Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trek Madone 3.1 (2012) Vs Guerciotti Gemini

trek madone guerciotti

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 bbwolski

bbwolski
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 30 marzec 2016 - 11:55

Koledzy będę wdzięczny za rady i krytykę ;)

Wyszukałem sobie takie 2 rowerki:

 

Trek Madone 3.1 

http://allegro.pl/ro...6081730676.html

 

oraz Guerciotti Gemini 

http://allegro.pl/gu...6066744328.html

 

 

Co powiecie o tych 2 ofertach? Z sentymentu szukałem Treka Madone ale w budżecie do 5k cięzko było znaleźć. Rozmiar wydaje mi się być dobry (189cm, noga 90 cm) bo aktualnie mam Treka Alpha 1.2 (2011) z efektywną 58 cm z mostkiem 90mm czuje, że nadal troche długi jest.

Wyszukałem, że na dzień dobry do Treka lepiej dokupić jakieś inne koła. Ile musiałbym przeznaczyć na lepsze koła do niego? Znajde coś nowego do 700zł dla 88kg wagi? 

 

 

O firmie Guerciotti nie wiem praktycznie nic poza tym, że widziałem je u kolarzy grupy CCC.



#2 galipette

galipette
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądPłock

Napisano 01 kwiecień 2016 - 07:33

Sam mam Treka i mogę go z czystym sumieniem polecić chociaż po złożeniu na razie przejechałem jakieś 400 km. Co do kół to faktycznie już kilka osób na forum pisało o tych kołach i są raczej do wymiany. Ja jeżdżę na kołach Campagnolo najniższy model Khamsin i spokojnie dają radę moim 97 kg wagi i myślę że każdy wyższy model powinien być lepszy. Ewentualnie jeszcze chwalone są koła Fulcrum ( odpowiednik Campy) Co do drugiego roweru to niech się wypowie ktoś inny bo tu akurat nie mam porównania



#3 bbwolski

bbwolski
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 01 kwiecień 2016 - 14:20

A co powiesz o tej ramie z treka? Rozumiem, ze to jest ten najslabszy carbon OCLV 300 ale czy to jakos dyskfalifikuje rower? Jak z tłumieniem drgań i sztywnoscia?



#4 galipette

galipette
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądPłock

Napisano 01 kwiecień 2016 - 14:42

Rama sprawia wrażenie porządnie wykonanej i solidnej. Nie jest najlżejsza - może spowodowane jest to rozmiarem bo mam największą. Co do samego carbonu - no cóż nie wnikam co zmienili w porównaniu z nowszym OCLV 400. Może to być czysto handlowy żargon - trzeba by się bardziej w to zagłębić. Ja ważę ok 97 kg -  w stroju i z wypchanymi kieszeniami pewno ponad 100.  Rower zachowuje się jak dla mnie świetnie. Kiedy trzeba jest sztywny i podczas np przyśpieszania lub podjazdów nie mam wrażenia żeby coś z mocy uciekało na boki. Większe nierówności w miarę fajnie wybiera choć jak dla mnie jest dość sztywna bo czuć każdy kamyczek. Uważam że na takie odczucia mają wpływ jeszcze inne elementy takie jak opony, ciśnienie, sztywność kół itd... Ja z czystym sumieniem nie żałuję że złożyłem rower na tej ramie i jazda na nim sprawia mi cholernie dużo frajdy. Na ramę dają wieczystą gwarancję ale to tylko dla pierwszego właściciela. Jest sporo osób jeżdżących na ramach treka i raczej wszyscy chwalą


  • bbwolski lubi to

#5 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 01 kwiecień 2016 - 18:50

Im słabszy tym lepszy :)

Rama jest najcięższa z karbonowych ale też najpancerniejsza ze wszystkich Madone. Ma do tego mufę na suport pf, czyli najżywotniejsze rozwiązanie w ramach Treka poza mufami z gwintem. W zestawie jest widelec ze sterówką aluminiową, karbonowa jest dopiero w serii 5 - z punktu widzenia użyteczności i beztroskiej eksploatacji jest lepiej niż przy widelcu full karbon. 

To dobry, bezproblemowy produkt. 



#6 galipette

galipette
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądPłock

Napisano 01 kwiecień 2016 - 19:04

tobo ma rację odnośnie tego suportu pf. Nie wiem dokładnie jak to jest w 3.1 ale w mojej 3.5 jest tuleja aluminiowa i podaczas wymiany suporu mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia 



#7 bbwolski

bbwolski
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 01 kwiecień 2016 - 21:25

to bardzo dobra wiadomość :) dzisiaj wpadł mi w oko jeszcze rok starszy (2011) Cannondale Synapse chyba w ciut lepsze konfiguracji ale w cenie do przyjęcia w moim budżecie no i najważniejsze - na miejscu w Krakowie

 

Co myślicie w stosunku do wspominanego wyzej Madone ?

http://olx.pl/oferta...html#25b92ec67e





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: trek, madone, guerciotti