Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hamulec Na Wysokości Suportu Wymiana


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 jestemgreg

jestemgreg
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądTychy

Napisano 13 marzec 2016 - 20:00

Witam , 

 

Chcicałbym wymienic hamulec tylny i teraz mam problem tzn. czy potrzebuje specjalna wersje hamulca zeby zamontować go na wysokości suportu( na allegro przynajmniej ja nie widze innych niz standardowe) , czy hamulec ze standardowym mocowaniem ( do tylnych widelek) da rade bezproblemowo przykrecic., zaznaczam ze nie mam żadnej mozliwosci przymocowania do tylnych widełek ze wzgledu na brak jakiekolwiek gwintu. (rama roweru - Merida Reacto )Mówimy tutaj o wymianie na ultegre br 6800.

 

Dziekuje z góry za jakakolwiek pomoc. Pozdrawiam.



#2 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 13 marzec 2016 - 21:34

Tak na szybko przejrzałem strony meridy i wygląda na to, że w wersjach od najtańszej do najdroższej są tam hamulce dedykowane Meridy (ale mogę się mylić - EDIT: chyba się mylę).

 

Z ciekawości - dlaczego chcesz zmienić te hamulce?

 

EDIT:

Patrząc na zdjęcia:

MIP_047143.jpg

 

EDIT:

Jest to hamulec direct mount - trzeba odkręcić obie śruby umieszczone symetrycznie na pivocie.

Jak spojrzysz na hamulec i poruszasz nim - będą dwa punkty osiowe względem których hamulce się poruszają - są one właśnie dokręcone tymi śrubami.

Inaczej mówiąc - to te dwie śruby przykręcone symetrycznie na zdjęciu.



#3 palli

palli
  • Użytkownik
  • 580 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 13 marzec 2016 - 21:41

Zobacz w jaki sposób jest przykręcony do ramy (klasyczne na jeden centralny pivot vs. Direct Mount na 2 pivoty). Prawdopodobnie będzie to hamulec Direct Mount (BR-6810)



#4 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 13 marzec 2016 - 21:46

Tak - jest to hamulec direct mount.

 

Reacto występuje z Ultegrą 6810 direct mount (BR-6810)



#5 jestemgreg

jestemgreg
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądTychy

Napisano 13 marzec 2016 - 22:15

dlaczego chce wymienic szykuje sie do wymiany całego napedu i nie chciałem sie wpakować w zakup 1 z cześci z która byłby problem.

Dziekuje za szybka odpowiedz





Dodaj odpowiedź