Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jamis Renegade Proźba O Pomoc W Doborze Rozmiaru.


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 flp

flp
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 kwiecień 2016 - 20:05

Część,
przymierzam się do zakupu nowego roweru, do wszystkiego. Aktualnie najbardziej przypadł mi do gustu Jamis Renegade Expat. Na Evans Cycles jest w atrakcyjnej cenie. Pozostaje kwestia wyboru rozmiaru. Mam 187cm wzrostu, 92 cm przekroku. Naskrobałem maila do Jamisa oraz Evans Cycles, pierwsi doradzili wybrać 61cm drudzy 58cm. Tak więc wiem tyle ile wiedziałem bez nich. :)
Mogę liczyć na wasze sugestie?



#2 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 13 kwiecień 2016 - 20:46

Z tych dwóch to58 cm. Już prędzej miałbym dylemat 58 czy 56 ale na pewno nie 61.



#3 flp

flp
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 kwiecień 2016 - 21:19

56? przecież to maleństwo dla ludzi poniżej 180cm chyba? Aktualnie jeżdżę na retro peugeocie coś jak pa10/px10 w rozmiarze 60cm. 



#4 dixidi

dixidi
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 13 kwiecień 2016 - 21:29

jesli mógłbym zasugerowac to przy obecnym kursie ten rower będzie kosztował około 4400 zł plus wysyłka , myślę że konstrukcja roweru i wyposażenie nie jest rewelacyjne , osobiście myślę nad

http://www.bike4race...BM-Tiagra-.html

 

myślę że to lepsza konstrukcja i warta dołożenia i w dodatku z polskiej dystrybucji

 

 



#5 flp

flp
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 kwiecień 2016 - 22:14

Nie ma mocowania na bagażnik, nie jest ze stali. 
X-trail ma hamulce ma te same, napęd tiagry tyle że z korbą i łańcuchem. Dyskusyjne mogą być tu koła. Torchę nie czuję tu przewagi ridleya, poza dystrybutorem.

 



#6 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 14 kwiecień 2016 - 05:01

Długie masz nożyska. 61 podsiodłowej nie będzie złym pomysłem przy krótszej górnej.

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#7 Jarek-LT

Jarek-LT
  • Użytkownik
  • 413 postów
  • SkądKolberg

Napisano 14 kwiecień 2016 - 06:12

Zrób obmiary na kalkulatorze bo widać, że nie jesteś standardowej budowy ciała a to zmienia postać rzeczy. Przy tak dużym przekroku rama a raczej rura górna pozioma powinna być nieco krótsza od standardów do pewnych granic oczywiście aby nie przegiąć w drugą stronę. Sztycą zawsze możesz wysokość siodła dopasować.

Wracając do sedna sprawy nic nam nie mówi rozmiar 61 lub 58 czy 56 - chyba wiesz, że musisz znać długość rury górnej mierzonej w poziomie - horozontal. Ta długość ma zasadnicze znaczenie.

 

Proponuję obmierzyć się i poznać długośći tych rur w poszczególnych modelach.

 

Jarek-LT

LUXTECH



#8 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 14 kwiecień 2016 - 07:53

Wystarczy wejść na podlinkowana stronę i wszystkie wymiary są podane. Rozmiar 56 ma rurę górna prawie 57 cm, 58 to 58,6 cm a 61 to ponad 60 cm rury górnej, a to raczej dla kogoś kto ma 2 metry wzrostu. Poza tym jak przy wzroście 187 cm masz nogi 92 cm to raczej masz krótki tułów. A jak z długością rąk?

Jest jeszcze Author Ronin - taka sama koncepcja :)



#9 flp

flp
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 kwiecień 2016 - 21:08

Jest jakiś szczególnie sprawdzony i polecany kalkulator do dobierania rozmiaru ramy?

Powtórzyłem pomiary, wyszło mi że raczej 90cm, poczułem się bardziej przeciętny :D

Ronin też przyjemny, ale wydaje się jakiś niższy, krutsza główka, masa podłkadek pod mostkiem, trochę dziwny koncept.



#10 dixidi

dixidi
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 18 kwiecień 2016 - 18:42

Ja również przymierzam się do tego modelu Jamisa, mam 186 cm wzrostu , przekrok 85-86 cm, napisałem podobnie jak kolega do Jamisa a Ci poniformowali mnie że przy danych które podałęm trudno jest podjąć decyzję nie mniej jednak sugerują 58, ja z kolei skłaniam się ku 56 cm porównując do innych podobnych konstrukcji. Co myślicie?



#11 flp

flp
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądWrocław

Napisano 31 maj 2016 - 22:18

No i kupione. Wybrałem 58, mam maksymalnie wyciągniętą sztycę, mniejszy byłby za mały. Rower jest faktycznie dłuuugi. Porównując geometrię do starej szosy nie wziąłem poprawki na szerokość kierownicy - jest szersza. 61 byłby zdecydowanie za długi. Zastanawiam się nad przymierzeniem krótszego mostka. jeżeli się nie przyzwyczaję, wyjdzie w praniu. Więcej wrażeń jak pojeżdżę więcej.



#12 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 01 czerwiec 2016 - 06:23

A nie mówiłem ;)





Dodaj odpowiedź