Skocz do zawartości


Zdjęcie

Słuchawka Bluetooth - Jaka?


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 16 marzec 2016 - 15:40

Hej,

wiem, jakie jest Wasze podejście do słuchania muzyki podczas jazdy na rowerze (zwłaszcza dynamicznej jazdy na szosówce). Jedni mówią - ok, drudzy - dramat.

 

Ja bardziej skłaniam się ku tym drugim, ale samemu czasami w sytuacjach kryzysowych lubię wzmocnić się energetycznym bitem lecącym do jednego ucha. Jednak bezpieczeństwo jest najważniejsze.

 

Ale ja nie o tym...

 

W tym roku wracam po 2,3 letniej przerwie na rower w nieco większej objętości treningowej (od 2013 głównie biegałem). Mam taką pracę, że nie mogę sobie pozwolić na 2-3 godzinne wymiksowanie się w ciągu dnia (na trening). Muszę być w kontakcie telefonicznym. A nie uśmiecha mi się zatrzymywanie, sprawdzanie kto dzwoni i rozmawianie na poboczu.

 

Dlatego pomyślałem, że mógłbym kupić słuchawkę bluetooth. Włożyć do jednego ucha i niech sobie tam siedzi. Ktoś dzwoni, mówię "yes" i rozmawiam. W sytuacjach awaryjnych mogę nawet przez nią puścić muzykę lub nawigację. Niby super rozwiązanie: bezpieczne, zgodne z prawem. Same plusy. Ale...

 

Ta słuchawka musi mieć mikrofon, który będzie eliminował szumy powietrza. Żeby ktoś mnie słyszał, to taka funkcja jest niezbędna. Znalazłem za ok. 200 zł sprzęt o nazwie Jabra Storm.

 

http://www.jabra.pl/...ets/jabra-storm

 

2adce78e-3575-4e4f-926f-33a9c6e257ef.JPG

 

Korzystał ktoś może? Rzeczywiście można spokojnie rozmawiać? Nie ma szumów? Oczywiście, jak ktoś korzysta z innego sprzętu i nie ma szumów, to też niech da znać. Nie muszę kupić Jabry :) Pytam o nią, bo jako jedyna wpadła mi w oko.

 

PS

Kiedyś miałem kontrahenta, który jeździł na szosówce. Bardzo często dzwoniłem, jak miał trening. Odbierał, rozmawialiśmy, nie było żadnych większych szumów, wszystko rozumiałem. Wtedy nie wiedziałem, że to kiedyś mi się przyda i nigdy go nie zapytałem co to za słuchawka. Teraz nie mam już z nim kontaktu :(

 

Dzięki za wskazówki.



#2 Jan 77

Jan 77
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądŚląskie

Napisano 16 marzec 2016 - 16:42

Hej ja używałem słuchawki Plantronics M20 w sprawowała się bardzo dobrze nawet przy dużych prędkościach.Jest w dobrej cenie i ma dobre opinie.http://www.ceneo.pl/...950#tab=reviews Pozdro

 

Choć wydaje mi się że twoja propozycja jest naprawdę niezła dobry microfon.



#3 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 16 marzec 2016 - 16:55

Ale używałeś jej tylko do słuchania muzy (tej Plantronics M20), czy do rozmów? I jak byłeś słyszany? Dało się pogadać?



#4 Jan 77

Jan 77
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądŚląskie

Napisano 16 marzec 2016 - 20:03

Używałem  do rozmów przede wszystkim i byłem bardzo dobrze słyszany również mnie dobrze słyszeli .


  • MarekB lubi to

#5 Adrian Dz

Adrian Dz
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądTłuszcz

Napisano 26 maj 2016 - 11:22

Odkopię trochę temat. Plantronics M20 z tego co widzę jest już niedostępna w sprzedaży. Czy dostępna jest jakaś słuchawka w podobnej cenie warta uwagi?

Również zależy mi przede wszystkim na redukcji szumu wiatru.

 

Z tego co widzę, Jabra wcale nie zbiera takich pozytywnych opinii jak by się zdawało.


Shut up legs!




Dodaj odpowiedź