Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Buty+Pedały] Co Wybrać Na Początek?


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Troy

Troy
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 08 kwiecień 2016 - 09:52

Witam wszystkich. Przygodę z rowerem zacząłem w tamtym roku od zakupu crossa. Tak się wciągnąłem, że przyszedł czas na przesiadkę na szosę. ;) Budżet na razie mam ograniczony i wybór padł na Tribana 520. Teraz czas na wyposażenie. Zrobiłem wstępne rozeznanie i wybór padł na buty Shimano SH-RP3:

https://www.centrumr...ano,533484.html

Dobry wybór, czy w tej cenie można dostać coś lepszego? Wizualnie bardziej podoba mi się tańszy model SH-R065, ale on ma tylko dwa zapięcia. Jeśli chodzi o pedały, to zdecydowany jestem na PD-R550:

https://www.centrumr...ano,249719.html

Jest sens kupować ten model, czy do takiego sprzętu jak Triban zdecydowanie tańsze PD-R540 LA będą wystarczające?



#2 dixidi

dixidi
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 08 kwiecień 2016 - 21:00

Zakup dobrych pedałów to nie wyrzucone pieniądze , mają one sensowną trwałość i jeśli za jakiś czas zechcesz zmienić rowerek to będziesz już miał pedały a model PD-R550 jest konstrukcyjnie jak droższe 105-tki tylko nieco cięższe z racji użytych materiałów. W porównaniu do tańszych szosowych 540 mają one nieco szerszą platformę choć nie wiem czy jakoś dobitnie to odczujesz , jeśli masz na to budżet i nie musisz oglądać każdej złotówki ja bym wziął te 550 , co do butów to model RP3 jest całkiem sensowny, posiada sprzączkę, trzy paski ... fajny but. 

Jeszcze taki mały niuans model alternatywny który podałes R540 LA to wersja Light Action modelu R540 , w nim nie co łatwiej wypiąć buta gdyż celowo producent osłabił sprężynę. Kiedyś też nad nimi myślałem gdy jeszcze nie jeździłem w SPD ale zdecydowałem się jednak na zwykłe i nie żałuję.



#3 Troy

Troy
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 09 kwiecień 2016 - 09:10

Dzięki za wyczerpujące wyjaśnienie. :) Budżetu wielkiego nie mam, dlatego zdecydowałem się na R540. Z tym, że wezmę wersję podstawową, nie LA. Trzeba zacząć z grubej rury i nauczyć się wpinać i wypinać. ;) Jak zmienię w przyszłości rower na lepszy, to pedały pewnie też będę chciał lepsze, może nawet lepsze od 105-tek. ;)





Dodaj odpowiedź