Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bmc Teammachine Slr03 Vs Cube Cube Attain Gtc Carbon´n´red Vsbtwin Mach 720 Cf


30 odpowiedzi w tym temacie

#1 mały

mały
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 20 kwiecień 2016 - 18:06

Witam sezon w pełni a ja dalej poszukuje maszyny :)Zastanawiam się nad:

BMC Teammachine SLR03 Ultegra

http://bmcracing.pl/...-slr03-ultegra/

za 5700

Cube Attain GTC carbon´n´red

http://cube.pl/rower...bon-n-red-2016/

za 6000

Btwim MACH 720 CB

http://www.decathlon...id_8339670.html

za 5499

Poszukuję roweru do amatorskiej jazdy :)Sprawdzałem wagowo każdy ma podobną.Dodam ze mam 170 cm wzrostu.Pozdrawiam i liczę na wasze opinie



#2 piotrek1906

piotrek1906
  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 20 kwiecień 2016 - 18:25

Też miałem podobne dylematy,

 

bardzo dobry tekst, który pomógł mi dokonać wyboru:

 

http://hop.net.pl/jaki-kupic-rower/

 

 



#3 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 20 kwiecień 2016 - 18:36

Gdzieś Ty niby to BMC za 5700 dostał jak w detalu 13 koła kosztuje ? :o 



#4 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 20 kwiecień 2016 - 19:16

Za 7,5k widziałem, ale 5,7k to już w ogóle mega oferta. Co nie zmienia faktu, że ten rower jest zrobiony po taniości jak to tylko możliwe. Rama bez wewnętrznego prowadzenia linek - dopiero w wersji 01 dają. Hamulce i korba pozagrupowe, oszczędności na łańcuchu i kasecie. Koła słabe, oponki przeciętne. BMC shame on you. 13k?!



#5 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 kwiecień 2016 - 19:32

mach przestarzały, cube nieładny, zostaje BMC


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#6 mały

mały
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 21 kwiecień 2016 - 12:29

Znalazłem na  warszawskiej gieldzie rowerowej na fb.Gosc pisze ze to jego prywatny import nie daje faktury ani paragony co sie wiążę  jest bez gwarancji dlatego taka cena.Podpobno rowery sa z legalne....Ja myslicie ryzykowac czy poszukac cos innego?Jestem zdecydowany na karbon przełdział do 6,5 PLN



#7 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 21 kwiecień 2016 - 12:42

Na trójmiejskiej giełdzie też wisi oferta na tego BMC z Warszawy, ale za 7,5k. Dopytaj czy miał na myśli 5,7 czy 7,5. ;)



#8 mały

mały
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 22 kwiecień 2016 - 08:21

Na trójmiejskiej giełdzie też wisi oferta na tego BMC z Warszawy, ale za 7,5k. Dopytaj czy miał na myśli 5,7 czy 7,5. ;)

 

Dopytałem sprzedawca mówił ze 5700 :)Rowery są w kartonie.Trzeba tylko złożyć.Proszę o radę czy pchać się w ten rower bez gwarancji w końcu jest nowy wyczytałem na niemieckiej stronie ze nie było problemów z ramą.Czy szukać czegos innego?Może macie jekieś inne propozycje?a wracając do MACHA z decatlonu dlaczego jest przestarzały?



#9 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 22 kwiecień 2016 - 12:45

Nikt Ci tutaj nie odpowie czy dobrym wyborem będzie zakup tego roweru. Jak się kupuje nowy to jego największą zaletą jest właśnie gwarancja i legalność zakupu - jeśli kupujemy w legalnym miejscu. Ja osobiście nie kupiłbym takiego "nowego" bmc ale na pewno będą tacy co by kupili bo cena niższa ale Tobie to nic nie da co kto Ci tutaj napisze - tę decyzję musisz podjąć sam :)

Sam rower BMC mi się podoba ale osprzęt rzeczywiście słaby jak na tę cenę (mówię o tej wyższej normalnej cenie).

 

Najlepiej jak mógłbyś dołożyć trochę do tego zakupu bo do takiej ceny będziesz na miał pewnie wybór:

1. Rower topowej/uznawanej za drogą-prestiżową markę ze słabym osprzętem/kołami

2. Rower nie topowej marki z lepszym osprzętem

 

I ogólnie będziesz miał carbon ramę + słabe/przeciętne koła/osprzęt shimano 105, czyli carbon w najuboższym wydaniu. Oczywiście koła można potem zmienić i osprzęt ale moim zdaniem lepiej byłoby dołożyć teraz i kupić coś z ramą carbon/dobre koła + najlepiej ultegra żeby nic już nie zmianiać po czasie w nim przez parę lat.

 

Zobacz może rowery Wiliera np.

http://wertykal.com/...na-Khamsin/2556

 

 



#10 Lukeskywalker

Lukeskywalker
  • Użytkownik
  • 374 postów

Napisano 22 kwiecień 2016 - 20:50

za taką sieke widziałm Cannondale Synpase 2015 na pełnej ultegrze i na ksyriumach. 



#11 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 23 kwiecień 2016 - 07:15

Jeśli traktujesz zakup jako bazę do inwestycji i apgrejdów - rower z najlepszą możliwą ramą.

Jeśli zakup ma być ostateczny - balans między ramą i osprzętem wskazany.



#12 mały

mały
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 23 kwiecień 2016 - 15:20

Gdzie  widziałeś tego Cannondale Synpase 2015?



#13 mały

mały
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 23 kwiecień 2016 - 15:25

Dzisiaj dzwoniłem do goscia któty ma ten sam model tylko na 105 za 4800 daje niby 2 lata gwarancji co do ceny wyjsciowej 9 z hakiem też jest na pierwszy rzut mega okazja.Tak zastanawiam sie czy czasami te ramy nie mają jakiś wad ukrytych tzn ze jest cos nie tak z tym karbonem jak sa takie odstępstwa od ceny wyjsciowej.Co o tym myslicie a może jezdz ktoś na podobnej ramie?



#14 Lukeskywalker

Lukeskywalker
  • Użytkownik
  • 374 postów

Napisano 23 kwiecień 2016 - 15:48

Olx wpisz cannodale zdjęcia przy huśtawce rozm 58 cenę można spokojnie zbić w dół bo gościu się nie zna. Ale też coś za coś gwarancji z pewnością nie dostaniesz.

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka



#15 Stasko

Stasko
  • Użytkownik
  • 497 postów

Napisano 23 kwiecień 2016 - 15:55

Lukeskywalker : czytaj posty - mały ma 170 wzrostu a ty mu z rozmiarem 58 wyjeżdżasz. ..

#16 Lukeskywalker

Lukeskywalker
  • Użytkownik
  • 374 postów

Napisano 23 kwiecień 2016 - 19:34

Ups... oj zawsze mógł być nim w "" :-) jak będę buszował w necie wezmę to pod uwagę.

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka



#17 mały

mały
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 30 kwiecień 2016 - 15:11

a co myslicie o geometrii da sie tym "wygodnie"pojezdzić nie bede ukrywal ze jak to mowia cena czyni cuda :) jak chcial kupić coś bardziej wygodnego a nowego to nie ten przedział cenowy na scott cr1 20 to już 7990 a giant ctr 1 7200...a to już inna bajka



#18 raf

raf
  • Użytkownik
  • 140 postów
  • Skądwracasz?

Napisano 01 maj 2016 - 17:32

Jeśli ja miałbym wybierać rower na lata, i wiedzieć, że jak zapłacę 5700 zł to nie będę w pełni zadowolony, a jak dodam 2000 zł, to moje zadowolenie byłoby pełne, powiem Ci, że dodałbym te 2000 zł nawet za cenę tego, że rowerem bym jeździł dopiero w następnym sezonie.

Nie wiem jaka rama pasuje dla Twojego wzrostu, ale znalazłem taki rower na ultegrze i carbonie, waga 6,95 kg, link: https://www.rosebike...fromtopoffers:1

Rose zwykle daje 5 lat gwarancji na ramę karbonową i 2 lata na osprzęt. Mają też ciekawe promocje, ale najczęściej pod koniec sezonu.


  • dejo lubi to

#19 mały

mały
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 01 maj 2016 - 20:02

Przeglądając rożne oferty natrafiłem na coś takiego:

http://allegro.pl/no...6164909064.html

Rower na pełnej 105 i do kego z gwarancją

ten sam sprzedawca ma jeszcze:

http://allegro.pl/no...6164932040.html

Ciekawe maszyny i ceny atrakcyjne :)

Co o nich myslicie?



#20 raf

raf
  • Użytkownik
  • 140 postów
  • Skądwracasz?

Napisano 01 maj 2016 - 21:52

Straszny sloping w obu rowerach - dziewczyny na ramę nie weźmiesz... ;)

 

Skoro mnie o zdanie byś pytał, ja bym nie kupował karbonowej ramy bez gwarancji na minimum 4-5 lat, a najlepiej dożywotniej. Co zrobisz, jak Ci rama pęknie po upływie standardowych 2 lat od zakupu? Nie mówię oczywiście o kraksie, albo jakimś uderzeniu. Może lepiej jednak wybrać ramę aluminiową z dobrym osprzętem, a kiedyś przy okazji ramę zawsze można sobie wymienić? Dobry producent jest pewny swojego wyrobu tak bardzo, że gotów jest oferować Ci drugi nowy, gdyby ten pierwszy był wadliwy.

Poza tym trochę ciężkie te rowery jak za takie kwoty... Dobrą ramę aluminiową można dostać w podobnej wadze, co karbonowa.

 

Ale powiem Ci inaczej. Od złej strony podchodzisz do zakupu roweru. Dla mnie wydać 3000 zł na rower, to dużo pieniędzy, więc może nie będę dobrym doradcą, ale jeśli masz zamiar kupić coś w takiej, lub wyższej cenie, warto by było najpierw to zobaczyć. Przejechać się. Lub choćby obejrzeć u kolegi! A potem poszukiwać DANEGO MODELU w jak najlepszej cenie nawet w internecie.

Ale ja się nie znam! Kupowałem do tej pory tylko 2 rowery szosowe. Pierwszy niewinnie pożyczyłem od kolegi i mi się spodobało, a drugi zanim kupiłem, dostałem niezobowiązująco na cały weekend do testowania...





Dodaj odpowiedź