Skocz do zawartości


Zdjęcie

Łańcuch Do Dura Ace

łańcuch dura ace shimano

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 golab83

golab83
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 31 marzec 2016 - 09:38

Cześć,

 

potrzebuję informacji jaki łańcuch będzie płynnie pracował z grupą DURA ACE 7900.

W rowerze mam założony SRAM i niestety jest tragedia z wskakiwaniem na blat. Podobno to kwestia niekompatybilności grup sprzętowych obu firm.

Pytanie podstawowe, czy łańcuch od 105 lub Ultegry będzie hulał ? Czy trzeba dołożyć do Dury?

 

Z góry dzięki.



#2 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 31 marzec 2016 - 10:41

Będzie, byle był 10 rz. 11 jest węższy,choć i tak powinno być ok. 

Nie wiem jak dura,ale ultegra jest trwalsza od 105. Wolniej się wyciąga.



#3 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 31 marzec 2016 - 13:13

A z innym łańcuchem było dobrze? Za jakość zmiany biegów najbardziej odpowiedzialne są tarcze korby, potem przerzutka. Nie przypominam sobie by jakakolwiek mieszanka z łańcuchami kmc,Shimano czy srama działała źle.
Sprawdziłbym ustawienia przerzutki, jej stan (deformacja prowadnicy) stan blatu korby.

#4 golab83

golab83
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 31 marzec 2016 - 13:19

Innego łańcucha nie miałem. Kupiłem rower złożony typowo pod sprzedaż. Przerzutka nie jest zdeformowana, blat jest nowy, oryginalny Dura Ace 7900 (musiałem wymienić po zakupie roweru).

A z innym łańcuchem było dobrze? Za jakość zmiany biegów najbardziej odpowiedzialne są tarcze korby, potem przerzutka. Nie przypominam sobie by jakakolwiek mieszanka z łańcuchami kmc,Shimano czy srama działała źle.
Sprawdziłbym ustawienia przerzutki, jej stan (deformacja prowadnicy) stan blatu korby.

 



#5 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 31 marzec 2016 - 13:58

A przerzutkę i manetki też masz da 7900?

#6 golab83

golab83
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 31 marzec 2016 - 14:05

Przerzutka 7900, manetki 7800.

A przerzutkę i manetki też masz da 7900?

 



#7 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 31 marzec 2016 - 21:33

Przerzutka może być niezdeformowana, ale może mieć np luzy, albo być zle ustawiona. Za wysoko , za nisko. nierównolegle. Liczą się często niuanse.  pozdr



#8 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 31 marzec 2016 - 23:56

Używałem łańcuchów wymienionych wcześniej producentów i przy tej samej konfiguracji osprzętu nie zauważyłem różnic w kulturze zmiany z przodu. 

Wymieniłeś blat? Zmieniłeś liczbę jego zębów?

Masz doświadczenie w ustawianiu/regulacji przerzutek? Wg mnie - jeśi się w tym nie orientujesz - regulację powinien zrobić mechanik, nawet średnio rozgarnięty powinien sobie z tym poradzić. 

Stykam się z różnymi napędami, w różnym stanie i jedyna konfiguracja która bywa upierdliwa w ustawieniu do rower z przednią przerzutką Sram Red, ewentualnie owalne blaty Rotora. Pozostałe kombinacje, nawet z falującymi korbami i z zamęczonymi napędami działają w stopniu przynajmniej dostatecznym. 

 



#9 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 01 kwiecień 2016 - 00:05

Przerzutka 7900, manetki 7800.

No to w sumie masz pecha bo FD-7900 potrzebuje manetek 7900 do poprawnej pracy. Łańcuch w położeniu duża z przodu - najmniejsza z tyłu nie ociera tobie o prowadnicę przerzutki?



#10 golab83

golab83
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 01 kwiecień 2016 - 09:46

Blat wymieniłem, ze względu na to, iż wsadzony był jakiś zupełnie inny (NQQ) i była tragedia . Liczba zębów pozostała ta sama (53). To o czym pisze jest po wizytach u mechanika, który jednak nie specjalizuje się w szosach i jego wiedza dotycząca kompatybilności osprzętu jest niepełna. Sam nie grzebie przy rowerze, bo się nie znam. Dziwną rzeczą jest, że na haku serwisowym działa dobrze, problem występuje podczas jazdy, pod obciążeniem.

Używałem łańcuchów wymienionych wcześniej producentów i przy tej samej konfiguracji osprzętu nie zauważyłem różnic w kulturze zmiany z przodu. 

Wymieniłeś blat? Zmieniłeś liczbę jego zębów?

Masz doświadczenie w ustawianiu/regulacji przerzutek? Wg mnie - jeśi się w tym nie orientujesz - regulację powinien zrobić mechanik, nawet średnio rozgarnięty powinien sobie z tym poradzić. 

Stykam się z różnymi napędami, w różnym stanie i jedyna konfiguracja która bywa upierdliwa w ustawieniu do rower z przednią przerzutką Sram Red, ewentualnie owalne blaty Rotora. Pozostałe kombinacje, nawet z falującymi korbami i z zamęczonymi napędami działają w stopniu przynajmniej dostatecznym. 

 



#11 RAFA.S

RAFA.S
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • SkądGolub - Dobrzyń

Napisano 26 kwiecień 2016 - 22:32

No to się podepnę z pytaniem odnośnie łańcucha dura ace. Śmigałem na kmc 11L, no ale przyszedł czas na zmianę i kupiłem dura ace hg x11, bo jest tańszy niż kmc i też niby najwyższa jakość. Założyłem do niego nową spinkę sram 11-stkę, bo taką miałem i jakoś to nie działa, bo cyka i delikatnie na spince przycina się na kółeczkach (oczywiście jak kręcę na stojaku). Założyłem starą spinkę kmc i to samo. Ogólnie trochę lipa. Wygląda na to, że będę musiał skuć ten łańcuch,ale to z kolei utrudnia czyszczenie i koło się zamyka. Miał z Was ktoś taki przypaďek? Na starym łańcuchu była cisza, a tu praca wyraźnie głośniejsza. Przerzutki ustawione, bo biegi zmieniają się płynnie. Napęd w porządku. Podjadę jeszcze do serwisu, może da się lepiej to podregulować, ale jakoś zraziłem się do dura ace. Jeszcze jedno - kierunek ustawiłem dobrze - napisy na zewnątrz jak w instrukcji.

#12 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 26 kwiecień 2016 - 23:15

Ja tego nie zauważyłem. Pozostaje alternatywa spinki Srama.



#13 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 26 kwiecień 2016 - 23:32

Jeżdżę na DA ze spinką kmc i jest cicho. 

A nie jest tak, że mimo iż napęd ok. to jednak stary łańcuch jest od nowego krótszy i poprostu lepiej wpasowuje się w zęby? 

Jak sprawdzałem jakiś czas temu u mnie łańcuch to wg przymiaru był idealny ale po ułożeniu obok siebie obu łańcuchów(używanego i nowego) ,nowy na 110 ogniwach był o około 5 mm krótszy. 



#14 RAFA.S

RAFA.S
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • SkądGolub - Dobrzyń

Napisano 28 kwiecień 2016 - 18:56

No i ja mogę potwierdzić, że łańcuch kierunkowy dura ace idealnie  i cichutko działa ze spinką sram. Zasiałem ferment, a okazało się, że to ja odwaliłem takiego babolca, że wstyd się przyznać. Mianowicie źle przeciągnąłem łańcuch pomiędzy kółeczkami i szorował po tej blaszce pomiędzy nimi (pewnie ze sto razy różne łańcuchy rozpinałem, zakładałem, ale taki numer zrobiłem pierwszy raz). Na wytłumaczenie mogę powiedzieć, że się śpieszyłem i skupiłem żeby łańcuch i spinkę założyć w odpowiednim kierunku, no i czas założyć porządną żarówkę w piwnicy, bo ciemno tam jak  w kurniku. Mogłem sobie regulować przerzutki do woli, a hałas był :) 



#15 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 30 kwiecień 2016 - 20:04

Jak ja kiedyś tak zrobiłem to o mało bym tej przegrody łańcuchem nie odpiłował, tak się wgryzł w alu po iluś tam km :D



#16 RAFA.S

RAFA.S
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • SkądGolub - Dobrzyń

Napisano 30 kwiecień 2016 - 22:06

No to chociaż sam nie jestem, co odwalił taki numer :)  





Dodaj odpowiedź