Skocz do zawartości


Zdjęcie

[ Giant Tcr Advanced 2 Model Na Rok 2016 Dobry Rozmiar]


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 SILESIAN

SILESIAN
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • SkądRudy

Napisano 29 marzec 2016 - 18:27

Witam.

Stoję przed zakupem wyżej wymienionego sprzętu.

Pomijając tematy sensu , ceny itp ...

Mam konkretne pytanie co do rozmiaru ramy.

Wcześniejszy mój rower scott sportster bodajże 20 , trekking , miałem rozmiar M , przy prostej kierownicy był dopasowany raczej OK , przy założeniu lemondki jakieś śmiesznego typu za 70zł jakby ciut za długi , takie miałem doświadczenie .... teraz przy zakupie tegoż gianta dosiadałem rozmiarów M M/L i L ...

Przy M jakby przykurczony byłem w dolnym chwycie gimnastyka , przy L wyciągnięty ale juz bardziej komfortowo niż przy M , później coś pośredniego mi sprzedawca doradził przetestować i M/L było odczucie tez pośrednie przy chwycie na klamkach i dobrze dopasowanym siodełku kierownica przysłaniała mi piastę..

Mam 180 cm wzrostu , 83cm wewn. nogi , waga aktualnie 97kg ale do kwestia czasu  :-))

Jakieś porady doświadczonych szosowców co do rozmiaru???

Mam też okazje zmienić korbę kompakt czy inne elementy osprzętu ale wydaje mi to nie potrzebne...korba na 52/36 ale nie wiem czy mnie to nie przytłoczy :-) na trekingu mialem 48/38/28 ...

Mieszkam na śląsku , lubię górki itp...

Zapraszam do dyskusji i pytań :-)



#2 Kamil444

Kamil444
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • SkądMierżączka

Napisano 29 marzec 2016 - 18:45

Raczej napewno M\L



#3 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 29 marzec 2016 - 19:02

m/l będzie dobre ;) , sam miałem kupować przełaj od giant'a i też chciałem kupić M/L ale zdecydowałem się na inny rower.



#4 2xB

2xB
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 29 marzec 2016 - 19:17

ja mam l'ke tcxa przy 188cm i na pewno nie mogłaby byc ani o pół rozmiaru większa, wiec prz 180cm też bym stawial na m/l

#5 SILESIAN

SILESIAN
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • SkądRudy

Napisano 29 marzec 2016 - 20:39

Dzięki za podpowiedzi ....oczekuje dalszych :-)

A może coś mniej w temacie jeśli można...

Jakie akcesoria i odzież polecacie konkretnie, koszyki , bidony , torebkę podsiodłową ...do tego modelu ?

http://www.giant-bic....2/24482/92081/



#6 RAFA.S

RAFA.S
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • SkądGolub - Dobrzyń

Napisano 29 marzec 2016 - 20:56

Wiadomo, że L-ka odpada. Tak naprawdę na Twój wzrost, to najlepiej przypasowałaby m-ka, ale.... M/L ma wyższą główkę, a tym samym jest trochę bardziej komfortowa dla osób powiedzmy o gabarytach sprintera torowego, a nie wycieniowanych długodystansowców ;) Znam to z autopsji :) Na pewno mostek 90 mm może ewentualnie pomóc gdybyś był za bardzo wyciągnięty. A jak masy trochę ubędzie, to jakieś podkładki spod kiery będą mogły wylecieć. Korba 52/36 jak najbardziej może zostać byleby kaseta była 11-28, bo przy 25-tce i małej tarczy 36, to już przy Twojej wadze może być ciężko przy stromych pagórkach.





Dodaj odpowiedź