Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bóle Pośladków.


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Yarasq

Yarasq
  • Użytkownik
  • 139 postów
  • SkądGorzów Wlkp.

Napisano 18 kwiecień 2016 - 08:45

Witam.

Zwracam się do Was z zapytaniem. W ostatnim czasie zauważyłem, że w czasie mocniejszych treningów lub wyścigów cholernie bolą mnie pośladki (nogi zresztą też ale znacznie mniej). Do tego stopnia, ze łapię w nich skurcze. Czy może być to wina ustawień w rowerze? Proszę o porady, może ktoś z Was miał coś takiego.

Pozdrawiam Jarek



#2 perqsista

perqsista
  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 18 kwiecień 2016 - 10:37

Zwykle przyczyną są przykurcze mięśniowe spowodowane brakiem ich elastyczności.  Czyli dobrze wprowadzić jakiś sensowny streching :) I nie ograniczaj się wyłącznie do ćwiczeń na mięśnie pośladkowe bo za chwilę się pojawia problemy z mięśniami w okół kręgosłupa, (skośny,prosty itd). Zasada mniej więcej taka: wzmacniamy/obciążamy/kurczymy, trzeba później wydłużyć/rozciągnąć. 



#3 Yarasq

Yarasq
  • Użytkownik
  • 139 postów
  • SkądGorzów Wlkp.

Napisano 21 kwiecień 2016 - 13:05

Zwykle przyczyną są przykurcze mięśniowe spowodowane brakiem ich elastyczności.  Czyli dobrze wprowadzić jakiś sensowny streching :) I nie ograniczaj się wyłącznie do ćwiczeń na mięśnie pośladkowe bo za chwilę się pojawia problemy z mięśniami w okół kręgosłupa, (skośny,prosty itd). Zasada mniej więcej taka: wzmacniamy/obciążamy/kurczymy, trzeba później wydłużyć/rozciągnąć. 

 

Hej dzięki za podpowiedź. Rzecz w tym, ze po każdym treningu rozciągam się. I nie tylko odnóża dolne ale całą resztę również. Jeżdżę około 10tyś.km rocznie i dotychczas nie miałem takich problemów. Pojawiły się one w zeszłym roku po zmianie roweru. Dlatego pytałem czy może to mieć coś wspólnego z ustawieniami roweru.





Dodaj odpowiedź