Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Mostek] Pro Plt Zacisk Mostka - Pytanie

pro plt mostek

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 pingpongista2

pingpongista2
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądPołudnie

Napisano 23 kwiecień 2016 - 01:33

Witam,

 

Kupilem mostek PLT PRO. Niestety nie ma do niego dokladnej instrukcji montazu, a posiada on najnowsze cudo techniki pod nazwa 'Headlock clamp system' czy jakos tak. W skrocie gorna lub dolna czesc zacisku przylega do mostka.

 

Moje pytanie jest takie: czy moge przykrecic kiere tak jak jest na zdjeciu ponizej, tzn gorna czesc zacisku scisle przylega do mostka, i jest ok 2mm szczelina u dolu, czy starac sie to jakos wyposrodkowac? 

 

z poprzednim mostkiem nie bylo problemu - u dolu i u gory szczeliny byly rowne.

 

zdjecie pogladowe:

 

1421202284645-1xa6wnpa250yi-960-540.jpg



#2 krzysztofmk

krzysztofmk
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 23 kwiecień 2016 - 07:20

Przykręcasz tak, żeby po stronie z napisem "close gap" nie było szczeliny -> pierwszą śrubę przykręć od tej strony.



#3 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 23 kwiecień 2016 - 07:57

A co takie przykręcenie ma dać tak naprawdę? W klamkach hampli Avida też tak mam i gdybym nie doczytał instrukcji, to przykręcił bym ponownie tradycyjnie. Nie odczułem jednak żadnej różnicy, że zacisk w koło się lepiej układa i jest większa/lepiej rozłożona siła docisku?

#4 grzegosz.

grzegosz.
  • Użytkownik
  • 623 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 23 kwiecień 2016 - 08:39

W uno ultralight też tak jest, że klapka na górze jest dokręcona na styk, a przerwa jest tylko na dole, ale nie mam pojęcia czemu to ma służyć.



#5 palli

palli
  • Użytkownik
  • 580 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 23 kwiecień 2016 - 08:57

A nie zauważyłeś napisu Di2 compatible? Przerwa i kanał w dolnej części są do poprowadzenia przewodów Di2:

image_VO.PR.0001_3_600x600.jpg

 

btw. Tharsis xc to jest mostek do mtb :) Na zdjęciu jedna z opcji montażowych. Alternatywnie, jest możliwość schowania puszki Di2 w samym mostku.



#6 pingpongista2

pingpongista2
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądPołudnie

Napisano 23 kwiecień 2016 - 09:21

Panowie dziekuje za odpowiedzi.

 

No wiec tak: zdjecie powyzej jest czysto pogladowe, na moim mostku nie ma napisu 'Close Gap' ani nie ma na nim 'Di2 compatible'. Jest to mostek PRO PLT, caly zestawik kupilem taki jak ponizej:

http%3A%2F%2Fcoresites-cdn.factorymedia.
 

Rozumiem ze moge go przykrecic tak zeby gora przylegala scisle do mostka? Bo zaczalem kombinowac i starac sie wyposrodkowac i mam u gory ok 1mm u dolu 2mm szczeline. 

 

Pozdrawiam



#7 palli

palli
  • Użytkownik
  • 580 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 23 kwiecień 2016 - 09:51

Staraj się wypośrodkować - wtedy nacisk będzie rozłożony równomiernie.

Jeżeli jest nierówno, to odpuść tam gdzie masz mocniej dokręcone i przykręć gdzie słabiej. Chwila moment i to ogarniesz





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pro, plt, mostek