczoraj pytałem o doświadczenia z klamkami Ultegry z 2010 r. Czy ten wątek ( dotyczący ewentualnego wadliwego ich działania ) już był i dlatego nikt nie odpowiedział ? Jeżeli tak to może mógłby ktoś wskazac temat, albo link ?

#2 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 marzec 2010 - 21:12

Zapytaj kto ma takie klamki.
Jeśli coś wadliwe jest w nich , napisz do Shimano Polska bezpośrednio.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#3 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 12 marzec 2010 - 21:46

Rzecz w tym, że słyszałem od jednej osoby, że chowanie linek od przerzutek pod owijką kierownicy, co Sh zaczęło stosowac w tym roku w jednym z modeli Ultegry, podobno rzutuje na niedokładną pracę tylniego wózka - tzn. nieprecyzyjnie zrzuca on łańcuch. Kolega mi powiedzial, że jakby wiedział, że tak będą te klamki ( karbonowe ) działac, to by kupił klamki w starym systemie.

Spike, jak o tym napisze do Shimano Polska - to jak myślisz, co mi odpowiedzą ? :)

#4 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 marzec 2010 - 22:00

Do działu serwisu trzeba pisać, a skad mam wiedzeć co odpiszą, myśle że sprawdzą co i jak, bo np jak pytałem o tarcze hamulcowe SLX-a ze dostają luzów na nitach to stwierdzono - jest gwarancja i odesłać do nich.
Od tej pory raczej wole na śrubki piasty kręcić.
Także Shimano nie zawsze ma good pomysły.
A czy na pewno dobrze ułożył pancerz ??
Bo jeśli kiepsko zrzuca to na pewno jest gdzieś tarcie, gdzies linka się zatrzymuje.
Musi to sprawdzić na luzie bez owijki, czasem końcówka pancerza w d...o daje.

Linka musi tak ładnie pracować, tak że bez podpinania przerzutki jak zrzucasz bieg to palcami tylko lekko ciagniesz linke, jesli wyczuwasz opór to należy sprawdzić pancerze jak idą i do skutku aż bedzie dobrze.
Czasem krzywy lekko hak także przeszkadza w pracy wózka.

Jesli faktycznie nie będzie to hulać, to wysłać do Shimano i niech sie oni martwią, co i jak, jesli faktycznie jest jakis błąd to pewnie wymienią .

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#5 DINO_1972

DINO_1972
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • SkądKLEMBóW

Napisano 12 marzec 2010 - 22:08

A czy kolega dobrze wyregulował RD?Nie wiem jak to jest w ultegrze ale w DA 7900 (wiem bo używam) inaczej niż w starszych SH ustawia się kółko przerzutki przy najmniejszej zębatce.
Z doświadczenia stosowania 2 sezon DA7900 powiem że regulacja jest teraz łatwiejsza no i działanie jest precyzyjne, a linki pod owijką nie przeszkadzają. Swoją drogą wątpię, aby systemy łap różniły się pod kątem budowy? Są tak samo wykonane tylko pewnie zastosowane są inne materiały.

#6 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 12 marzec 2010 - 22:20

No Spike, szło mi o to, że w Shimano odpowiedzą, że wszystko jest ok. Chodziło mi o to, czy po prostu nie jest tak, że wprowadzili nowe, nieprzepracowane przez nich rozwiązanie które jest wadliwe. Chciałem to sprawdzic, zanim kupie nowe klamki.
Ale raczej będzie to stary system.

A koledze przekażę, niech sobie sprawdzi prowadzenie linek i pancerzy.

#7 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 12 marzec 2010 - 22:50

Pytaj Arka z Nowego Sącza. On ma nową ultegrę.. Może się coś bawił albo orientował w tym temacie..

#8 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 12 marzec 2010 - 22:55

Arku z Nowego Sącza...Pomożecie ?

#9 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 12 marzec 2010 - 23:06

Skoro w DA7900 jest git to i w nowej ultegrze musi być ok bo z opinii wszystkich wynika, że klamki Ultegry pracują lepiej niżeli DA

#10 Gosc_Arek_*

Gosc_Arek_*
  • Gość

Napisano 13 marzec 2010 - 10:31

Wywołany do odpowiedzi muszę powiedzieć, że nie stwierdziłem żadnych uchybień w pracy klamek nowej Ultegry. Jeżdżę na niej dopiero od ok. miesiąca, ale wszystko działa raczej sprawnie. Po przejechaniu paru kilometrów trzeba oczywiście doregulować przerzutkę, ale poza tym wszystko jest w najlepszym porządku. Może ktoś po prostu miał źle ustawiony ten pancerz pod owijką i stąd wziął się mit o niedoskonałym działaniu. Ja mogę polecić te klamki ze szczerym sumieniem, w porównaniu do starej Ultegry jeździ się na nich dużo przyjemniej.

#11 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 13 marzec 2010 - 10:50

Jeśli coś nie działa to na 99% jest to wina złego montażu oraz regulacji.
Mamy tu kilka bikeów na nowej ultegrze i nie ma z nią najmniejszych problemów.
Jeden z kumpli katuje tą ultegrę już od kilku miesięcy. Zastrzeżeń brak.

Proponuję sprawdzić pancerz czy nie ma zadziorów, sprawdzić linkę (najlepiej od razu wymienić na nowe, pancerz przerzutkowy oraz linka szlifowana, nierdzewna shimano) i odpowiednio to wyregulować. Jeśli kolega nie potrafi to niech to zrobi ktoś kto ma o tym pojęcie.

#12 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 13 marzec 2010 - 11:57

Dzięki chłopaki za odpowiedzi

#13 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 13 marzec 2010 - 12:21

A ja korzystając z okazji podpytam w temacie - Arek, jak wygląda kwestia uchwytu i jego wielkości, wygody z tym związanej, porównując starszy model Ultegry z tymi nowymi klamkomanetkami? Są jakoś zauważalnie wyczuwalne zmiany w komforcie trzymania? (większe, mniejsze, węższe, szersze ...)

#14 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 13 marzec 2010 - 13:04

Ja używam od tego sezonu Ultegry 6700 i wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Wcześniej jeździłem na Ultegrze sprzed 3 lat (nie pamiętam cyfrowego oznaczenia modelu). Chowanie linek pod owijką wygląda estetycznie, ale ja osobiście często jeździłem opierając łokcie na kierownicy i przytrzymując te linki. Teraz nie jest to możliwe, ale idzie się przyzwyczaić. Zmiana na plus to również klamki, dla mnie chwyt jest dużo bardziej wygodny niż w starej Ultegrze. Określiłbym je jako bardziej kompaktowe, nieco podobne do Campy (mniej wydatna ta podniesiona część klamki). Trzymając je podczas jazdy na stojąco również jest wygodniej niż poprzednio. Nie wiem jak jest z montażem innych tarcz do korby, dlatego nie chcę Cię wprowadzać w błąd.


Tyle napisał w innym temacie.. coś o klamkach jest ;>



Dodaj odpowiedź