Skocz do zawartości


Propozycje rozwiązania problemu DUBLUJĄCYCH się tematów


29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 16 marzec 2010 - 21:30

Kolejny problem, na który jedni narzekają, a inni tworzą jest problem dublujących się tematów.

Jedni z was narzekają, że tematy są za długie - inni, że jest milion takich samych tematów. Jako, że słuchamy wszystkich głosów chcemy usłyszeć jakie wy macie z tym propozycje.

Nie będę ukrywał, że ja pomysł mam ja się z tym zmierzyć, ale najpierw wasza kolej - wierzę, że wspólnie coś wypracujemy. Zapraszam do dyskusji bo tak naprawdę to problem każdego z nas osobna i forum jako całości.

Jednocześnie postanowienia końcowe na pewno przerodzą się w pewną część regulaminu forum, której każdy z nas będzie zobowiązany bezwzględnie przestrzegać.

Także zachęcam do dyskusji.

#2 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 marzec 2010 - 22:12

No właśnie problem dublujących się tematów, można go rozwiązać na wiele sposobów. Pierwsza opcja scalać, tworzy się długi temat w którym zawarte jest wszystko, ale musielibyśmy w takim temacie oddzielić ziarna od plew i usunąć niepotrzebne, nic nie wnoszące do tematu posty.
Druga wersja, zostawiać kilka podobnych tematów, ale były by one porozrzucane na różnych stronach danego forum, znalezienie nawet przy użyciu szukajki trochę by potrwało.
Kolejna sprawa, że dziś pojawiły się dwa kolejne tematy, które zdublowały już istniejące. Panie i Panowie wysilcie się choć troszkę i wyszukajcie temat który was interesuje, a nie twórzcie kolejny.


#3 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 marzec 2010 - 22:41

Jest inny problem.

Niestety, każdy z nas ma prawo do korygowania, usuwania itd własnych treści napisanych - no niestety jest to prawo ponad regulaminami na jakimkolwiek forum i blokowanie tego jest niezgodne z prawem do własnosci intelektualnych - czyli wglad , poprawianie itd.
a terza sednbo sprawy, pisze się posta i np przez jakis czas nikt nie odpowiada , a chce sie przesłac wazniejsza treść dalej i po napisaniu posta on siedokleja do poprzedniego, ale nie widać go pónziej jako nowa treść , czyli nie ma tego jako nowy post i o tej treści nikt nie wie.

Prosze rozwiązać ten problem, bo i pierwsza sprawa i druga się wiążą ze sobą.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#4 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 16 marzec 2010 - 22:48

i po napisaniu posta on siedokleja do poprzedniego


To nie jest problem - kwestia przestawienia jednej opcji - chodzi o to, że było tak kiedyś przecież, ale to powodowało, że jedna osoba była w stanie napisać 3 posty jeden pod drugim w ciągu 5min bo jej się jeszcze coś przypomniało, a winna to edytować...

Oczywiście jeśli więcej głosów się pojawi za to i o tym pomyślimy.

#5 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 marzec 2010 - 20:53

Ten problem jest do obejścia, zgłaszałem to kiedyś administracji, i zostało to zrobione w ten sposób, że pisało się post pod postem. W późniejszym czasie wrócono do pierwotnej formy, ale dla chcącego nic trudnego. Kopiujesz stary post, usuwasz go i piszesz nowy wklejając stary i dopisując nowszą treść. Tak to na szybko można samemu zrobić, trochę nieprofesjonalnie ale możliwe.

Co do edycji postów, zostało to zablokowane, gdyż niektórzy użytkownicy pisali coś, później gdy rozgorzała dyskusja, edytowali post zmieniając swoje zdanie i wypierając się tego co wcześniej napisali.


#6 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 kwiecień 2010 - 08:44

Jesli nie moge zedytowac to jak moge go skasować i napisać ponownie ?

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#7 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 kwiecień 2010 - 13:41

Zapisujesz sobie w pamięci treść posta i go kasujesz ostatnimi czasy normalnie się dało. Następnie wklejasz to do nowego i dodajesz co chcesz :mrgreen:

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#8 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 06 grudzień 2010 - 00:46

Nie będzie to propozycja rozwiązania problemu, jedynie zwracam uwagę na fakt, iż na pierwszej stronie działu "Sprzęt..." są dwa tematy o chińskich ramach karbonowych, dla mnie - miłośnika włoskiej stali to o dwa za dużo, ale jestem wyrozumiały dla fanów plastiku więc proponuję kompromis, zrobić jeden temat z dwóch... ;-)

#9 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 06 grudzień 2010 - 11:49

Gdzieś na innym forum widziałem taką opcję przy zakładaniu tematu, że: gdy użytkownik wpisując nazwę tematu, to robot-forum sprawdza w bazie, czy słowa w tworzonej nazwie tematu się powtarzają. Jeśli się powtarzają, to wyświetlane są natychmiast podobne tematy.

Warto byłoby zaopatrzyć się w taką opcję. Uniknęłoby takich problemów.

Aha, przy okazji, proszę osoby odpowiedzialne za utrzymywanie forum przy porządku, by zacząć kłaść nacisk na ORTOGRAFIĘ. Czasami już nie idzie wytrzymać i odechciewa się czytać wszystkiego. Proponuję surowsze i natychmiastowe kary, lub upomnienia do poprawienia błędów.

#10 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 grudzień 2010 - 15:59

Porządek z tematami o ramach karbonowych, będzie zrobiony. Co do ortografii, staram się co nieco wyłapywać i podkreślać na czerwono. Czasami posty lub tematy lądują w koszu. Po prostu na takim forum jak nasze, aktywnych moderatorów powinno być przynajmniej 4.


#11 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 06 grudzień 2010 - 20:45

Porządek z tematami o ramach karbonowych, będzie zrobiony. Co do ortografii, staram się co nieco wyłapywać i podkreślać na czerwono. Czasami posty lub tematy lądują w koszu. Po prostu na takim forum jak nasze, aktywnych moderatorów powinno być przynajmniej 4.


z wielkim zaszczytem mogę być jednym z nich ;-)

#12 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 grudzień 2010 - 21:44

Takie decyzje podejmuje Malik, uderzaj do niego.


#13 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 06 grudzień 2010 - 23:54

Malik będzie miał ból brzucha jak to przeczyta... ja prawie się popłakałem.

#14 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 grudzień 2010 - 16:43

Ja chciałem dyplomatycznie....


#15 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 07 grudzień 2010 - 17:09

Malik będzie miał ból brzucha jak to przeczyta... ja prawie się popłakałem.


Napisałbym coś, ale znów wyjdzie, że to ja jestem zły, niekulturalny, nie umiem się zachować, a aroganciki znów zostaną bezkarni, więc z bólem się powstrzymam.

#16 moly

moly
  • Użytkownik
  • 296 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 grudzień 2010 - 18:38

Funkcję moda obejmuje się przez nominację.

#17 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 07 grudzień 2010 - 19:08

Malik będzie miał ból brzucha jak to przeczyta... ja prawie się popłakałem.


Napisałbym coś, ale znów wyjdzie, że to ja jestem zły, niekulturalny, nie umiem się zachować, a aroganciki znów zostaną bezkarni, więc z bólem się powstrzymam.


Dedi, no co Ty, ja bynajmniej tak nie myślę ;-)
Moda po uprzednim zgłoszeniu co najmniej kilku kandydatur proponuję wybrać w demokratycznych wyborach.
W tej jakże historycznej chwili i dla uczczenia mojego tysięcznego posta- Niech żyje forum szosowe, niech żyje !

#18 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 07 grudzień 2010 - 19:56

Funkcję moda obejmuje się przez nominację.


mnie się nikt o zdanie nie pytał co do obecnych modów :-?

Nie chodzi o moją zajebistość bądz jej brak, po prostu dużo siędzę w necie i z przyjemnością pomógłbym ogarnąć porządek na forum, bo nie raz irytują mnie z dupy zakładane tematy. Ale jak widać dla niektórych ważniejsze jest kto to będzie robił, a nie jakiś osiagnie sukces i ile włoży w to pracy. Jaki to polskie i prawdziwe... :)

aha, żeby nikt sobie nie pomyślał, ze zaraz zaczne płakać, bo nie zostałem modem, bo to nie ja mam problem...

#19 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 07 grudzień 2010 - 20:15

Deadhorse, masz mój głos bo dobrze prawisz.

Jak masz startować na moda to podpowiem abyś nie używał momentami tak soczystego i jakże polskiego języka :mrgreen:

#20 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 07 grudzień 2010 - 20:46

Ja jestem wirtualnym modem (czyli nie jestem...) już dawno zgłaszałem swoje zrzeczenie się z tej funkcji.

Jeśli jest ktoś chętny to niech pisze do Malika... a co do Deada - jeśli kolega ma ochotę i faktycznie ma dobre zamiary to nie mam nic przeciwko.



Dodaj odpowiedź