Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shin Splint


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 17 kwiecień 2016 - 08:48

Czy dotyczy też nas rowerzystów? Problem plega na tym, że odczuwam ból poniżej kolana na górnej powierzchni piszczela. Mieliście podobne dolegliwości? Kiedyś spotkałem się z taką tezą, że występuje ta kontuzja zazwyczaj u biegaczy i wynika albo z przetrenowania, albo doboru złego obuwia, bądź zaniedbania rozgrzewki przed treningiem. Mieliście podobny problem ? Boli jak cholera i nie wiem czy dam rade wsiąść dziś na rower. W sieci znalazłem porady jakie cwiczenia są w takim wypadku zalecane, ale narazie nie zauważyłem poprawy. A może to co innego i warto udać się do lekarza? Kiedy siedze nie odczuwam bólu, dopiero kiedy sie ruszam zaczyna się nieprzyjemne kucie w jednym i tym samym miejscu. Przy dotyku również boli.

#2 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 17 kwiecień 2016 - 08:56

Na rowerze nigdy. Podczas chodzenia, biegania, grania w kosza przez bardzo długi czas. Z tymże u mnie to było bardziej odczuwalne w dolnej części piszczeli i wpływało też na kostkę powodując jej usztywnienie i utratę stabilności. Zwykle po 15-30 minutach gry nie mogłem się już ruszać, a ostrzejsze zmiany kierunku biegu były obarczone ryzykiem, że strzeli mi kostka.

 

Tu niestety Cię zmartwię, ale u mnie lekarstwem na to okazuje się rower. Po rozpoczęciu sezonu rowerowego jak ręką odjął. W zeszłym roku dokładnie to samo. W zimie nie mogę się ruszać, na wiosnę wskakuję na rower i nagle mogę biegać 1,5h meczu i nic się nie dzieje. ;)



#3 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 17 kwiecień 2016 - 09:06

To dziwne, bo kiedyś dużo biegałem i plywalem i nie miałem żadnych dolegliwości. Odkąd się wkreciłem w rower, to zaniedbałem inne treningi. Czyli jedyną przyczyną jest rower. A jeżdże codziennie. Albo zle obuwie? U mnie zdecydowanie górna część piszczeli, mniej wiecej na środku, 2-3 cm pod kolanem (w prawej nodze). Spróbuje wsiąść na rower i zrobić dzisiejszy trening, może przejdzie. Jeżeli nie to zaczne się martwić. Robiłeś jakieś ćwiczenia albo używałeś jakiś maści?

#4 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 17 kwiecień 2016 - 09:38

Próbowałem ćwiczeń rozciągających przód i tył łydki i nic nie pomagało.

 

Zmieniałeś może ostatnio buty w których jeździsz? Coś kojarzę z innego tematu, że kupowałeś.



#5 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 17 kwiecień 2016 - 09:45

Nie, bo odesłalem i czekam na pół nr większe. A drugie pół nr. mniejsze.

Też właśnie zrobiłem ćwiczenia rozciągające na wałku. Niestety ból narazie nie ustąpił.

#6 budka

budka
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Skądz Internetu

Napisano 17 kwiecień 2016 - 16:35

 Kiedys mialem z tym problem, gdy biegalem i robilem treningi przemienne dzien biegania, dzien roweru i do tego plywanie.  Bolalo tylko gdy biegalem z tego co pamietam.  Zmniejszenie intesywnosci  pomoglo i juz nigdy nie powraca. Zapytaj na bieganie.pl moze cos doradza.



#7 sts

sts
  • Użytkownik
  • 290 postów
  • SkądMazowsze

Napisano 17 kwiecień 2016 - 18:23

A jeżdże codziennie. 

 

A regeneracja?


Nie liczy się sprzęt tylko serce.


#8 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 17 kwiecień 2016 - 19:17

Nie, bo odesłalem i czekam na pół nr większe. A drugie pół nr. mniejsze.

Też właśnie zrobiłem ćwiczenia rozciągające na wałku. Niestety ból narazie nie ustąpił.

 

Jak boli to trzeba odpuścić. Wiem z doświadczenia nie robiąc tego i potem przerwa jest dużo dłuższa.



#9 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 17 kwiecień 2016 - 19:24

Tak też myśle, że to od przetrenowania. Chyba poprostu potrzebuje paru dni odpoczynku bez treningów. Nie pamiętam kiedy ostatnio miałem dzień bez jazdy na rowerze. Do tego jeszcze trenażer.

#10 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 17 kwiecień 2016 - 20:58

Jak już Ci przejdzie, (a żeby przeszło, to musisz odpuścić 5-7 dni i może łykać jakieś leki przeciwzapalne) to możesz te mięśnie wzmacniać (piszczelowe, a ogólniej wszystkie przedniej str. łydki). Najprostsze ćwiczenie, to  ... chodzenie na piętach. Można też robić odwrotne wpięcia - no właśnie nie na palce - stajesz na stopniu tak, aby stopy opierały się tylko piętami, a śródstopie i palce były w powietrzu. Stojąc na piętach wykonujesz palcami ruchy góra-dół. Trzeba się czegoś przytrzymać.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#11 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 17 kwiecień 2016 - 21:07

Dziękuję za informacje. Już mam wszystko podpatrzone na youtube i rozpisane :) Od jutra zaczynam kuracje.



Dodaj odpowiedź