Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kask Mojito Jaki Rozmiar?


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Julkos

Julkos
  • Użytkownik
  • 468 postów
  • SkądBolesławiec

Napisano 22 marzec 2016 - 14:16

Chcę kupić sobie Kask Mojito. Pytanie teraz. Jaki rozmiar wziąć? Otóż mam obwód głowy 57.5 - 58cm. Kask w rozmiarze M to 48-58cm, Kask w rozmiarze L to 59-62cm. Wiadomo, że czapeczkę też bym czasem zakładał pod kask.



#2 Moody

Moody
  • Użytkownik
  • 171 postów

Napisano 22 marzec 2016 - 14:31

Jeśli nie masz możliwości przymierzenia, to zdecydowanie L.


  • Julkos lubi to

#3 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 22 marzec 2016 - 15:01

Ja tez jestem na papierze mniej wiecej na granicy rozmiarowki Kask.

M-ka nie ma szans zeby to zalozyc na glowe, tzn da sie ale na maksymalnym otwarciu i tak gniecie z kazdej strony. Zdecydowanie L-ka.


  • Julkos lubi to

#4 Shmitt

Shmitt
  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 22 marzec 2016 - 19:08

posiadam Kask Vertigo i podobny obwód głowy,również w czapeczce pod kaskiem jeżdżę..
Przy zakupie zamówiłem dwa rozmiary - M-ka nawet nie weszła mi na głowę ,zwyczajnie skorupa była za wąska.... więc została L-ka... Myślę,że w przypadku Mojito będzie podobnie.
 


  • Julkos lubi to

#5 Tomaszek

Tomaszek
  • Użytkownik
  • 84 postów

Napisano 22 marzec 2016 - 20:50

Ach odwieczny dylemat!

 

Zdaję sobie sprawę że moja rada jest inna niż większości kolegów jak do tej pory ale miałem taki sam dylemat z mojito i kupiłem a potem odesłałem L-kę, prosząc o wymianę na M (co zresztą nigdy nie doszło do skutku dzięki uprzejmości Wiggle *tfu*). Więc szczerze mówiąc nie miałem M-ki w ręku ani na głowie, ale L-ka była za duża.

 

Weź też pod uwagę, że jeśli zależy Ci na wadze to producent zwykle podaje wagę rozmiaru M a więc L będzie cięższy (niż możesz się spodziewać).



#6 Helium

Helium
  • Użytkownik
  • 141 postów

Napisano 25 marzec 2016 - 09:53

Julkos masz okazję przymierzyć L i to dobrze wiesz gdzie, zapraszam;-)) Maciek ma M dla porównania.



#7 bbwolski

bbwolski
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 14 maj 2016 - 14:10

To dla potomnych dodam tylko, żę mając obwód głowy 58 zamówiłem L'ke pewny swojego wyboru....i co? Okazała się bardzo luźna, przy pozycji w dolnych chwycie odgięcie głowy powodowało, że system mocowania z tyłu podjeżdżał do góry.

Wymieniłem na M'ke. Na głowe wchodzi bez problemu, po wypoziomowaniu system mocowania skręcony mniej więcej do połowy i elegancko. Kask siedzi idealnie. Mierzyłem oczywiście na sucho również z czapeczką do biegania (taka na uszy) i z czapeczką kolarską - zero problemów.
Wizualnie w ręce wygląda jak dziecięcy i to w porównaniu do mojego poprzedniego Catlike Whisper w rozmiar LG. Waga super, przewiewnością ustępuje jednak Whisperowi no ale wiadomo - konstrukcja inna.
Jednak kask kaskowi nie równy i trzeba mierzyć, mierzyć i mierzyć ;)



#8 back.to.back

back.to.back
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • SkądPodkarpacie

Napisano 29 sierpień 2016 - 11:54

Wybacz za odkopywanie tematu. Zastanawiam się nad kupnem Mojito w rozmiarze L, zamawialbym z bike24 albo wiggle i tutaj pozostaje problem z ewentualną wymiana, nie wiem jak z odesłaniem tego z powrotem za granicę.Można gdzieś w Polsce dostać Mojito od sprawdzonego sklepu ?
  • rafalb lubi to

#9 Shmitt

Shmitt
  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 29 sierpień 2016 - 17:06

Wybacz za odkopywanie tematu. Zastanawiam się nad kupnem Mojito w rozmiarze L, zamawialbym z bike24 albo wiggle i tutaj pozostaje problem z ewentualną wymiana, nie wiem jak z odesłaniem tego z powrotem za granicę.Można gdzieś w Polsce dostać Mojito od sprawdzonego sklepu ?

 

Normalnie zamawiasz dwa kaski , w rozmiarach M oraz L. Przymierzasz i odsyłasz. Czyli wysyłasz na adres nadawcy idąc na pocztę.. Jeśli zmieścisz się w odpowiedniej wadze to nawet nie odczujesz ceny wysyłki - przy zwrocie sklep oddaje 15 euro euro jako koszt przesyłki. Dotyczy to sklepu bike24.



#10 bbwolski

bbwolski
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 05 wrzesień 2016 - 17:33

użytkownik m-styll z allegro (ja tam kupowałem) 
albo
portrowerowy.pl

 





Dodaj odpowiedź