Skocz do zawartości


Zdjęcie

Licznik Bez Gps Ale Z Wys,hr Na Ant+.


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 28 marzec 2016 - 15:45

Witam. 

Chciałbym zmienić licznik. 

Teraz używam przewodowej sigmy 16.12.

Chciałbym zmienić na bezprzewodowy z pomiarem tętna i wysokości. 

Zależy mi aby hr było na ant+ bo jak jadę gdzieś dalej niż na codzień,włączam w telefonie aplikację navime tracker aby trasę zapisać,sprawdzić przejechane kilometry,profil. Popatrzeć na mapie gdzie byłem,dokąd mógłbym jeszcze pojechać. 

Nie zależy mi na rejestracji treningów i statystykach. Traktuję to bardziej jako ciekawostkę bo jeżdżę dla przyjemności, turystycznie. Nawet nie wiem jakie mam tętno max. a chciałbym wiedzieć. Dlatego nie szukam narzędzia do szczegółowych analiz. 

Zależy mi za to na wysokości, bo chciałbym znać przewyższenia,szczególnie jak jestem w górach. 

Są oczywiście komputerki z gps,ale one są po pierwsze droższe, a po drugie mają ładowany akumulator. Nie mam ochoty co kilka dni ładować licznika,bo roweru używam codziennie do dojazdu do pracy ( około 2,5 h. dziennie)  więc raz lub dwa razy w tygodniu musiałbym go ładować.

Jadąc do pracy nie mogę sobie pozwolić aby nie znać aktualnej godziny lub co chwilę wyciągać telefon i sprawdzać.

Znalazłem w necie licznik Giant neos pro,który wydaje się być idealnie taki jakiego szukam, ale niestety jest już nie do kupienia. 

Na chwilę obecną zastanawiam się nad sigmą rox 6, ale ona niestety nie działa na ant+.

Macie może jakieś propozycje,liczniki które używacie a spełniają moje oczekiwania? 

 



#2 Gosc_Tompoz_*

Gosc_Tompoz_*
  • Gość

Napisano 28 marzec 2016 - 20:39

masz 2 rozwiązania

 

1.licznik który podaje wysokośc n apodstawie zmien cisnienia atmosfertycznego.

2. smartfon z aplikacja np. strava endomondo i opaską od pomiaru tętna .



#3 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 28 marzec 2016 - 20:52

Za 100E kupiłem ostatnio Wahoo RFLKT z czujnikiem kadencji. Sam z siebie to nie licznik, ale działa w połączeniu ze smartfonem, którego z tego co piszesz i tak używasz z gpsem. Takie rozwinięcie opcji 2. z posta wyżej.



#4 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 28 marzec 2016 - 20:55

Licznika, który podaje wysokość na podstawie ciśnienia szukam.
Natomiast chciałbym, aby opaska współpracowała zarówno z licznikiem podając hr na bieżąco jak i z aplikacją w telefonie aby można było trasę zapisać z tętnem.
Idealna byłaby Sigma rox 6 gdyby pracowała na ant+.
Miałem nadzieję, że coś takiego znajdę.
W zasadzie to znalazłem tego gianta, ale nie wiedzieć czemu już jest nie dostępny. Dostępna jest tylko biedniejsza wersja neos,ale ona nie ma wysokości.

#5 Gosc_Tompoz_*

Gosc_Tompoz_*
  • Gość

Napisano 29 marzec 2016 - 10:36

Sam sobie przeczysz niechcesz GPS a niby chcesz bo chcesz zapisu trasy................ już cię nie rozumiem czego właściwie chcesz



#6 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 marzec 2016 - 14:55

Natomiast chciałbym, aby opaska współpracowała zarówno z licznikiem podając hr na bieżąco jak i z aplikacją w telefonie aby można było trasę zapisać z tętnem.
 

Nie sądzisz, że to beznadziejny pomysł? Po co rozdzielać wszystko na dwa urządzenia, chyba dla własnej niewygody ;)


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 




Dodaj odpowiedź