Skocz do zawartości


Propozycje zmian na forum.


230 odpowiedzi w tym temacie

#21 Von Munchhausen

Von Munchhausen
  • Użytkownik
  • 273 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 grudzień 2010 - 16:18

Arnoldzik, pełne poparcie !

#22 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 24 marzec 2011 - 21:56

Drodzy użytkowni FS

o to co znalazłem na jednym z for:

Ostrzeżenie:
nazwa tematu nie opisująca problemu - 10%
100% = ban


:mrgreen:

#23 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 marzec 2011 - 22:23

Dead , , przy takiej punktacji zostało Ci wolne tylko 10% :-D
pozdrówko

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#24 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 24 marzec 2011 - 23:04

Dobre dobre.. frekwencja spadłaby o ... dużo :-D

#25 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 10 luty 2012 - 19:37

oo jest takowy temacik, więc nawet nie trzeba zakładać nowego.

Wpisujemy tylko i wyłącznie konkretne propozycje zmian forum/działów oraz ewentualne komentarze tych zmian, jakia kolwiek prywatna ucieczka = urlop.

Dodam tylko fakt, że na forum istnieje regulamin, który może dekalogiem nie jest, ale jeśli nie czujesz się na siłach, by owy regulamin stosować to po prostu wyjdź z tego forum i idź pojeździc rowerem. Ewentualnie zrób krok do przodu w celu porawy tego regulaminu.

#26 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 10 luty 2012 - 19:45

Deadi, mógłbyś mnie oświecić lub skorygować swoje stwierdzenie - od kiedy i gdzie się schował regulamin bo ja go tu chyba nie widziałem. Giełda tylko ma ale jak widać też mocno kuleje.

#27 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 10 luty 2012 - 19:50

O w mordę - regulamin znikł :mrgreen:

Pewnie Malik go zdjął w celu modernizacji, więc na czasie się pojawi ;-)

Co do zmiany to ja proponuję by: z działu o treningu wywalić wszystko co wyścigowe i dołożyć dwa nowe działy pod tytułem kolarstwo amatorskie i drugi kolarstwo zawodowe. W amatoroskim wrzucic road mararton i szpiki oraz utworzyć poddział wyścigi amatorskie bez licencji i drugi z licecnją. Natomiast dział kolarstwo zawodowe to wszelkie wyścigi kolraskie z całego świata.
Natomiat w dziale trening zostawić to co jest i ewnetualnie coś zmienić by stało sie to bardziej czytelne.

Ps. dział odżywianie bardzo mi sie podoba - szacun dla pomysłodawcy.

#28 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 luty 2012 - 20:45

Deadi, mógłbyś mnie oświecić lub skorygować swoje stwierdzenie - od kiedy i gdzie się schował regulamin bo ja go tu chyba nie widziałem. Giełda tylko ma ale jak widać też mocno kuleje.


Regulamin na giełdzie jest, nic nie kuleje, jedynie dział KUPIE jeszcze do obrobienia przez Moderatora działu ewentualnie..

Ważne:
Jesli piszecie , wymienie sie , albo zamienie to też musi być fotka realna przedmiotu.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#29 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 10 luty 2012 - 21:06

SPIKE, wybacz ale według mnie regulamin giełdy nadaje się do gruntownej poprawy i to że zrobiłeś czystkę w giełdzie nie uznaję za rozwiązanie problemu.

#30 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 luty 2012 - 21:15

no to prosze bardzo co uważasz że jest złe ? bo ja tam niewidze nic co by nadawało sie do poprawy, wszystko jest tak jak ma być.
Trzeba go tylko czytać i napisać zgodnie z , a to nie takie trudne.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#31 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 10 luty 2012 - 21:51

Punkt 7 - według mnie zupełnie zbyteczny bo jeżeli braknie w opisie danej informacji, to każdy musi pytać osobno, tak to padło by jedno pytanie - odpowiedź na forum i wszyscy są zadowoleni.
Punkt 9 - co rozumiesz przez ogłoszenie prywatne/profesjonalne? Na chwilę obecną ustalasz to Ty posiadając własny sklep. W moich oczach jesteś nieobiektywny i nie odpowiada mi to. Powinno być normalne ograniczenie ilościowe na miesiąc i niech każdy sprzedaje obojętne czy w pudełku czy używane.
Dodatkowo przydałaby się opcja nielimitowanego czasu edycji postu aby wszystko było ładnie w pierwszym, bez potrzeby przeszukiwania czy coś jeszcze zostało czy jednak nie.
I jeszcze punkcik drugi - zamienić ilość postów na staż na forum - brak sztucznego nabijania postów.

I jeszcze jedno - przywrócić temat o opaskach tam gdzie był, w giełdzie szybko temat zginie.

#32 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 10 luty 2012 - 22:14

...

Ps. dział odżywianie bardzo mi sie podoba - szacun dla pomysłodawcy.


A mi się on nie podoba.
Takich przepisów jest od groma choćby na sfd. Po co więc powielać/dublować coś co już w necie istnieje? Tym bardziej, że przepisy tu podane są banalnie oczywiste. Już z tytułu można wywnioskować co z czym zmieszać, aby mieć gotowy posiłek (np. 'Sałatka z tuńczykiem, makaronem i brokułami' lub 'Szybka pasta jajeczna'). Nie trzeba do tego wielkiej filozofii a tym bardziej rozpisywania się co z czym połączyć, żeby powstało jakieś jadło ...
To takie trochę tworzenie czegoś na siłę - coś napisać, żeby napisać.

#33 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 10 luty 2012 - 22:16

Opaski są przyklejone, wiec nie znikną :)

co do giełdy i regulaminu - sprawa jest ciągle otwarta, bo mi też sie kilka zapisów nie podoba :)

#34 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 10 luty 2012 - 22:19

travisb, na sfd duża część posiłków jest ustawiana tylko na białko, w dodatku wiem że sporo osób (w tym ja) zupełnie nie trawi tamtego forum. Póki co dział się rozwija, może niedługo będą ambitniejsze przepisy. Osobiście sam dziś przetestowałem pastę jajeczną i gdyby nie ten temat to raczej jeszcze długo bym na taką wersję nie trafił.

#35 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 10 luty 2012 - 22:29

Daję Wam czas do niedzieli do godziny 22:30. Jeśli do tego czasu nie zostanie stworzony odpowiedni regulamin giełda zostanie zamknięta/zlikwidowana na amen.
Mam dość ciągłego marudzenia.

Post ten głównie kieruję do użytkowników, nie do modów, nie do siebie czy deschka ... do Was.

Tik tak... tik.. tak...


#36 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 10 luty 2012 - 22:34

KeNaJ, sfd podałem tylko jako przyklad jeden z wielu. Wystarczy troszkę 'połazić po necie' i od razu zrozumieć, że tego typu przepisów jest masa. Albo wystarczyłoby polecić konkretną książkę kucharską lub tak znany szeroko tytuł, jakim jest 'Żywienie w sporcie. Kompletny przewodnik' autorstwa Anity Bean, gdzie są i przepisy, i zasady żywienia, i mnóstwo wiedzy z tego zakresu.
Nadal nie widzę większego sensu, aby istniał na forum taki temat ...

#37 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 luty 2012 - 22:45

Pkt7. - Po prostu piszesz wszystkie dane co powinny być w opisie , jeśli chcesz sprzedać przedmiot - powinno Ci zależeć na dokładnym opisie .
Im więcej informacji , tym mniej pytań i naszej roboty .

Jest to tak sformułowane, aby nie robić giełdy w giełdzie , wszelkie pytania kierujesz na PW i tam prowadzisz rozmowy .
Wystawiający ma obowiązek jedynie informować czy zamknać temat , jeśli wszystko sprzedał .

Ptk 9
Wystawiane rzeczy powinny być raczej używane , ewentualnie nowe , np. wygrane na loterii, zawodach, kupione pomyłkowo, jednostkowe .

Dotyczy to działu sprzedaży i linków na Alegro / Ebay

Nie będzie możliwości wystawiania wszystkiego, bo zlecą sie tu kolesie ze sklepów, a do tego jest miejsce inne.

Nielimitowany czas edycji ?? ja tego nie widze , bo pkt.11 zapewnia w razie czego bezpieczeństwo zakupu, wiemy co było od początku wystawiane.

Temat o opaskach jest taki sam jak każdy inny, Dead może go zrobi jako przyklejony.

Sztuczne nabijanie postów ?? no z tym sie walczy i będzie rygorystyczniej , posty nie wnoszące nic do tematu, albo o niskiej zawartości treści, będą usuwane.

Wszelkie zakupy wspólne zakładajcie w dziale Kupie na razie, może otworzy sie dział " Wspólne zakupy "oddzielnie, aby Wam nie ginęły .

Giełda zawsze Was irytowała, zawsze były krzyki i wrzaski że jest burdello, nierówne traktowanie , syf, gadanina itd, ponieważ właściciel forum sie wkurzył , to albo będzie porządek jak ustalił w regulaminie, albo ją zamknie , jak ostatnio powiedział.
Niestety moderatorzy muszą stosować regulamin , a użytkownik przestrzegać.

Ja proponuje zostawić regulamin tak jak jest , jak widać po porządkach większość użytkowników rozumie że tak jest i sie stosuje, a jak ktoś nie chce to nie musi, są portale aukcyjne płatne/bezpłatne - wolny wybór.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#38 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 10 luty 2012 - 22:54

Dlaczego został skasowany mój post !! Co tu się k.. dzieje ?!! TO NIE JEST NORMALNE !!!

Masz racje , dokładnie jak i pisanie postów nie w temacie !

#39 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 10 luty 2012 - 23:02

SPIKE, Punkt 9 - czyli jeżeli użytkownik posprząta garaż i wystawi kupę części (nowe również bo może kupił na zapas jak była okazja) to temat idzie do kasacji bo już nie będzie jednostkowe? Za to jeżeli Ty złożysz profesjonalnie komplet kół i będziesz chciał je sprzedać to będzie jednostkowe. I właśnie tu wchodzi problem kto ma podejmować decyzję o zgodności z regulaminem. Obecnie ten punkt można interpretować jak się tylko chce. Dajmy wszystkim równe szanse. Sensowne ograniczenie ilościowe i żaden sklep się pchać nie będzie. A jeśli już się wepchnie i zarzuci jakąś okazyjną cenę to czemu nie korzystać.

Nabijanie postów - mnie uczono że zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć, ale to wasz wybór nie mój.

#40 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 luty 2012 - 23:34

i tu sprawe taką rozstrzyga wyłacznie moderator a nie użytkownicy, tak jest na wszystkich forach , nie sądze aby ktoś kupował na zapas korby Durace 2012 , albo kompletną grupe osprzetu :-P wystawiał koła nówki z piastami z Bikehubstore z dopiskiem dostępne w innych kolorach , Kenaj , przestań sie czepiać moich kół wystawionych specjalnie , jak to jest , co spostrzegacie , bo innych aukcji użytkowników nie widzieli ??

Przeglądnij teraz giełde, są chyba 2 tematy , które też nie powinny być, ale niech są.

Jakie rozgranicznie ilośćiowe . o czym Ty mówisz, wystaw se co chcesz i ile chcesz zgodnie z pkt .
Rozbierasz rower nowy kupiony zmieniasz osprzet, napisz to daj fotke, daj do zrozumienia Moderatorowi że tak jest naprawde , osprzet z roweru zciągany to już używka, ale nowy w pudełkach , folii

Szukasz dziury w całym

okazyjne ceny wiecie gdzie szukać, w Polsce nie ma .

P.S.

postaw sie w sytuacji:
szef wymaga od Ciebie egzekwowania regulaminu, użytkownik sie buntuje , co robi moderator ?? ?? albo sie zwalnia , albo wymaga wiec co wybierasz ?

Ten regulamin jest dobry , nie mam co sie przyczepić, pisze posta, wklejam fotke, czekam na zapytanie i sprzedaje , czego więcej ?? no czego ??? dyskusji , pisania postów - są tematy ogólne , czat na stronie głównej .

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo




Dodaj odpowiedź