Skocz do zawartości


Zdjęcie

W jakim okresie najlepiej kupic rower ??


27 odpowiedzi w tym temacie

#1 dawid

dawid
  • Użytkownik
  • 21 postów
  • SkądKatowice,Woszczyce

Napisano 09 październik 2007 - 16:50

Witam- jestem z katowic mam 21 lat i zamierzam dołączyć do grona szosowców.

I teraz pytanie.
Mam zamiar przeznaczyc 1500zł na rower(wiem , że mercedes to nie będzie), a zamierzam 2-3 razy w tgodniu zrobic po 80-100km.

I teraaz pytanie, kiedy będą najtańsze rowerki, czekać do stycznia czy już kupować?

Zdecyduje sie chyba na nowy rower, serwis z dwuletnią gwarancją lepiej do mnie przemawia niż uzywane markowe części.

2 pytanie: Można pojeździć z kims z katowic?

#2 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 październik 2007 - 17:00

to powiem ci tak takie pytania jak Twoje pojawiały sie tu bardzo często, przejrzyj je, i ocen co sadzimy, jak zwykle dodam ze za ta kasę to jak najbardziej ale rowerek używany...


#3 dawid

dawid
  • Użytkownik
  • 21 postów
  • SkądKatowice,Woszczyce

Napisano 09 październik 2007 - 17:12

Przeglądam forum juz dwa tygodnie i nie ma nigdzie informacji w jakim okresie najtaniej kupic rower.
Zarejstrowałem sie dopiero dzisiaj.

Przemysle to jeszcze czy używke czy nówke. Jestem niski 177cm a rame 54cm wcale tak łatwo nie spotyka się w używkach.

Chce po prostu wiedziec czy lepiej wyjde na tym jak kupie rower po nowym roku czy przed, bo teraz to i tak nie pojezdże.

#4 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 09 październik 2007 - 17:40

Wiesz, w sumie to nie ma takiej twardej reguły kiedy jest taniej. Generalnie wygląda to tak, że sklepy schodzą z ceny szosówek wtedy, gdy w sezonie nie uda im się sprzedać rowerów. W decathlonie np. spotkałem sie w ostatnią zimę z kolarką na ultegrze przecenioną z 5k zł na niecałe 4k zł. Ale nie jest to reguła, w każdym sklepie sprzedawcy inaczej podchodzą do cen, promocji, obniżek etc. Pozdro!

#5 dawid

dawid
  • Użytkownik
  • 21 postów
  • SkądKatowice,Woszczyce

Napisano 09 październik 2007 - 17:52

Dzięki za wypowiedzi, juz jakiś czas przeglądam używane rowerki na allegro ale mam obawy, ze dostane cos niesprawnego.

Wiem, że w mysłowicach jest rowerowy koło REALa, musze tam zajrzec moze będą jakieś szosówki- kupowałem tam rower górski 8 lat temu.

#6 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 09 październik 2007 - 18:03

Podobnie jak koledzy, radził bym Ci za taka kasę szukać tylko używek. Kupowanie używanych przez allegro wcale nie oznacza automatycznie konsekwencji w postaci ukrytych przez właściciela wad etc. Oczywiście najlepiej jakby była opcja zobaczyć wcześniej rower, przymierzyć rozmiar czy coś. Ewentualnie pozostaje jeszcze poprosić o więcej zdjęć w dobrej rozdzielczości czy dokładniejszy opis szosóweczki oraz spojrzenie na punkty sprzedającego; oczywiście im ich więcej tym godniejszy zaufania jest właściciel. Pozdro!

#7 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 09 październik 2007 - 19:10

Przeglądam forum juz dwa tygodnie i nie ma nigdzie informacji w jakim okresie najtaniej kupic rower.

Jeżeli chcesz nabyć rower w sklepie, to rozgladaj się już teraz. Właśnie na jesieni są duże upusty cenowe i mogą trwać do wiosny, ale praktycznie nie dłużej niż do wyczerpania zapasów. Jeżeli będziesz zwlekał z decyzją, może ominąć Cię okazja,... albo zyskasz kilka złociszy na jakimś niechodliwym rowerku :-P .
Wybór należy do Ciebie

pozdro horny

#8 dawid

dawid
  • Użytkownik
  • 21 postów
  • SkądKatowice,Woszczyce

Napisano 09 październik 2007 - 20:21

albo zyskasz kilka złociszy na jakimś niechodliwym rowerku

Czyli sugerujesz horny kupno nowego roweru.

I jak tutaj nowicjusz ma nie zgłupieć :)

Będe śledził allegro, ale po sklepach też sie musze przejsc :)

#9 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 09 październik 2007 - 22:01

Przeglądam forum juz dwa tygodnie i nie ma nigdzie informacji w jakim okresie najtaniej kupic rower.

odp jest bardzo prosta.
w polsce ciezko o jakiekolwiek konkretne przeceny, wyprzedaze etc.
jakiekolwiek "wyprzedaze" sa tylko dzieki samym sklepom.
nie chca zostac z pojedynczymi sztukami (zazwyczaj rozmiary ram sa albo bardzo duze albo bardzo male) i robia wyprzedaze po gora 30%. wiecej nie sa w stanie bo taka zazwyczaj maja marze, a przeciez nikt nie bedzie doplacal do interesu zeby tylko pozbyc sie roweru.


z takim budzetem to tylko w dobrym stanie, dobra uzywka.
za 1500 to conajwyzej mozna kupic jakiegos decathlona z wyprzedazy wyprzedazy.

#10 £ukasz

£ukasz
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • SkądMałe miasto ;)

Napisano 10 październik 2007 - 11:24

za 1500 to conajwyzej mozna kupic jakiegos decathlona z wyprzedazy wyprzedazy.


albo nówkę na xenonie ;-)

http://decathlon.com...g-bik-11521974/

Podzwoń po decathlonach i popytaj, może coś mają.

#11 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 10 październik 2007 - 12:14

Czyli sugerujesz horny kupno nowego roweru

Ja nic nie sugeruję, a jedynie staram się odpowiedzieć na konkretnie zadane pytanie.
Wiem, że kupno "używki" przez nowicjusza nie jest takie proste. Dobra "nówka" w tej cenie, praktycznie też nie jest do kupienia. Trudno przewidzieć czego będziesz wymagał od roweru. Teraz wydaje ci się, że 80-100km, 3 x tydzień, to niewiele. Ja powiem, że to dużo i rower musi być mocy, by nie okazało się, że po pół roku eksploatacji połamiesz ramę (jak było to w moim przypadku :-P ). Jeżeli będziesz realizował tylko połowę ze swoich planów treningowych, i to w spokojnym tempie wycieczkowym, możesz szukać na wyprzedażach sprzętu nowego za cenę 1500zł, bo pewnie wytrzyma. Przy jeździe mocniejszej, za tą cenę tylko sprzęt używany. Najlepiej przy kupnie skorzystaj z pomocy kogoś doświadczonego.

pozdro horny

#12 dawid

dawid
  • Użytkownik
  • 21 postów
  • SkądKatowice,Woszczyce

Napisano 10 październik 2007 - 18:27

Wypatrzyłem fajny rowerek

http://allegro.pl/it..._szosowka_.html

Wart tej ceny? Sprzedawca zapewnia, że w idealnym stanie.
Wymiary ramy akurat pode mnie.

#13 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 10 październik 2007 - 19:45

Ja darowałbym sobie ten rower.
Podana waga roweru (7,5kg) jest nieprawdopodobna, więc w bardzo dobry stan techniczny też trudno uwierzyć. Rower chyba "nie z tej bajki". Tajemniczo brzmiąca nazwa osprzętu, manetki na ramie, sugerują, że nie jest to sprzęt pierwszej młodości, albo ... jakiś z najniższej półki.

pozdro horny

#14 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 10 październik 2007 - 20:39

do tego tryb 6ka, badziewne kola itp.
z takim sprzetem to tylko w przyszlosci same problemy beda.

#15 patrykw

patrykw
  • Użytkownik
  • 48 postów
  • Skądpodlubelska wieś na roztoczu

Napisano 10 październik 2007 - 21:19

Dopiero tu zaczynam, ale swoje kilometry już przejechałem i podobnie jak Malik zdecydowanie to coś z allegro odradzam. Przede wszystkim natychmiast koła byłyby do wymiany bo na czymś takim nikt na szosie nie jeździ a w razie problemu z takim egzotycznym sprzętem byłoby dużo problemów. Na allegro spokojnie za 1500 zł można znaleźć jakiś używany sprzęt na sorze i to chyba najsensowniejsze wyjście.

#16 dawid

dawid
  • Użytkownik
  • 21 postów
  • SkądKatowice,Woszczyce

Napisano 11 październik 2007 - 07:03

W takim razie kolejny rower jaki wypatrzyłem, wygląda na to , że sprzęt już wyższej klasy
http://allegro.pl/it...er_szosowy.html

Tylko negatywy tego użytkownika nie zachęcają zbytnio.


A tutaj OLSH ale pewnie cena pojdzie w góre
http://allegro.pl/it...n_9_bomba_.html

Mam prośbę wiem chłopaki, że na pewno przeglądacie allegro i wszelkiego rodzaju podobne stronki, jak by ktoś wpadł na ciekawą okazje to z mozna wkleic mi link, bardzo mi to pomoże :mrgreen:

#17 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 11 październik 2007 - 08:14

W takim razie kolejny rower jaki wypatrzyłem, wygląda na to , że sprzęt już wyższej klasy
http://allegro.pl/it...er_szosowy.html

Tylko negatywy tego użytkownika nie zachęcają zbytnio.

ten juz jest nieco lepszy i na calkiem fajnym starym osprzecie. jednak jego cena wydaje mi sie zbyt wysoka.

#18 wunderfaust

wunderfaust
  • Użytkownik
  • 455 postów
  • Skądz neta

Napisano 11 październik 2007 - 13:43

Odpowiadając na główne pytanie tego wątku odpowiadam tak: nikt przy kto szanuje pieniądze nie kupuje sprzętu na wiosne i pocz. lata. A jednak... rzeczywistosć jest jaka jest, i ceny wysokie biora się stąd ze ktoś kupuje wiosną rowery w takich a nie innych cenach. Jest popyt to i ceny idą w górę.
Ja staram sie kupować w okresie posezonowym a sprzedawać na wiosnę . Kwiecień, maj to okres kiedy ceny są wariackie. Rowery najlepeij kupowac teraz jeśłi sa jeszcze jakies wyprzedaże. Trzeba tylko uważać bo wyprzedaże polegają czasem na tym że sprzedający wstawi badziewne siodło, gorszą przerzutkę, zmieni sztycę , opony itp . I tak mamy wyprzedaż która w rzeczywistości nie jest wyprzedażą.
na allegro pojawia się teraz trochę fajnych rowerów sprzedawanych przez ludzi którzy rowery zmieniają co sezon (są tacy). I warto sie rozejrzeć. W zimie nie jest już tak rózowo.

#19 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 11 październik 2007 - 15:23

Ten olsh jest nawet ciekawą propozycją, na pewno lepszą od tej poprzedniej. Szkoda tylko, że właściciel tak mało napisał o osprzęcie i komponentach. No i czy 52 cm będzie dla Ciebie odpowiednie...?
Przy okazji dokładniejsza specyfikacja:
http://rowery.onet.p...001,sprzet.html
Pozdro!

#20 dawid

dawid
  • Użytkownik
  • 21 postów
  • SkądKatowice,Woszczyce

Napisano 11 październik 2007 - 17:56

Mysle, że 52 cm będzie wporządku, mój wzrost 175-177cm róznie mierzą :)



Dodaj odpowiedź