Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nawigacja Mapy Google


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mateusz20030

Mateusz20030
  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 30 marzec 2016 - 09:27

Witam Wszystkich. 

W telefonie mam wbudowaną nawigację z mapy google i mam do was pytanie.

Czy ta nawigacja nadaję się na rower szosowy, czy czasami prowadzi polami?

Wyznaczyłem sobie trasę ale w niektórych momentach wydaje mi się że prowadzi drogami polnymi, niestety nie mogę tego sprawdzić bo z góry nie da się za dobrze tego ocenić.

Czy ktoś z was z tego korzysta?

Pozdrawiam Wszystkich



#2 Gosc_RafalPolo_*

Gosc_RafalPolo_*
  • Gość

Napisano 30 marzec 2016 - 12:36

Jak ustawiasz nawigację na samochód to poprowadzi Cię najlepszymi dla auta trasami. Najczęściej to będą najszersze ruchliwe ulice. Jak wybierzesz rower to trasa będzie krótsza i przyjemniejsza ale wtedy bierze pod uwagę także drogi polne, przez jakieś firmy, które mogą mieć powierzchnię zagrodzona. Najlepiej użyć open street map i tam jest rozróżnienie na drogi polne, gruntowe etc. Nie jest jednak tak łatwo bo ślad trzeba stworzyć w innym serwisie i trochę jest kombinowania.

Z tapatalka



#3 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 30 marzec 2016 - 12:54

Jesli chodzi o samochod to w nawigacji google priorytetem jest czas dojazdu a nie najszersze drogi czy najkrotsza trasa i jesli jest korek na autostradzie to google zaproponuje inna, szybsza trase. W przypadku roweru nie wiem czy polne i lesne drogi sa brane pod uwage. Raz jechalem rowerem z nawigacja google i priorytetem dla niej bylo trzymanie sie sciezek rowerowych.

#4 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 30 marzec 2016 - 13:03

Sprawdzilem znana mi trase i google prowadzi przez zwirowa droge. Locus Free roznicuje nawierzchnie drog ale to bardziej mapnik niz nawigacja choc podobno jakies mozliwosci nawigowania w nim sa. Nie korzystalem z nich bo sama mapka z zaznaczonymi rodzajami drog mi wystarczy.

#5 jaroMKV

jaroMKV
  • Użytkownik
  • 234 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 30 marzec 2016 - 13:39

Mapy google jeśli wprowadzisz trasę pod rower, to niestety ale możesz się nieźle zdziwić :) piszę z doświadczenia, MTB czy przełaj jak najbardziej ale z szosą niestety nie współgra. Wyprowadziła mnie w takie pole, że z kilometr musiałem prowadzić bo nie opłacało mi się już wracać.



#6 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 marzec 2016 - 16:28

Jeżeli masz chwilę czasu i odrobinę chęci to najlepszy efekt uzyskasz tworząc trasę za pomocą Stravy lub innego narzędia (np. gpsies).

Strava ma tą fantastyczną funkcję że przy projektowaniu możesz włączyć podgląd tzw. heatmap-y - czyli podświetlą Ci się drogi którymi jeździ najwięcej rowerzystów. Dzięki temu jest duża szansa na trasę gdzie są fajne podjazdy/zjazdy, przyzwoity asfalt i mały ruch samochodowy. Działa całkiem znośnie, przy opcji "road" faktycznie prowadzi szosami. Przy układaniu wersji terenowej można trafić za to często na szlaki końskie co już takie miłe dla 4 liter nie jest ;-)

 

Trasa na szosę (10 minut i gotowe):

https://www.strava.com/routes/4476534

 

Trasa na MTB (więcej klikania bo nie można użyć opcji "prowadź po drogach"):

https://www.strava.com/routes/4397458

 



#7 Mateusz20030

Mateusz20030
  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 30 marzec 2016 - 17:19

Słuchajcie mam jeszcze jeden problem z nawigacją google.

Ostatnio gdy jechałem samochodem wyznaczyłęm sobie punkt a i docelowy b jakieś miasta, jadąc samochodem miałem wskazówki głosowe  za 200m skręć w prawo itp podstawowe.

Dziś jadać ścieżką rowerową w Lublinie nie miałem takich wskazówek. Czy nawigacja google nie ma wskazówek głosowych do ścieżek rowerowych? Zmiast głosu miałem dźwięki ,, ding" xD   i napis skręć w lewo



#8 Gosc_RafalPolo_*

Gosc_RafalPolo_*
  • Gość

Napisano 30 marzec 2016 - 17:43

O ile wiem to samochodowa ma komunikaty głosowe, a turystyczna jak rower i pieszo ma te pikniecia, które kierują Twoją uwagę na ekran.

Z tapatalka



#9 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 31 marzec 2016 - 16:46

GM to teraz jedna z najlepszych darmowych aplikacji na samochód, na  rower to raczej  Lotus  Free z wgranymi mapami (wtedy nie korzystamy z danych komórkowych i tym samym bateria na dłużej wystarczy).

 





Dodaj odpowiedź