Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nasze NIEszosowe rowerki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
743 odpowiedzi w tym temacie

#421 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 23 sierpień 2017 - 17:06

Skoro masz gravela to może tłumaczyć dlaczego nie odczuwasz wielkiej potrzeby odchudzania crossa, dysponujesz drugim, lekkim i sztywnym rowerem na lekki teren, u mnie tą rolę pełni cross.


Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#422 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 23 sierpień 2017 - 17:17

Żeby zamknąć temat:
- od dobrych kilku lat nie mam roweru crossowego
- jeśli ktoś jeżdzi tylko po szosie amortyzator nie ma sensu
- gdy rower crossowy musi/może być jedynym rowerem i ktoś jeżdzi nie tylko po szosie, to -moim zdaniem-
zdecydowanie lepiej mieć zamortyzator niż nie mieć.

#423 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2017 - 17:19

Co do widelców crossowych, nawet Suntoury za 300-400 zł praktycznie w ogóle nie tłumią.

 

Nawet widelec SR Suntour NEX HLO jest wystarczająco dobry do roweru crossowego i jak najbardziej tłumi nierówności, co najlepiej odczuwają nadgarstki. Jedyną jego wadą jest dosyć wysoka waga. Ponadto uważam, że współczesny rower górski z ogromną kasetą i z coraz mniejszymi zębatkami korby, zupełnie nie nadaje się do jazdy miejskiej, a do jazdy turystycznej na dłuższych odległościach tym bardziej. Rower crossowy jest fajny taki jakim jest, a jeśli komuś nie odpowiada amortyzator, to przecież można kupić rower fitness. Uważam, że nie ma fajniejszego i bardziej uniwersalnego roweru, jak właśnie crossowy.



#424 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2017 - 18:11

A ja jeżdżę po asfalcie góralem na kołach 26 i z amorem Tora Rock Schocka i jest git. Jest to taki ,,asfalt'' że szkoda mi na niego roweru szosowego i jego kół. Poza kwestią wygody jazdy dochodzi aspekt kondycyjny ( 40 km takim rowerem po górkach to jak 80 km szosą po płaskim ) i bezpieczeństwo ( w zimie amortyzator zapewnia stałą styczność ze śniegiem i lodem, czego nie zapewni sztywny widelec ).


  • Dari lubi to

#425 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 23 sierpień 2017 - 19:33

Nawet widelec SR Suntour NEX HLO jest wystarczająco dobry do roweru crossowego i jak najbardziej tłumi nierówności, co najlepiej odczuwają nadgarstki. 

 

Amortyzuje duże nierówności, mniejszych, takich na których najbardziej cierpią nadgarstki, na pewno nie. Tu sprawdza się tłumienie w samej oponie, czyli niskociśnieniowa, najlepiej bezdętkowa opona i niewielkie nierówności czy bruki przestają doskwierać.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#426 galipette

galipette
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądPłock

Napisano 13 październik 2017 - 13:08

Wracając do tematu Po KTM przedstawionym w tamtym roku przyszedł czas na następcę. wybór padł na firmę Radon model ZR Team 8.0 z kołami 29" co przy moim wzroście (201cm) okazało się strzałem w 10!. Rower sprawuje się rewelacyjnie i już zapomniałem jak jeździ się na 26" :)

 

2wr107p.jpg

 



#427 pimpf

pimpf
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądwAw

Napisano 17 październik 2017 - 07:35

Taka zabawka do lasu (coby się przed zimnem i wiatrem chować)

az821l.jpg


  • yetiunio i cauchy lubią to

każdy dźwiga swoje brzemię
HongFu HF-FM039 - 6871,2g
Radon ZR Race - 8222,8g


#428 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 17 październik 2017 - 18:34

Co to za rama?



#429 pimpf

pimpf
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądwAw

Napisano 17 październik 2017 - 19:43

Co to za rama?

GAVIA


każdy dźwiga swoje brzemię
HongFu HF-FM039 - 6871,2g
Radon ZR Race - 8222,8g


#430 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 11 grudzień 2017 - 15:35

Nowy kolega do tłuczenia po mieście i do pracy. W starym po ok. 20000 km pękła rama przy główce. I tak nieźle jak na podłej jakości alu. Jutro zobaczę jak chodzi niemiecki metal. 

 

2edp369.jpg

 

 


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#431 czester_

czester_
  • Użytkownik
  • 428 postów
  • SkądWarszawa / Wola

Napisano 11 grudzień 2017 - 15:38

Sporo podkładek :)

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



#432 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 11 grudzień 2017 - 15:41

Mam długie nożyska i krótki tułów, a na dokładkę zajechane plecy. Znalezienie odpowiedniej ramy graniczy z cudem bo jak podsiodłowa długa to i górna długa. I tak odjąłem jedną podkładkę względem starego mieszczucha ;)


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#433 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 kwiecień 2018 - 18:58

Mój Kross Evado 4.0 2012 po ostatnich zmianach - nowe koła DT Swiss R24 Spline Disc + nowa tarcza narrow wide 42T do korby Deore. Napęd w całości SLX, kaseta 10s 11-36.

To już chyba ostatni rok tej ramy, amorek już nie wyrabia, szkoda mi więcej kasy w niego inwestować. 5 lat mija, kilkadziesiąt tysięcy km. 

IMG_9625.jpg

IMG_9629.jpg

IMG_9627.jpg

IMG_9630.jpg

IMG_9634.jpg

 


  • stryjek lubi to

#434 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 06 maj 2018 - 20:24

Z dzisiejszego wyścigu w Janowie Lubelskim, mój terenowy wół roboczy, z oponą od traktora z przodu i słynnymi już plastikowymi platformami za 20 zł:

DSCF2363J_qnqhpps.jpg

Nawet Cezaremu się spodobał i wskoczył na chwilę na siodełko;-)

DSCF2368J_qnqhppa.jpg

Ponieważ nie jestem pro, ani nawet pół-pro, ale wciąż całkiem fit, jechałem dystans FIT. Niestety ktoś prawdopodobnie zerwał taśmę niedaleko startu i sporo ludzi (w tym ja) pojechało początkowy odcinek dwa razy (ze dwa kilometry dodatkowo wyszło, i to dość trudnego odcinka po korzeniach i piachu). Parę minut uciekło i trochę żal do organizatora jest, zwłaszcza że na Mazovii nigdy nie miałem takich przygód, ale i tak jestem zadowolony.

Trasa miejscami dość trudna technicznie (zwłaszcza dla wybierających często ten dystans początkujących) z powodu dużej ilości bardzo suchego piachu i korzeni (wiedziałem co robię, zakładając na przód Black Panther'a 2.35).  

 

 



#435 MizuCycling

MizuCycling
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 01 lipiec 2018 - 07:59

~11,3 kg mięty ^^ Względem oryginału tylko zmieniłem na IKONy i dętki 29'' na dętki 26''

 

wieszak-rowerowy-niebieski-mtb-1.jpg


  • mess, cauchy i szosowykolarz lubią to

#436 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 wrzesień 2018 - 12:43

Nowa koza na miasto - Jamis Coda Elite. Na zdjęciach wersja prosto ze sklepu ale jutro pewnie rower trafi na warsztat w celu "dopracowania".
 
sfI0VxT.jpg
lHbtfOD.jpg
lJYiHi7.jpg
ZbUUofH.jpg
s0FYMHS.jpg
  • cauchy lubi to

#437 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 wrzesień 2018 - 09:03

Wygląda paskudnie ale gratuluje nowego rowerka :D

#438 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 wrzesień 2018 - 20:01

Wersja po 2 wieczorach w garażu. Na zdjęciu jeszcze w wersji z zostawionym młynkiem bo okazało się że ściągacz do korb na kwadrat i octalink to prawie to samo ale jednak niezupełnie i musiałem uzupełnić narzędziownik.

mN4mjBy.jpg

Zmiany:

- mocno obniżony kokpit, mostek 120mm zamiast 105mm, kierownica 550mm zamiast 580mm
- wyrzucona przednia przerzutka, zębatka narrow-wide 36T
- błotniki
- pedały PD-M324 przełożone ze starej kozy
- sztyca 400mm, bo akurat była na stanie a oryginał był na limicie
- smar w sterach bo producent zapomniał
- poprawnie skręcona tylna piasta

Rower jak marzenie, stalowa rama jest genialna jeżeli chodzi o komfort jazdy po mieście, trudno to nawet opisać - zupełnie inne odczucia niż od założenia szerszych opon.
To mój pierwszy rower bez przedniej przerzutki i muszę przyznać że to bardzo wygodne.
Bałem się trochę stopniowania 9-tkowej kasety 11-32 ale jest ok, zakres też wystarczający.
Manetka Alivio + zmieniarka Deore działa zaskakująco dobrze.
Hamulce bez szału, bez porównania do hydraulicznej Ultegry, ale powoli się docierają i jest coraz lepiej.

Na razie przejechane nieco ponad 300km, zobaczymy jak będzie po całym sezonie.
Jak będę robił serwis hampli to skrócę też przewody, teraz leń zwyciężył.
  • cauchy, ortogonalny i szosowykolarz lubią to

#439 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 21 wrzesień 2018 - 22:43

Przerzutka jest ze sprzęgłem?



#440 ortogonalny

ortogonalny
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 22 wrzesień 2018 - 01:05

Fajna ta koza ... sam się zastanawiam czasem nad jakąś - właśnie - kozą - do dojazdów do biura. Może by tak tego Jamisa przy jakiejś okazji sobie zapodać.