Skocz do zawartości


Zdjęcie

Regulacja Przedniej Przerzutki 2-Blatowej


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 perqsista

perqsista
  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 07 kwiecień 2016 - 07:46

Mam pytanie do osób jeżdżących w konfiguracji z 2-ma blatami z przodu, z przerzutką dedykowaną pod 2 blaty.
Czy udaje Wam się tak wyregulować przednia przerzutkę i naciąg linki, żeby przy konfiguracji: mniejsza tarcza z przodu łańcuch nie tarł o wózek przerzutki na żadnym biegu BEZ używania półbiegów w klamkomanetce?

Na chwilę obecną jeżdżę na prostej kierownicy ze zwykłymi  manetkami MTB, które nie mają półbiegów. Z tyłu mam przerzutkę MTB (dyna-sys 10sp.) + kaseta  Tiagra CS-4600 12-28. Z przodu korba szosowa (50/34) + przerzutka (Tiagra FD-4600) . Nawet jak uda mi się wyregulować przednią przerzutkę "na styk" to zapas jest tak mały na skrajnych przełożeniach, że wystarczy niewielka zmiana temperatury żeby regulację skrajnych zakresów szlag trafił. Mam wrażenie , że przednia przerzutka na MTB czy trekingu była o wiele łatwiejsza w regulacji. Jeżeli przy konfiguracji 2x10  przy jeździe na 1-dynce z przodu możecie korzystać z całego zakresu kasety bez tarcia i na pełnej indeksacji (bez półbiegów) to proszę o podanie konfiguracji: korba+przednia przerzutka+ łańcuch.



#2 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 07 kwiecień 2016 - 08:43

U mnie tak się nie da wyregulować. Zresztą nawet gdyby tak się dało to taka jazda jest niezdrowa dla łańcucha - za duże przekosy. Chyba,że dla samej satysfakcji ;)



#3 perqsista

perqsista
  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 07 kwiecień 2016 - 08:56

No właśnie mam mieszane uczucia. Przy napędzie 3x10 przekosy są za duże. Z resztą po to są 3 blaty z przodu żeby z nich korzystać. Ale przy napędzie 2x10... przy cienkim łańcuchu 10sp przekosy są dla mnie akceptowalne. Wychodzi na to, że praktycznie w ogóle nie korzystałbym z koronek 14,13 i12t. Bo jedyna sensowna regulacja to taka żeby nie tarło w konfiguracji mały blat na korbie i największa z tyłu. Wtedy przy 14t z tyłu zaczyna lekko ocierać, przy 13 i 12 to już jest traktor. Jeżdżę z wysoką kadencją wiec  przy korzystaniu z dużego blatu z przodu praktycznie w ogóle nie zapinam na koronki 14-12...



#4 zuczek222

zuczek222
  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 07 kwiecień 2016 - 09:32

Może problem tkwi w połączeniu manetek MTB i szosowej przerzutki, też mam 2x10 i nic mi na przekosach nie ociera.



#5 Maku1980

Maku1980
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 06 czerwiec 2016 - 09:21

Mam tez problem z wyregulowaniem układy Tiagra 2x10 

Tylko ja na dużym blacie przy 8-9-10 słyszę ocieranie 

Możliwe że u mnie problemem jest podkładka przy suporcie od strony korby ten 1 mm może być właśnie problemem.

Przy najbliższym weekendzie przerzucę ja na stronę lewą i zobaczę czy wtedy da się wyregulować Przód żeby było tak jak powinno 

Jeżeli chodzi o małą tarcze to mam półbiegi i wszystko jest OK.



#6 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 06 czerwiec 2016 - 10:41

A po co ta podkladka?



Dodaj odpowiedź