Skocz do zawartości


Propozycje zmian na forum.


230 odpowiedzi w tym temacie

#61 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 13 luty 2012 - 18:04

SPIKE, a ja nadal nie widzę rozwiązania problemu z ofertami typu Zawiszy?

Gdzie on ma swoje oferty umieszczać skoro umieszcza oferty profesjonalne?

Jeśli chce oferty bezpośrednio na forum umieszczać to ja bym jednak był za taką możliwością - na allegro za samo wystawienie kasowane są pieniądze, a za sprzedaż allegro wymaga podziałem łupu w bardzo niekorzystnych proporcjach - a nawet ta prowizja dla nas to duża zniżka czasem.


Zawisza, Zawisza, ciągle tylko Zawisza. Może każdy punkt regulaminu giełdy mamy ułożyć pod niego?

Jak dobrze pójdzie dzisiaj wejdzie w życie nowy regulamin giełdy z pewnymi ograniczeniami co do wystawianych towarów.
Wszelkim sklepikom itp itd dziękujemy. Nie będzie zgody na coś takiego. Do pilnowania tego bazaru trzeba by było z 10 modów, którzy siedzieliby dzień i noc żeby to wszystko ogarnąć.
Jeśli ktoś czegoś szuka to to na pewno znajdzie. Forumszosowe.org to nie bazarszosowy.org, allegro czy inne skąpco podobne coś.
Więcej ma się dziać w działach tematycznych, a nie tylko w giełdzie.


Amen

#62 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 13 luty 2012 - 19:10

Ale o co ci chodzi?

Czy ja (Malik) powiedziałem nie Zawiszy? Nikt Zawiszy nie broni handlować, nowa wersja regulaminu, która opracowywuje Malik na podstawie mojej wersji roboczej winien ostatecznie wyjaśnić co można a czego nie na forum w kwestii handlu i nie tylko. Dla Zawiszy, Kowalskiego czy innego Nowaka. Koniec biadolenia i ciągłego narzekania, bo ostatnio to tylko biadlić potraficie i ze wszystkim macie problem jak baba z okresem.

Następnym razem zanim zaczniesz wyzywać innych i obrażać, zastanów się dobrze dwa razy czy dobrze ogarniasz sprawę.

#63 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 13 luty 2012 - 22:55

Dla mnie może tu i sam Pawlak ze swoim shimano wyjechać nie ma to żadnego znaczenia.
Nie mówię Zawiszy NIE, tylko mówię NIE hurtowym sprzedażom i wrzucaniem co drugi dzień nowych gadżetów w dużych ilościach.

#64 Gosc_Castor Troy_*

Gosc_Castor Troy_*
  • Gość

Napisano 15 luty 2012 - 20:42

Cześć,

Takie pytanie (lekki Offtop) i nie to żebym liczył swoje posty na forum ale wczoraj miałe ponad 750 postów, a dziś 311... Skasowaliście jakiś dział przez przypadek czy co? ;-) Dajcie znać proszę.

#65 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 luty 2012 - 21:25

Poleciało troszkę tematów z ubiegłych które nie były wartościowe, czyli dyskusje o pierdołach, a po wtóre wyleciało dużo tematów ze śmietnika... mnie też postów ubyło :-P
Dodam, że ja już się zbliżałem do trójki....


#66 Stormik

Stormik
  • Użytkownik
  • 228 postów
  • SkądKoźle/Opolskie

Napisano 16 luty 2012 - 08:42

tak ale np. ktoś sie wysila pomaga komuś i napisze w kilkudziesięciu tematach jakąś pomoc dla kogoś, odpowiedzi na wszelkie pytania itp. a później mu wszystkie te posty znikają :/. Ma załóżmy 2k postów a tu jakieś porządki i nagle 1,5k lub 1k :o, według mnie wszystkie posty mogły by sobie leżeć w śmietniku, co to komu przeszkadza ? Nawet w śmietniku szło by zrobić takie jakby 2 forum i jak ktoś przenosi coś z tematu np. warsztat do śmietnika to w śmietniku też taka zakładka warsztat i tak to porządkować 8-) wtedy wszystkie tematy by zostały i problemu by nie było. Ale to tylko moje zdania a wy róbcie jak chcecie :-(, ale ./..............jest jak patrzysz a tu nagle kilkadziesiąt postów mniej :-x, albo chcesz powrócić do jakiegoś starego tematu ale nigdzie go nie ma bo już dawno został usunięty z śmietnika ! :evil:

#67 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 luty 2012 - 08:47

Ale serwery nie są przecież nieskończone... Trzeba trzymać porządek, bo się nie pomieścimy ;)

#68 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 luty 2012 - 10:04

Dla wyjaśnienia

Śmietnik służy moderatorom do usuwania zbędnych tematów , postów , itp .

Został opróżniony , posty sprzed roku, nawet dwóch tam były, stare sprzedaże, kłótnie , pierdoły itd .

Nikt nie będzie robił w śmietniku forum w forum , no bez jaj !

Proszę wrócić do tematu , tematu.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#69 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 16 luty 2012 - 14:03

Ehehe, a to Wy tu jesteście dla statów? Dla nabijania postów?

2 dni temu nieco stuningowałem forum i zablokowałem nabijanie się postów w działach giełda, offtopic oraz w .. Castor wiesz gdzie ;-)

#70 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 luty 2012 - 16:09

Do tego poleciał śmietnik, ja czasami jakieś stare tematy nieaktualne usunę i potem się ludzie dziwią że posty znikają. Są tematy gdzie poza pytaniem nie padła żadna konkretna odpowiedź, lub takowe się powielają w tematach w których dyskusja prowadzona jest aktualnie.


#71 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 16 luty 2012 - 16:49

Poza tym wiele części ulega aktualizacji jesli idzie o premiery i nowe wersje, wiec pisanie o seriach 3300, 4400 i 4500, 5500 i 5600, 6500 i 6600 oraz 7700 i 7800 powoli przestaje być na czasie, bo jak wiadomo są już nowe odpowiedniki z każdej serii. Podobnie jst z siodełkami i innymi rzeczami, które z czasem przestają być na czasie to i owe porady tracą z czasem na przydatności. Troche świeżosci na pewno pomoże, a nie zaszkodzi.

#72 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 luty 2012 - 07:44

Deadi akurat informacje dotyczące starszych grup sprzętowych mogą być bardzo cenne i powinny zostawać, bo później może być ciężko znaleźć o tym cokolwiek w necie.
pzdr

#73 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 luty 2012 - 09:03

Sorka za post pod postem ale nie mogę edytować...
Czy coś zostało zmienione na forum ostatnio w kwestii ustawień ? Bo jak klikam w nieprzeczytane posty to nie przechodzi automatycznie do nieczytanego posta, tylko na początek strony z tym postem (a wcześniej od razu leciało do konkretnego posta)... Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi.
pzdr

#74 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 luty 2012 - 10:03

nie wiem , może coś Admin zmienia , bo wspominał o zmianach.


A propo giełdy , obowiązuje regulamin taki jaki jest nadal.

Czym można tutaj handlować?
Otóż, oferować tutaj można rowery, komponenty, itp. związane z tematyką rowerową i forum.

Co można oferować w dziale Giełda , przykład :
Komponenty nowe oraz używane w pojedynczych ilościach (sprzedawane z przyczyn niezależnych, tj.: źle dobrany rozmiar , kolor , wielkość itd lub z powodów czysto finansowych).

O wszelkich propozycjach zmian Adminstrator jest informowany na bieżaco , reszta jest niezależna od nas moderatorów.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#75 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 17 luty 2012 - 10:25

Virenque, takich zmian nie wprowadzałem.

Maciek, po ostatniej Twojej czystce kilka osób strzeliło focha i poprosiło mnie o usunięcie im kont na forum.

Teraz widać po co niektórzy tu przychodzą. Dla cyferek przy ksywie.
Żenada.

#76 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 luty 2012 - 10:34

Travisb chciałem napisać w temacie "co się dzieje z forum", ale zobaczyłem że został usunięty, więc ten najbardziej pasował ;)
Taka funkcjonalność była w firefoxie, ciekawe co się stało że już to nie działa.

I dobrze, że pousuwaliście co trzeba, ale jak widać niektórzy poczuli się urażeni ;) Tak jak piszesz Malik - żenada.

pzdr

#77 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 17 luty 2012 - 10:49

Taka funkcjonalność była w firefoxie, ciekawe co się stało że już to nie działa.

a mi działa ;-) usuń ciasteczka/historię etc. - może pomoże ;)

a pisanie dla samego pisania, dla postów... to bezsens ,jakby jeszcze na to nagradzali.. to rozumiem.. :lol: :mrgreen:

#78 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 luty 2012 - 11:02

OD dzisiaj jest CZAD na głównej większy i to sporo :lol:

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#79 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 17 luty 2012 - 12:16

Nom wkoncu idzie sie doczytac a nie cofac pasek dobry ruch :)

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#80 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 17 luty 2012 - 15:46

Nom wkoncu idzie sie doczytac a nie cofac pasek dobry ruch :)


Nie mają innych zmartwień...no ale ktoś pisał, że idą zmiany, czyli zwiększamy okno SB, dobry ruch, strzał w dychę !!!

SPIKE jeszcze nie dawno pisałeś na SB, aby szwajcar (celowo piszę z małej :-D) założył sobie własnego, tymczasem....(szkoda gadać)...dobrze, że jest opcja wyłączenia go.

Malik, rozumiem usuwanie tematów ze śmietnika itp...ale usuwanie postów/tematów "innych" dla niektórych może oznaczać brak szacunku...więc nie dziw się, różni ludzie/różne charaktery to różne reakcje.

I mam kilka propozycji...
Giełda - 5 modów, wstawiam ogłoszenie i nie pokazuje się ono od razu tylko czeka na akceptację moderatora. Nie ma zdjęć czy ceny czy opisu lub jaka forma kontaktu to ogłoszenie jest usuwane i nie ma po nim śladu. Jak jest wszystko OK (zgodnie z regulaminem) to ogłoszenie się ukazuje. Jak się ukazało to temat automatem jest zamknięty. Dzięki temu mamy brak niepotrzebnych komentarzy (są takich setki mimo ciągłego upominania przez modów). Kontakt tylko przez e-mail czy pw czy telefon (jak wygodniej sprzedającemu). Sprzedający informuje moda, że sprzedaż jest zakończona (nie musi podawać powodu). To tak w skrócie o giełdzie.

Zdechły Pies - tutaj nawiążę do polityki: jak się ktoś nie nadaje to się go usuwa z piastowanego stanowiska i tyle w temacie. Dziesiątki userów odetchnęłoby z ulgą.

SPIKE modem tylko w: Warsztat i Koła - części do kół - ogumienie...niestety reszta działów jest nie dla niego, chłopina nie radzi sobie kompletnie.

szwajcar - zablokować mu dostęp do forum (niech tylko czyta sobie, bo pisać/myśleć nie umie) poza SB...to nie jest z przymrużeniem oka !!!


To tyle..jak zwykle prosto z mostu i tak jak myślę...i najważniejsze, że bez obrażania :-P



Dodaj odpowiedź