Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cos W Przedziale 300-400Zł

licznik

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 RowerowyAmator

RowerowyAmator
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądLubań

Napisano 25 kwiecień 2016 - 11:07

Witam, poszukuje dobrego licznika w przedziale cenowym 300-400zł, dodam, ze nie interesuje mnie gps.

Znalazłem Licznik CATEYE Padrone Smart CC-PA500B 

Ktoś miał z nim do czynienia? Na internecie nie znalazłem zbyt wiele recenzji na temat tego modelu. Chyba, że coś innego w tej cenie ?



#2 Gromowladny

Gromowladny
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 30 maj 2016 - 22:18

Jakiś czas temu też szukałem licznika w podobnej cenie i też nie zależało mi na gpsie. Kupiłem Cateye Strada Smart cc-rd500b. Jest to mniejsza wersja modelu Padrone. Zależało mi na liczniku który obsługuje bluetooth smart i na wyświetlaczu pokaże mi trzy wartości jednocześnie (głównie chodzi mi o prędkość, puls i kadencję). Licznik mam połączony z czujnikiem prędkości i kadencji Bontrager Duotrap S i pulsometrem Geonaute bluetooth smart. Wszystko chodzi sprawnie i raczej dokładnie. Licznik można połączyć z czujnikami bezpośrednio lub przez smartfona z aplikacją Cateye cycling. Co ważne, a dla niektórych najważniejsze z aplikacji możliwy eksport do Stravy;)
Przy połączeniu przez smartfona na wyswietlaczu pojawia sie info jeśli ktoś właśnie dzwoni. Podobno pojawia się jeszcze email i SMS ale używam go tak krótko ze jeszcze nie dostałem wiadomości podczas jazdy:)
Licznik mam umocowany na wysięgniku co jest bardzo wygodne. Licznik nie ma przycisków - naciska się go calego żeby przełączać funkcje. Na minus nie ma podświetlenia.
Nie znalazłem nigdzie porównania strady smart i padrone ale po szybkim porównaniu funkcji różni się chyba głównie rozmiarem. Mimo tego że smart jest mniejszym licznikiem jest bardzo czytelny.

#3 Zygmin

Zygmin
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 22 lipiec 2016 - 08:40

Używam Cateye Strada Smart od jakichś 2 tygodni. Mam mieszane uczucia... Problem z pierwszym sparowaniem czujników i licznika + rozładowane baterie po zakupie, przez co nie zdążyłem uruchomić licznika na wyścig... 

Na spokojnie uruchomiłem wszystko następnego dnia w 20 min. OK. Zainstalowana apka Cateye Cycling i w drogę. Obsługa całkiem spoko, czasami trzeba tylko mocniej nacisnąć  żeby przełączyć się pomiędzy ekranami.  Niestety licznik dość często gubi połączenie z czujnikami, rekordowo podczas jednej trasu zdarzało się to co minutę... Okazało się że przestawiły mi się czujniki, poprawiłem tak żeby prawie dotykały sensorów - następna jazda ok ale kolejna to już ponownie zrywanie, ostatecznie zerwao tak, że żeby znowu połączyć musiałem się zatrzymać i zresetować cały zestaw - żenada...  Kolejna sprawa z którą mam mały problem to upload danych do Stravy, a nie ukrywam, że był to jeden z powodów dla których kupiłem ten własnie zestaw. Po przesłaniu z apki Cateye do Stravy na dystansie ok 40 km mam różnicę 3 km, różnica w prędkości max to 15km/h ! Kadencja i tętno są 1:1 z czujników. 

 

Podsumowując mam trochę kaca, wydałem ponad 400 zł żeby nie kupować droższego Polara... ale to nie działa tak jak powinno. 



#4 Zygmin

Zygmin
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 24 sierpień 2016 - 08:00

Mały update, przeniosłem licznik na mostek i zacząłem wozić telefon w prawej kieszeni z tyłu na koszulce i efekt gubienia sygnału nie występuje. Zauważyłem może 2-3 razy, ale taka ilość jest dla mnie akceptowalna.



#5 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 02 styczeń 2017 - 09:38

A czy ktoś używał cateye padrone smart+ ? Chodzi mi o to czy wartość mocy która jest pokazywana na wyświetlaczu to jest wartość szacowana/obliczona na podstawie predkości,wagi itp czy jest to wartość która jest pobierana z czujnika mocy np w piaście lub korbie? Nigdzie info na ten temat nie znalazłem, sprzedwcy któzy mają w ofercie ten licznik kompletnie się nie znają...



#6 wojtek123

wojtek123
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądŁódź

Napisano 12 maj 2018 - 20:07

Podbije temat, Cateye strada Smart, warto zaryzykować?



#7 Piotreq77

Piotreq77
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 14 maj 2018 - 23:56

Witam
Mam tego Cateye od roku, podstawowe dane potrzebne do jazdy spokojnie jest w stanie zapewnić, do jego działania potrzebny smartfon z oprogramowaniem Cateye, kilka razy wymieniłem w nim baterie przy slabej potrafi nieraz się zawiesić lub długo szukać gps, z chińskim czujnikiem cad sparowal się bardzo szybko, ja ogólnie jestem zadowolony.

#8 wojtek123

wojtek123
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 maj 2018 - 08:21

Witam
Mam tego Cateye od roku, podstawowe dane potrzebne do jazdy spokojnie jest w stanie zapewnić, do jego działania potrzebny smartfon z oprogramowaniem Cateye, kilka razy wymieniłem w nim baterie przy slabej potrafi nieraz się zawiesić lub długo szukać gps, z chińskim czujnikiem cad sparowal się bardzo szybko, ja ogólnie jestem zadowolony.

Bateria szybko pada? BT jednak chyba potrzebuje więcej prądu niż ANT+ więc nic dziwnego ze szybciej pada. No nic, zamówiłem za 380zł z czujnikiem kadencji, zobaczymy :)



#9 Piotreq77

Piotreq77
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 16 maj 2018 - 10:34

Witam

U mnie wytrzymuje średnio 2-3 miesiące, koszt znikomy, wymiana prosta.



#10 wojtek123

wojtek123
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądŁódź

Napisano 17 czerwiec 2018 - 19:41

Po czasie, Cateye strada smart spisuje się fajnie, ale niestety czasem czujnik traci połączenie z licznikiem/telefonem. Zauważyłem że najczęściej dzieje się tak po najechaniu na nierówności, jednak dość irytująca rzecz 



#11 Piotreq77

Piotreq77
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 21 czerwiec 2018 - 09:28

Witam potwierdzam tą przypadłość dosyć rzadko się to zdarza ale też kilka razy po najechaniu na nierówność na drodze Cateye rozłączył się ze smartfonem.



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: licznik