Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ubezpieczenie "AC" roweru


33 odpowiedzi w tym temacie

#1 chlebu

chlebu
  • Użytkownik
  • 651 postów
  • SkądKrosno

Napisano 15 marzec 2010 - 20:34

Ma może ktoś wiedzę na temat możliwości ubezpieczenia roweru. Nie chodzi mi o kradzież, ale o coś w rodzaju Auto Casco - Bike Casco :mrgreen: Wypadek z mojej winy, pęknięcie ramy itp
Pytałem u swojego agenta w PZU i nie ma nic takiego. może u innych ubezpieczycieli.

Dzięki i pozdrawiam.

#2 Rychu

Rychu
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • Skądpomorskie

Napisano 15 marzec 2010 - 21:19

Ma może ktoś wiedzę na temat możliwości ubezpieczenia roweru. Nie chodzi mi o kradzież, ale o coś w rodzaju Auto Casco - Bike Casco :mrgreen: Wypadek z mojej winy, pęknięcie ramy itp
Pytałem u swojego agenta w PZU i nie ma nic takiego. może u innych ubezpieczycieli.
Dzięki i pozdrawiam.


PZU ma/miał pakiet Bezpieczny Rowerzysta gdzie jest opcja ubezpieczenie casco roweru. Mam zamiar skorzystać ale jeszcze się nie wybrałem, na stronie nie skasowali więc chyba jeszcze to funkcjonuje.

Temat o ubezpieczeniach był wałkowany na forum tutaj

#3 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 15 marzec 2010 - 21:20

ale to raczej od kradzieży było

u2250y2014v3.gif


#4 chlebu

chlebu
  • Użytkownik
  • 651 postów
  • SkądKrosno

Napisano 15 marzec 2010 - 21:47

Dzięki. Widzę, że mój agent nie słyszał o bezpiecznym rowerzyście bo faktycznie jena stronie. Zobaczę czy się zdziwi jak przedstawię mu temat.

#5 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 15 marzec 2010 - 23:36

Panowie, przestudiowałem OWU casco bajka z PZU:

powiem wprost: SZKODA KASY!!!


#6 chlebu

chlebu
  • Użytkownik
  • 651 postów
  • SkądKrosno

Napisano 16 marzec 2010 - 07:43

Panowie, przestudiowałem OWU casco bajka z PZU:

powiem wprost: SZKODA KASY!!!



Ponieważ....

#7 Sebastian_Nah

Sebastian_Nah
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 16 marzec 2010 - 08:26

* Następstwa nieszczęśliwych wypadków – od 5000 do 50.000 zł
* Odpowiedzialność cywilna – od 10.000 do 200.000zł
* Suma ubezpieczenia bagażu – do 3000 zł
* Casco roweru – do 5000 zł (tutaj uwaga! Ubezpieczeniem nie są objęte szkody, których wartość nie przekracza 5% sumy ubezpieczenia lub kwoty 50 zł)


ten ostatni punkt jest dosc kontrowersyjny, co jesli ktos ma rower ktorego wartosc przekracza 10 tys zl?... 500zl na uszkodzenia to tez kasa ;_)

tutaj link do pelnego regulaminu ubezpieczenia dla zainteresowanych
https://www.ubezpiec...04/file1133.pdf
przyznam szczerze, popatryzlem z grubsza to teoretycznie nie ma o punktów które są karygodne...

edit: przy ubezpieczneiu na Polske z zaznaczeniem bike casco i ubezpieczeniu na kwote 5 tys. skladka polroczna wynosi 393zl! IMHO to czyste zlodziejstwo...

#8 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 16 marzec 2010 - 08:47

Ponieważ nie jest brana pod uwagę kradzież, a tylko rabunek, a wbrew pozorom to istotna kwestia i różnica ;)

#9 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 marzec 2010 - 09:21

edit: przy ubezpieczneiu na Polske z zaznaczeniem bike casco i ubezpieczeniu na kwote 5 tys. skladka polroczna wynosi 393zl! IMHO to czyste zlodziejstwo...

No bo to jest P(ozwól)Z(łodziejowi)U(kraść). Pozostaje mieć nadzieję, że prędzej czy później rynek ubezpieczeń rowerzystów (i rowerów) znormalnieje, przynajmniej do poziomu, który można zauważyć przy ubezpieczeniach samochodowych. Kiedyś był tylko ten fuj pzu (i chyba warta?) i wszystko było drogie, takie coś jak przeniesienie zniżek z OC na AC to była czysta mrzonka, obecnie firm ubezpieczeniowych jest sporo, ceny ubezpieczeń samochodowych są o wiele niższe niż kilka latek temu.
Miejmy nadzieję, że inni ubezpieczyciele zauważą, że rowerzyści są potencjalnym rynkiem z dużymi możliwościami.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#10 dedzior21

dedzior21
  • Użytkownik
  • 143 postów
  • Skądrzeszów

Napisano 16 marzec 2010 - 12:43

edit: przy ubezpieczneiu na Polske z zaznaczeniem bike casco i ubezpieczeniu na kwote 5 tys. skladka polroczna wynosi 393zl! IMHO to czyste zlodziejstwo...

No bo to jest P(ozwól)Z(łodziejowi)U(kraść). Pozostaje mieć nadzieję, że prędzej czy później rynek ubezpieczeń rowerzystów (i rowerów) znormalnieje, przynajmniej do poziomu, który można zauważyć przy ubezpieczeniach samochodowych. Kiedyś był tylko ten fuj pzu (i chyba warta?) i wszystko było drogie, takie coś jak przeniesienie zniżek z OC na AC to była czysta mrzonka, obecnie firm ubezpieczeniowych jest sporo, ceny ubezpieczeń samochodowych są o wiele niższe niż kilka latek temu.
Miejmy nadzieję, że inni ubezpieczyciele zauważą, że rowerzyści są potencjalnym rynkiem z dużymi możliwościami.




pol roku temu wykupilem sobie pakiet OC + NNW z pzu z wielu powodow - czasem przedzierajac sie po osi jezdni do przodu miedzy autami, mogloby sie zdarzyc, ze kogos zahacze o np. lusterko. pol biedy jesli to jest stare auto, a co jesli uderze w jakiegos dobrego merca... nie mam zwyczaju nie przyznawac sie do winy, zawsze jak cos spieprze to staram sie to naprostowac (w zyciu).
sklonily mnie relatywnie niskie ceny ubezpieczen - OC na sume 15000 zl wynosi 21 zl (0,14% z kwoty 15000 zl).

NNW - zawsze dodatkowa kasa jesli cos mi sie stanie na rowerze. 100%, czyli 15000 zl, kosztowalo mnie 12 zl (0,08%).

nie zdecydowalem sie na ac roweru, bo roczna skladka wynosi bardzo duzo - 10% deklarowanej wartosci roweru, co przy sprzecie, ktory dajmy na to wycenilbym na 5000 zl, kosztowaloby tyle prawie, co AC sredniej klasy auta (500 zl). - info z czerwca 2009r.


33 zl rocznie to przeciez bardzo malo jesli chodzi o oc i nnw, mysle, ze warto zainwestowac w taki papier.

#11 chlebu

chlebu
  • Użytkownik
  • 651 postów
  • SkądKrosno

Napisano 16 marzec 2010 - 15:33

Cały pakiet w PZU OC NNW i Casco roweru 430 zł. - oczywiście do 5000 zł wartości. Słyszał ktoś o innych Tow. Ubez.
Mi chodziło głównie o Casco bo OC mam z innego tytułu.

#12 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 styczeń 2011 - 18:35

Witam!

Czy ktoś się orientuje, czy na rynku ubezpieczeń pojawił się inny niż PZU gracz o rynek ubezpieczeń AC rowerzystów?

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#13 Cycling

Cycling
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • SkądGóry Świętokrzyskie

Napisano 18 styczeń 2011 - 08:28

PTU ma dodatkowe ubezpieczenie roweru przy ubezpieczeniu domu/mieszkania

#14 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 styczeń 2011 - 10:59

PTU ma dodatkowe ubezpieczenie roweru przy ubezpieczeniu domu/mieszkania


To jest ubezpieczenie roweru od kradzieży z domu, czy casco w pełnym tego słowa znaczeniu, tj. obejmujące np. kraksę na treningu, kradzież roweru z rozbojem, itp.?

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#15 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 18 styczeń 2011 - 20:00

O ile wiem na polskim rynku ubezpieczeniowym jest tylko to marn AC od PZU. Odradzam. Suma tylko do 5000!!!! I ubezpieczenie działa tylko w przypadku kradzieży z rozbojem, czyli nie z pod sklepu, ani nie z domu. Co więcej składka wynosi jakieś 10% wartości, a to więcej niż pakiety na nowe samochody ;)

#16 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 18 styczeń 2011 - 20:41

A co powiecie na ubepieczenie roweru jako rzeczy ruchomej, którą kwalifikujemy jako wyposażenie domu (piwnicy)?

#17 Gosc_cookie_*

Gosc_cookie_*
  • Gość

Napisano 19 styczeń 2011 - 08:09

A co powiecie na ubepieczenie roweru jako rzeczy ruchomej, którą kwalifikujemy jako wyposażenie domu (piwnicy)?

Poczytaj warunki i wyłączenia- afaik to działa tylko w ramach likwidacji szkody domowej czyli pozar, powódź kradzież itp. Jak wyjezdzasz z garażu/domu to już nie działa.

#18 Piotr01

Piotr01
  • Użytkownik
  • 111 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 styczeń 2011 - 14:07

Witam,
Cookie, masz rację. W domu, jak rower stoi lub i jest przechowywany, w domu, czy w garażu, to trzeba go ubezpieczyć jako ruchomość. W PZU, to punkt/część "I" ubezpieczenia PZU DOM. Gdy używamy już roweru zgodnie z jego przeznaczeniem, jazda lub i poruszanie się nim, to trzeba skorzystać z ubezpieczenia Bezpieczny Rowerzysta i tu wybrać pod siebie i sprzęt, kombinację (kwot) OC, NNW i AC. Z rowerem, jak widać, jest gorzej niż z samochodem, ze względu na ubezpieczenie. Tak też w oparciu o powyższe, stosuję ja. Po pierwsze rowerek ubezpieczony jako nieruchomość, a po drugie rowerek i ja według ubezpieczenia Bezpieczy Rowerzysta. Trochę to kosztuje, ale chodzi przecież o jakby uniknięcie ewentualnych strat lub i nieprzyjemnych większych zobowiązań finansowych, a te nie muszą, ale mogą wystąpić. Różnie bywa i też jednak "przezorny zawsze ubezpieczony". AC roweru kosztuje najwięcej, ale w tym wypadku ryzyko jest największe, więc niestety i składka ubezpieczenia jest po prostu stosunkowo wysoka. Inna kwestia, to ta granica "tylko" pięciu tysięcy złotych. Wynika stąd, że ubezpieczycielowi nie opłaca się lub i nie chce ubezpieczać po prostu na więcej.
Pozdrawiam, Piotr01

#19 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 sierpień 2011 - 11:29

Odgrzewam temat, żeby się podzielić z Wami doświadczeniami z pakietem PZU.

Po tym, jak kumpel na przejażdżce ze mną w wyniku upadku rozwalił kask, porwał ciuchy i przez dwa tygodnie dochodził do siebie... wykupiłem pakiet Bezpieczny rowerzysta w PZU. Nie wybrałem pełnych kwot ubezpieczenia, trochę OC i NNW (mam też gdzie indziej), a casco na 2.000 zł.
Składka na pół roku (założyłem, że w listopadzie i tak będę jeżdził, a na pewno nie na szosie). tylko na Polskę wyszła ok. 200 zł. Przy pełnych sumach ubezpieczenia byłoby ponad 400 zł. Wyszedłem z założenia, że raczej mi roweru nie ukradną, a jak upadnę, to nie zniszczę od razu całego roweru.

Niestety polisa się już przydała...
Pod koniec czerwca przednie koło "zahamowało" mi na źle wyprofilowanym przejeździe przez tory tramwajowe i zaliczyłem glebę. Efekt - zdarty łokieć, kolano, udo. Uszkodzona prawa klamka Ultegra, podarta koszulka.
Zgłosiłem szkodę do PZU (przez Internet - co, jak się potem okazało, wydłużyło znacznie sprawę)... Przyjechał pan do oględzin, spisał, sfotografował. Nawiązałem kontakt z likwidatorem: przesłałem mailem fakturę pro-forma z lokalnego sklepu (na uszkodzone części i robociznę), podałem orientacyjną wartość nowej koszulki...
Tydzień temu dostałem pisemko o wysokości przyznanego odszkodowania, a dzisiaj kasę na konto :-) Po przedłożeniu faktury mają niby jeszcze dopłacić VAT...

Jednym słowem - to działa!

Tyle że w piatek (na deszczu) upadłem na zakręcie - tym razem na lewą stronę...

----------------------------
Disclaimer - nie mam nic wspólnego (poza posiadaniem tej polisy) z PZU. Samochód, dom itp. mam ubezpieczone gdzie indziej ;-)

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#20 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 sierpień 2011 - 21:50

no i tym sposobem będziesz posądzony o wyłudzenie :lol: albo podejrzanym.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo




Dodaj odpowiedź