Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lozyska do korb campagnolo UT


45 odpowiedzi w tym temacie

#41 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 październik 2012 - 19:05

niech będzie , C3 , Plejstocen, zebyssie nie zdziwił , od momentu jak takie dosatłem od nich ( z luzem ) pytajcie dokładnie o towar, zwłaszcza o łożyska pół i pełne ceramiki, co nie oznacza ze w końcu gdzieć ogarnęli temat , ale od tego sąmaile i telefony aby dostac komplet informacji.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#42 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 05 październik 2012 - 19:32

Już kiedyś pisałem. Ja mam wprasowane w jednym kole łożyska FAG z postojowym C3 i NIE MA żadnej różnicy w stosunku do tych bez powiększonego luzu. Można tarmosić kołem na boki i ani drgnie. Choć oczywiście nie zawsze musi tak być..

#43 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 16 grudzień 2013 - 12:22

Jakie sa Wasze doswiadczenia z wytrzymaloscia lozysk UT?  Bo u mnie bedzie teraz 3ci sezon i cisza, wszystko ladnie chodzi..



#44 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 22 czerwiec 2015 - 13:51

Powrócę do tematu łożysk campy. 

Właśnie zauważyłem, że padły mi oba, winę zwalałem na tylne koło, ale problem chyba leżał w łożyskach. Rozkręciłem korbę UT, przeczyściłem i stwierdziłem minimalny luz na łożyskach. Już samo ruszanie ramionami zamontowanymi w ramie wykazywało ten problem. I teraz, oryginały są obecnie za 125zł!!! ale, ale... Łożyska od suportow Shimano HTII mają dokładnie ten sam wymiar 25x37x6mm. Wpadłem na pomysł coby je zaadoptować do UT czyli wybić z najtańszych misek (jest dostępny nawet spec ściągacz) najlepiej Press fit bo to plastik. Bawił się już ktoś w to?



#45 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 21 listopad 2017 - 20:14

Panowie, kolejne pytanie. Mamy teoretycznie dwa rodzaje łożysk do korb Campy - Ultra i Power Torque. Niestety oba modele są w dość sporej różnicy cenowej i niestety Ultra jest tym droższym. Czy wiecie czym te łożyska się od siebie różnią tak naprawdę? Te UT ma 25x37x6, ale nie znam wymiarów do PT. Można akurat wymiary są identyczne, a różnica sprowadza się np. do nierdzewności? Brak nierdzewności nie byłby wielkim problemem, ale inne wymiary już tak. Może ktoś to zweryfikować?



#46 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 26 lipiec 2023 - 09:49

Odkopie trochę temat. Potrzebuje wymiary pierścieni, które blokują łożyska w korbach UT. Mógłby ktoś zmierzyć bo chcę jakiś zamiennik dobrać? W Wertykalu mieli po 4 pln ale obecnie nie mają i nie wiadomo kiedy będą. 





Dodaj odpowiedź