Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stroje Pro Teamów Noszone Przez Amatorów


90 odpowiedzi w tym temacie

#41 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 26 kwiecień 2016 - 19:35

Jakbym był Szwajcarem to pewnie by mi się podobały. Nie są złe i względem peletonu na pewno wyróżniają się na plus.

 

Dywyn, a strój Canyon-Sram?



#42 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 702 postów

Napisano 26 kwiecień 2016 - 19:42

Canyon-Sram w ogóle mi nie odpowiada. Wolę stylistykę La Passione, Isadore czy prostote PEdAL ED. 

ee144jski00_001_24.jpg


  • thomasz lubi to

#43 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 26 kwiecień 2016 - 21:06

A ktoś się orientuje gdzie można Active Jet-u te stroje z tego sezonu kupić bo niby na głównej mają jakiś sklep ale chyba nie działający ;/ 



#44 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 26 kwiecień 2016 - 21:34

Kogoś interesuje naprawdę jakie ubieram gatki na rower?  Curwa, ale kyrk.  pozdr



#45 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 26 kwiecień 2016 - 21:52

tutaj co temat to lepszy. przyzwyczaiłem się już od czasu tematu z goleniem nóg :D ile ludzi tyle opinii ale widzę wyobraźnia użytkowników szosy coraz obszerniejsza :D 



#46 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 kwiecień 2016 - 23:12

Kogoś interesuje naprawdę jakie ubieram gatki na rower?  Curwa, ale kyrk.  pozdr

 

Tak rzeczywiście - cyrk jest jednym z tych miejsc, gdzie nie ma znaczenia jak jesteś ubrany, jak wyglądasz. Nie funkcjonuje tam żadna kultura.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#47 eni4c

eni4c
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 29 kwiecień 2016 - 06:29

Zaklejcie jeszcze ramy z logo producenta, poki Wam taki Spec czy Cannon nie wysle przelewu za reklame...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#48 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1382 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 29 kwiecień 2016 - 07:39

Wracając do CCC to wygrałem u nich spodenki teamowe i porównywałem je z tymi ze sklepu CCC i jest to zupełnie inny produkt ale tym replikom kupionym w CCC dalej nie można nic zarzucić. Nie jest to aliexpress i wyroby jego pokroju.
A sama dyskusja ma na celu rozstrzygnięcie czy noszenie PRO stroi jest pro czy nie? Bo wybaczcie, rozumiem że pogoda kiepska jak na koniec Kwietnia ale można w tym czasie rozkręcić i skręcić jeszcze raz rower albo poczytać książkę zamiast wymyślać nowe teorie które marketingowcy wbijają nam do głów. Albo bądź pro albo bądź indywidualistą i będziesz pro. A taka Rapha i na strojach sky zarabia i na indywidualistach którzy nie będą nic reklamować. Na których lepiej? Taniej drukować ten sam projekt więc indywidualista zapłaci więcej. Prosty projekt trzepany masowo? Też dobrze, ludzie zapłacą a drukarka odpocznie, razem z grafikiem oraz projektantem. Każdy niech jeździ w czym chce i na czym chce i po kłopocie. Bogatych ludzi stać na drogie kaprysy bo są bogaci i jak chcą niech jeżdżą tytanowym customem za 80 tyś. w customowym stroju zaprojektowanym pod rower. Sporo ludzi ma pracę dzięki jednej szczęśliwej misce i to jest fajne. A jak ktoś ceni sobie wygodę albo aktualnie ma ważniejsze wydatki niech sobie jeździ w czym mu wygodnie i co ma w szafie. Trzepak to miejsce gdzie pewien znany kolarz celebryta nie miał znajomych jak był mały i stąd chyba wprowadził do powszechnego użytku tę definicję w ramach terapii. Wyluzujcie. Dostałem za darmochę fajne spodenki teamowe to od razu muszę kupić koszulkę, zmienić kask, buty itp.? A po co? Ja jadę na trening a nie na pokaz młody. Biorę gacie bo są wygodne jakaś koszulkę i lecę. I tak poza dwoma kolegami z którymi jadę nikt nie doceni stroju za tysiąc. Na laskach we wsi większe wrażenie zrobi kolega w dresie za 50 zł w Gulfie za pół waszego roweru jadący wolniej niż wy z troski o ekonomię spalania. Znajomy kolarz pokazywał mi strój w którym on jeździł treningi w latach 70 i Lidl przy tym to kosmiczna technologia więc teraz jak ma założyć coś na tyłek to ma gdzieś wzór a cieszy się wygodą.
A mój ulubiony logowany projekt? Fajne są stroje drużyny szpiku ale przecież nikt za noszenie ich nie płaci a i zapłacić trzeba za strój...

Wysłane z mojego LIFETAB_P831X.2 przy użyciu Tapatalka



#49 Gosc_kurek_*

Gosc_kurek_*
  • Gość

Napisano 29 kwiecień 2016 - 07:43

Zaklejcie jeszcze ramy z logo producenta, poki Wam taki Spec czy Cannon nie wysle przelewu za reklame...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dokładnie i jeszcze zaklejajcie logo Castelli czy innej Paphy na ubraniach... a nie, bo one takie modne, nieteamowe i hipsterskie :-)



#50 COST

COST
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądRADOM

Napisano 29 kwiecień 2016 - 08:42

Jakoś kibice futbolu czy koszykówki nie widzą problemu by pokazać się w koszulkach ich drużyny "w cywilu". Zakup oficjalnych ciuchów czy gadzetów jakiegoś teamu jest wsparciem dla niego, także finansowym. Chyba, że ktoś jest cebularzem i woli takie ciuchy kupić na aliexpress wtedy trudno powiedzieć że wspiera kolarstwo.



#51 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 kwiecień 2016 - 09:14

Argument finansowy to żaden argument. Przecież ciuchy cywilne są znacznie tańsze od oficjalnych teamowych. Nie mówię o podróbach, bo to jest szczyt trzepactwa. Jak kogoś stać to niech się ubiera w Raphę od stóp do głów, nic mi do tego. Jest jednak mnóstwo tańszych alternatyw i nawet ten Lidl dobrze dobrany nie oznacza, że ktoś się ubiera jak trzepak. Wręcz przeciwnie. Stylówa to nie ile kosztuje twój strój, tylko jak potrafisz go dobrać i dopasować z innymi elementami.

 

Mam wrażenie, że sporo ludzi na tym forum wie o co chodzi w stylówie patrząc po zdjęciach jakie wrzucają czy ile osób bierze udział w forumowych zamówieniach na fajnej jakości, dobrze wyglądające ciuchy. Natomiast mało kto z nich się tu wypowiada, a dominują krzykacze. W sumie temat zupełnie nie spełnił moich oczekiwań, bo nie przewidziałem takiego hejtu. A powinieniem, bo to w końcu forum internetowe. :)

 

Nie wiem co się tego blogera uczepiłeś, jak to nie on wymyślał te zasady, tylko był jednym z ich popularyzatorów w Polsce. Velominati albo OREC coś ci mówią? Ba, nawet na tym forum jest tłumaczenie ww. zasad. ;) Oczywiście są one w dużej mierze przerysowane, ale pewien ogląd dają o co chodzi.

 

Pewnie są ludzie, którzy kupują jakieś super drogie rzeczy dla szpanu przed innymi. Mi się natomiast wydaje, że osoby dbające o swój ubiór (nie tylko na rowerze!) nie robią tego na pokaz, tylko głównie dla siebie. Ciężko mi sobie wyobrazić, żeby facet na codzień ubierający się według klasycznej elegancji wsiadając na szosę zakładał luźne spodenki do biegania i tshirt.


  • 1415chris lubi to

#52 tessio

tessio
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 29 kwiecień 2016 - 09:30

Jak kogoś stać to niech się ubiera w Raphę od stóp do głów, nic mi do tego. Jest jednak mnóstwo tańszych alternatyw i nawet ten Lidl dobrze dobrany nie oznacza, że ktoś się ubiera jak trzepak. Wręcz przeciwnie. Stylówa to nie ile kosztuje twój strój, tylko jak potrafisz go dobrać i dopasować z innymi elementami.

 

I na tym można by w zasadzie temat zakończyć, ale bijcie pianę dalej, bo przynajmniej jest co poczytać :P



#53 Gosc_gocu_*

Gosc_gocu_*
  • Gość

Napisano 29 kwiecień 2016 - 10:13

Zaklejcie jeszcze ramy z logo producenta, poki Wam taki Spec czy Cannon nie wysle przelewu za reklame...

 

 

Rozwalają mnie takie bezmyślne komentarze. Albo to świadoma manipulacja, albo kompletny brak pomyślunku. Założę teraz to drugie i wytłumaczę ci jak krowie na rowie: nie da się kupić roweru bez logo producenta a jeździć trzeba. A alternatywą dla stroju teamowego jest pińcet firm szyjących rowerowe ciuchy i to czasami o wiele lepsze; nie musisz kupować stroju teamowego, jeśli to robisz to jesteś pozerem i tyle. To podobne myślenia jak to które nażelowanym młodocianym właścicielom rozpadających się Golfów często każe  przyklejać do nich nalepki tego typu http://s.archiwumall...79409498.jpg...



#54 Gosc_kurek_*

Gosc_kurek_*
  • Gość

Napisano 29 kwiecień 2016 - 10:31

Rozwalają mnie takie bezmyślne komentarze. Albo to świadoma manipulacja, albo kompletny brak pomyślunku. Założę teraz to drugie i wytłumaczę ci jak krowie na rowie: nie da się kupić roweru bez logo producenta a jeździć trzeba. A alternatywą dla stroju teamowego jest pińcet firm szyjących rowerowe ciuchy i to czasami o wiele lepsze; nie musisz kupować stroju teamowego, jeśli to robisz to jesteś pozerem i tyle. To podobne myślenia jak to które nażelowanym młodocianym właścicielom rozpadających się Golfów często każe  przyklejać do nich nalepki tego typu http://s.archiwumall...79409498.jpg...

Gocu, widzę że ironia jest czyms czego nie rozumiesz. Przykro mi i współczuje Tobie.



#55 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 kwiecień 2016 - 10:34

Bo ironia powinna być karana ;)


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#56 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 29 kwiecień 2016 - 11:02

Z innej dziedziny, czesto widuje zawodowy sprzet foto wart kilkadziesiat tys.zl pooklejany tasma tak aby nie bylo widac nazw i symboli. Mozna rowniez w przypadku roweru pooklejac napisy na ramie, osprzecie, butach.

#57 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 29 kwiecień 2016 - 11:11

Ktoś wie jaka jest wkładka w spodenkach CCC?

#58 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 kwiecień 2016 - 11:14

Z innej dziedziny, czesto widuje zawodowy sprzet foto wart kilkadziesiat tys.zl pooklejany tasma tak aby nie bylo widac nazw i symboli. Mozna rowniez w przypadku roweru pooklejac napisy na ramie, osprzecie, butach.

Kto tak robi i dlaczego? Ciekawy jestem powodu.

 

Wśród kolarzy oczywiście też to się zdarza. Na szybko widzę dwa przykłady - używają sprzętu nie od swojego sponsora tylko od konkurencji lub na etapie testowania prototypów. To pierwsze oczywiście zdarza się też w innych dyscyplinach jak całkiem niedawno siatkarze musieli zaklejać "łyżwy" na butach, bo sponsorem strojów był Adidas. Albo słynne zasłanianie flagą logo Reeboka przez Dream Team na IO w 92 roku.

 

Dlaczego by mieli robić coś takiego amatorzy to nie wiem. Przecież sami kupujemy sobie sprzęt, więc po co kupować coś co nam się nie podoba?



#59 Daniel_105

Daniel_105
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 29 kwiecień 2016 - 11:24

W fotografii jest święta wojna Canona z Nikonem i przekonanie, że Nikonem nie da się robić zdjęć i na odwrót. Poza tym taki oklejony sprzęt, dla przeciętnego złodzieja mnie rzuca się w oczy.

#60 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1081 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 29 kwiecień 2016 - 11:29

Z innej dziedziny, czesto widuje zawodowy sprzet foto wart kilkadziesiat tys.zl pooklejany tasma tak aby nie bylo widac nazw i symboli. Mozna rowniez w przypadku roweru pooklejac napisy na ramie, osprzecie, butach.

 

To akurat kwestia późniejszej odsprzedaży sprzętu. Zakleja się po to aby napisy były jak nowe jak już pucha lub szkło będą przetyrane. Amatorowi przy zakupie używki wystarczy w zupełności, że bierze coś z półki profi wyglądające jak ze sklepu. Przebieg staje się drugorzędny.


Trzepak 

"MAMIL"




Dodaj odpowiedź