Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Wybór Roweru] Pierwsza Szosa 3300Zł - 2 Propozycje


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 sambuca

sambuca
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 26 kwiecień 2016 - 09:23

hej,

rozglądam się za pierwszą szosą.

Mój wybór zawęził się do dwóch modeli:

 

Meridą scultura 200 (3300zł)

SCULTURA 200 - Rowery Merida - rowery, części, osprzęt, akcesoria rowerowe - producent i dystrybutor rowerów

 

lub

 

Kross vento 3.0 (3000zł)

Vento 3.0 | Kross - Rower górski, rowery trekkingowe, rowery miejskie

 

Co sądzicie o powyższych modelach? Czy jest szansa wyrwać coś lepszego (nowego) w tym przedziale cenowym? 

Główne założenia to nie schodzić osprzętowo poniżej sory i waga katalogowa poniżej 10kg. 

 

Szukam dużych rozmiarów - mam 192cm

 

Będę wdzięczny za wszelkie opinie. Za propozycje tribana - dziękuję, źle się na nim czułem.

 

Pozdrawiam



#2 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 26 kwiecień 2016 - 09:45

Za 3299 jest Triban 540 - nowy, mieszana grupa 105 (bez korby, kasety, hamulców), waga 9,5kg. Na pytanie czy znaczek decathlonu na ramie Ci odpowiada musisz odpowiedzieć samemu.

 

ok, doczytałem, że btwin odpada. No to będzie ciężko dobrą nową okazje znaleźć w sezonie.



#3 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 26 kwiecień 2016 - 10:14

Na Tribanie zle sie czules psychicznie czy fizycznie? Bo jesli fizycznie to jest duze prawdopodobienstwo, ze na kazdym innym rowerze szosowym rowniez bedziesz sie zle czul. A jesli psychicznie to Kross rowniez nie jest czyms co inni beda podziwiac i czym bedzie mozna zablysnac w dziale Nasze rowery czy Nasze zakupy.

#4 sambuca

sambuca
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 26 kwiecień 2016 - 10:29

jeździłem na tribanie (520) znajomego i nie czułem się na nim komfortowo (rozmiar dobry), zupełnie inne odczucia miałem na meridzie race 901 jak przymierzałem się do niej w sklepie. scultura podoba mi się wizualnie, a kross w za 3k pasuje mi bardziej cenowo.

Zależy mi żeby zobaczyć i wsiąść na rower przed zakupem - mieszkam w Warszawie.  



#5 Gosc_gocu_*

Gosc_gocu_*
  • Gość

Napisano 26 kwiecień 2016 - 10:49

http://twomarksport....-defy-2,p,9070

 

Bielsko-Biała, Wrocław. Może kiedyś będziesz miał po drodze.



#6 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 26 kwiecień 2016 - 12:56

A jesli psychicznie to Kross rowniez nie jest czyms co inni beda podziwiac i czym bedzie mozna zablysnac w dziale Nasze rowery czy Nasze zakupy.

Nie rozumiem tej opini o krossie. Rower jak każdy inny.

#7 Gosc_gocu_*

Gosc_gocu_*
  • Gość

Napisano 26 kwiecień 2016 - 12:57

Nie rozumiem tej opini o krossie. Rower jak każdy inny.

 

Tia... rower firmy której właściciel pisze o produkowaniu "ram z żelaza".



#8 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 26 kwiecień 2016 - 16:35

Może jeszcze jest czas, by ostrzec Maję Włoszczowska, aby zrezygnowała z startu na olimpiadzie na rowerze marki Kross.

Może ta niefortunna wypowiedź podciagniemy po markę Shimnano? Vento 3.0 jest poskladany na kompletnej sorze.

Zachęcam każdego, kto ma realną styczność z rowerami Kross Vento aby zaprezentował realną! opinie o tych rowerach. Moim zdaniem w tym roku ich oferta jest ciekawa i nie wypada gorzej od innych.

#9 Jastrzi

Jastrzi
  • Użytkownik
  • 76 postów

Napisano 26 kwiecień 2016 - 16:51

Ja w zeszłym roku też kupowałem pierwszą szosę i gdyby nie to że triban nie bardzo podchodził mi wizualnie to bym go kupił bo jest sporo tańszy a opinie na dobre. W końcu kupiłem Treka 1.2. Też na sorze. Mogę Ci doradzić, że z tych 3300 można urwać 400-500zł, albo i więcej.

#10 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 26 kwiecień 2016 - 17:04

To juz rozumiem dlaczego Kross Vento 1.0 na Tourneyu z wolnobiegiem kosztowal w ubieglym roku 1899zl. Zeby tylko rama Mai nie pekla na olimpiadzie jak to w zwyczaju mialy ramy Kross.

#11 adammklonowski

adammklonowski
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 27 kwiecień 2016 - 06:58

Cześć. Mam podobny dylemat do twojego i również szukam szosy w zbliżonej cenie. Może spróbuj ponegocjować dobrą cenę na Krossa Vento 4.0 na pełnej Tiagrze. Powiem tylko, że w styczniu bez żadnego pytania gość w sklepie podał mi cenę 3350zł na model 2016, więc około 17% zniżki na nowy model. Zdaję sobie sprawę, że teraz środek sezonu i zapewne nikt nie da takiego rabatu, ale warto zapytać albo poczekać do jakichś wyprzedaży. Vento 4.0 nie widziałem na żywo, ale Vento 3.0 wygląda całkiem fajnie. A rower przede wszystkim musi się podobać.



#12 sambuca

sambuca
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 27 kwiecień 2016 - 09:15

Dzięki za podesłanie informacji odnośnie wejścia nowej Sory. 

przyznam że nie chciałbym przekraczać 3500 za rower.

 

w tej chwili ciężko o negocjacje cen odnośnie nowych rowerów, szczególnie na mój wzrost konkretny model musi być zawsze zamawiany i dostaję wtedy cenę katalogową.

 

A proszę o informacje kiedy mogą zacząć się wyprzedaże sierpie/wrzesień? z Waszego doświadczenia wiecie może czy ceny wtedy znacząco podlegają negocjacji? 

 

i jeszcze pytanie odnośnie nowej Sory - rozumiem że będzie ona montowana w rowerach na sezon 2017, tzn że prawdopodobnie bieżące modele szybciej będą taniały?

 

z uwagi na to że byłby to mój pierwszy rower szosowy chciałbym dokonać zakupu możliwie tanio, sora całkowicie spełnia moje wymagania, wiadomo tiagra i wyżej lepiej ale może to być zbędny luksus, jeśli wszystko będzie grało nic nie stoi na przeszkodzie żeby za sezon lub dwa zmienić cały rower mając większą wiedzę. 

 

 



#13 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 27 kwiecień 2016 - 09:49

Skoro pierwszy rower szosowy to rozwaz kupno maksymaknie taniego roweru za ok. 1000zl (ja swoj na Clarisie kupilem za 800zl nowy). Pojezdzisz, dojdziesz do tego jakich przelozen potrzebujesz i albo ten tani zmodernizujesz albo sprzedasz i swiadomie kupisz docelowy rower. Bo prawdopodobienstwo, ze kupiony teraz za 3500 bedzie idealny dla Ciebie pod kazdym wzgledem (przelozenia a wiec kaseta i zebatki korby, kola, opony, siodelko, kierownica (szerokosc i giecie), owijka) jest bliskie zeru.



Dodaj odpowiedź