Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem Z Kołem Fulcrum Racing 5 - Problem Z Bębenkiem?


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ge0m

Ge0m
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 09 kwiecień 2016 - 15:28

Problem polega na tym, że gdy koło rozpędzę na stojaku serwisowym i puszczę korbę to ona się kręci, w momencie jej złapania koło bardzo szybko traci swą prędkość.

 

Rozebrałem go i wszystko wygląda ok. Łożyska nie mają żadnych luzów, zarówno w piaście jak i bębenku.Wszystkie zapadki są w stanie idealnym - każda prawidłowo odbija. Frez w piaście w który wchodzą zapadki też jest w stanie idealnym. Zapadek nie smarowałem stałym smarem i się nie sklejają - jednym słowem teoretycznie jest wszystko ok ale praktycznie już nie.

 

Wszystko zostało złożone poprawnie. Spotkał się już ktoś z Was z takim problemem?



#2 dixidi

dixidi
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 09 kwiecień 2016 - 20:48

Ja miałem równie dziwny problem z kołem w moim przełajowym Focusie, gdy rozpędziłem koło na stojaku kręcą ręką korbą i puściłem korbę to korba nadal się kręciła tak jakby zapadki nie pracowały i koło było cały czas napędzane , rozkręciłem , przesmarowałem zieloną pasta Shimano , skręciłem i działa



#3 Ge0m

Ge0m
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 09 kwiecień 2016 - 21:19

Twoja sugestia bardzo mi pomogła. Po ponownym przejrzeniu manuali jednak jest przy zapadkach delikatna warstwa smaru, u mnie nie było nic. Po nałożeniu niewielkiej jego ilości koło kręci się zdecydowanie lepiej. 

 

 





Dodaj odpowiedź