Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nasze NIEszosowe rowerki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
743 odpowiedzi w tym temacie

#381 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 28 listopad 2016 - 22:09

Od jakiegoś czasu chodził za mną rower OK :) Przerobiłem go trochę pod rower z możliwością pojechania na zakupy. Trzeba te koła wymienić na czarne ;)

Załączone miniatury

  • DSC_0003.JPG

  • mikroos, Pierzak i Cyklo Ziutek lubią to

#382 HESHER

HESHER
  • Użytkownik
  • 305 postów

Napisano 02 grudzień 2016 - 23:11

zarąbisty nic nie zmieniaj


  • vuc lubi to

#383 galipette

galipette
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądPłock

Napisano 04 grudzień 2016 - 19:58

Rok po zmontowaniu szosy przyszedł czas na zmontowanie czegoś w teren na zimę.

 

2dbtai8.jpg

Rama: KTM toombstone - rocznik 2008?

Amortyzator: Suntour raidon 120 mm - zrobiony przegląd i pomalowane golenie dolne.

Hamulce: komplet Deore XT BR M-775

tarcze: Avid G3

Koła: zestaw fabryczny DT Swiss M1800SL (Designed for Canyon) wymienione łożyska i zrobiony przegląd bębenka.

Opony: Vittoria saguaro drutowe

Przerzutka tył: SLX

kaseta 11-32 deore lx CS-HG70

Napęd na razie 1x9 a dalej zobaczymy...

 



#384 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 grudzień 2016 - 21:07

Kross Evado 4.0 2012

Oryginalnie wyglądał tak:

IMG_3551.jpg

 

Po 3 latach jazdy na góralu 26", głównie po płaskich drogach którejś wiosny zrobiłem 2 razy po 50km i powiedziałem sobie że więcej na górala nie wsiądę na asfalt/szutr. No i tak kupiłem Evado. Przez kolejne 3 lata byłem szczęśliwy, do czasu tegorocznej wycieczki dookoła Tatr, gdzie męcząc się na podjazdach tym prawie 15kg czołgiem (już ze wszystkimi dodatkami), kompani poradzili mi wywalić amorek, nową korbę z zewnętrznymi łożyskami, itp. I się zacząłem zastanawiać, czy go przerabiać czy może kupić szosę. Kupiłem Gianta Defy, a Kross został do wycieczek lajtowych, terenowych.

 

Wymagał jednak upgradu. I tak, przy okazji odchudzania szosy dostał koła po Giancie jak również leciutki mostek zastępujący zardzewiały pół kilowy kloc, nową karbonową kierownicę, 2 razy lżejsze pedały (oryginalne miały razem pół kilo). Przede wszystkim jednak po doświadczeniach szosowych dostał nowy napęd - 2x10, mix Deore i SLX, zastepujący zużyty 3x9 Deore/Alivio. Sama korba na kwadrat ważyła prawie półtora kilo! Teraz lżejszy o jakieś 1,7kg. Rowerka nie poznałem po zmianach, jaka wygoda, i jak lżej się jeździ, jakiego wigoru nabrał :)   I tylko żałuję, że nie dbałem o niego dobrze, lakier już popękany od trzymania non stop na powietrzu, nie wiem skąd te czarne pręgi się pojawiły nawet :/ Mimo wielu prób wytarcia, nie dają się zetrzeć. Może macie jakiś pomysł na to?..

IMG_3577.jpg



#385 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 05 grudzień 2016 - 01:00

Sama korba na kwadrat ważyła prawie półtora kilo! Teraz lżejszy o jakieś 1,7kg. 

 

No chyba nie sama, tylko z suportem. Nawet tanie korby za 60 zł z dużymi trekkingowymi zębatkami (48/38/28) ważą góra 1100 g, chyba że siedziała tam korba ze stalowymi ramionami w plastiku, ale to już byłoby przegięcie. Suporty na kwadrat ważą ze śrubami nie więcej niż 400 g. 

 

Jakie masz teraz przełożenia?

Ile ważą te opony?



#386 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 grudzień 2016 - 07:46

No tak, calosc z suportem :) opony Marathon Mondial 1.4", nie pamietam ile ważyły, wg producenta 570g sztuka. Mialem wczesniej przez rok jakies ultralekkie Racery ale nie wytrzymaly szybszej jazdy drogą pienińską i się rozerwały :/

Przełożenia teraz mam 42/32 i 11/32 z tyłu. Wczesniej mialem 48/38/26 i teraz na zjazdach brakuje mi jednego naprawde twardego przelożenia, ale to może na kilka % tego co jeżdżę glownie po plaskim. Nie moglem znalezc korby 44/32 i dalem sobie spokoj. Nie moge sie nacieszyc prostotą i wygodą 2x10 :)

Naprawde nie wiem czemu korby 3 blatowe sa jeszcze w użyciu. Zbedna komplikacja.

#387 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 05 grudzień 2016 - 23:52

Na płaskie tereny oczywiście wystarczą dwie tarcze, ale już nawet w Bieszczadach chyba bym z trzech blatów nie zrezygnował. Od kilku lat trochę eksploruję te góry na rowerze crossowym, gdzie mam 44/32/22 i kasetę 11-30 (8-ka) i naprawdę doceniam możliwość zrzucenia na najmniejszą w trudnych momentach. Na 32/30 spaliłbym się dużo szybciej np. podjeżdżając na przełęcz Żebrak czy choćby do Bereżnicy Wyżnej od strony Baligrodu, nie mówiąc już o podjazdach terenowych. Z kolei na zjazdach nawet 44/11 to troszkę za mało do osiągania rekordów prędkości. Powyżej 70 km/h nie udawało mi się nigdzie rozkręcić (max. to chyba 68 km/h). Trochę przeszkadzał plecak i niskie (raczej na teren) ciśnienie w kołach, ale mimo wszystko nie lubię tak szybko kręcić i wolałbym nieco twardsze skrajne przełożenie.

 

Ta najmniejsza zębatka korby w wersji aluminiowej waży około 20 -25g (stalowe do 50 g), niech dojdą jeszcze śruby i gniazda w korbie. W sumie to i tak niewiele. Każda dodatkowa wielka zębatka kasety też przecież swoje waży. Ja w rowerach mtb i turystycznych nie wyobrażam sobie rezygnacji z trzech zębatek korby, zwłaszcza przy starych napędach 7-8 b (a takie mam w tych rowerach).



#388 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 grudzień 2016 - 01:11

Czy ja wiem.. Przelozenie 32/32 wg mnie styka i dookola Tatr dalo rade :) na zjazdach fakt, te 44 zęby by sie przydaly. W MTB teraz to juz coraz czesciej jest 1/x, a w zwyklym pedalowaniu turystyczno rekreacyjnym może z kilka osob jak Ty skorzysta z tych przelożen dajacych mniej niz 1 ale to jest niewielki procent ludzi co jezdza takie przewyzszenia. Do jazdy po wawie i gminy dookola, w okolicach Pienin np lesnicka przelecz czy nawet dosc meczaca przelecz nad Łapszanką, 2/10 w zupelnosci starczy :)

#389 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 06 grudzień 2016 - 04:45

Od jakiegoś czasu chodził za mną rower OK :) Przerobiłem go trochę pod rower z możliwością pojechania na zakupy. Trzeba te koła wymienić na czarne ;)

Na pierwszy rzut oka pomyślałem, że to ostre koło. Obręcze wyglądają dobrze.

 

To moja MTB masakra. Giant GSR400, rok produkcji 1997. Zimowe narzędzie tortur:

31450852695_9d94c790ba_o.jpg



#390 Pierzak

Pierzak
  • Użytkownik
  • 66 postów

Napisano 06 grudzień 2016 - 09:30

Od jakiegoś czasu chodził za mną rower OK :) Przerobiłem go trochę pod rower z możliwością pojechania na zakupy. Trzeba te koła wymienić na czarne ;)

 

Fajna ramka, gdzie dorwałeś? Łańcuch nie jest za luźny? Też poluję na jakąś starą retro szoske i przerobię na OK, tyle że to będzie pseudo, bo z prostymi hakami raczej ciężko.



#391 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 06 grudzień 2016 - 10:41

Pierzak rower kupiłem na allegro. Tylko, że z tego co było w nim zamontowane to wymieniłem od razu. Jedynie rama i koła zostały, ale i tak na wiosnę chce wymienić koła na czarne matowe ;)

Łańcuch faktycznie był za luźny. Przez zabawe ze Skid'zami się poluźmił, ale już poprawiłem :)

 

Powiem szczerze, że jak zacząłem szukać po necie to trochę żałowałem, że kupiłem gotowy rower OK. Na planetx.co.uk można kupić fajną ramę retro pod OK/Single Speed, a jak była przecena to sama rama z widelcem kosztowała koło 450 zł i mógłbym na niej złożyć rower z bagażnikiem i błotnikami (otwory w ramie pod montaż).



#392 Gosc_chris1990accent_*

Gosc_chris1990accent_*
  • Gość

Napisano 06 grudzień 2016 - 22:37

Rower do jeżdzenia po bułki: 

 

http://pokazywarka.pl/2ooun7/
http://pokazywarka.pl/qlvifv/
http://pokazywarka.pl/03d58n/


  • ROZMIAR, Pierzak i lupus lubią to

#393 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 grudzień 2016 - 22:51

Jakie przełożenie? :P :D


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#394 Gosc_chris1990accent_*

Gosc_chris1990accent_*
  • Gość

Napisano 06 grudzień 2016 - 23:05

Nawet mi nie mów :) Wolę nie wiedzieć.

 

Prędkośc max 20km/h przy kadencji 150rpm.

Optymalnie 11-16, poniżej 10km/h jedziesz z gracją :).

 

I tak już poszedł pod młotek. SPRZEDANY !


  • Greek lubi to

#395 HESHER

HESHER
  • Użytkownik
  • 305 postów

Napisano 06 styczeń 2017 - 10:57

lux malina wewnetrzne prowadzenie linki



#396 HESHER

HESHER
  • Użytkownik
  • 305 postów

Napisano 06 styczeń 2017 - 10:59

... ... ... ... ... ... ... ... ...



#397 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 03 marzec 2017 - 20:48

Wczoraj złożony, dziś jazda testowa :) Kross Trans Africa

 

Załączone miniatury

  • VIRB0111.JPG


#398 grzegosz.

grzegosz.
  • Użytkownik
  • 623 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 30 kwiecień 2017 - 21:51

DSC_0454.jpg?resize=768%2C508

 

do poczytania o rowerkach tutaj: http://velosnob.pl/d...artmoor-hornet/


  • Marcin321 lubi to

#399 HESHER

HESHER
  • Użytkownik
  • 305 postów

Napisano 04 maj 2017 - 08:18

fajne rowerki, myslalem zlozyc sobie takiego na ramie darta, ale doszedlem do wniosku ze wykorzystam swoja Leader Fox. Jestem ciekaw ile waża rowerki ??



#400 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 04 maj 2017 - 14:07

Nowy kolega:

 

11v00i9.jpg


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman