Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dobór Kół Do Stalowej Ramy Concorde Aquila


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 SadBwoi

SadBwoi
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 28 kwiecień 2016 - 11:50

Hej,

Szukam kół do ramy którą wczoraj nabyłem.

Rama ma rozstaw widełek 130mm.

 

Chciałbym się dowiedzieć czy takie koła będą pasować:

 

Campagnolo Croce D Aune. (era C record tak żeby było w klimacie)
Obręcze Ambrosio giro d Italia 36h

Zdjęcia :
965a305e1b759821.jpg
 
82bc261b3131ee21.jpg
 
abb03820f385bb94.jpg
 
84c267eb41844986.jpg
 
Wygląda mi to na wolnobieg, pytanka:

1) Czy będę mógł wymienić wolnobieg na taki z większą ilością biegów? 9?
 
2) Rama ma rozstaw widełek 130mm czy koła te będą pasować do rozstawu 130mm?
 
3) Jeśli będę kupował przerzutkę tylną 9cio biegową to czy będę mógł ją używać z tym wolnobiegiem?
 
Stan myślę, że jest niezły. Wizualnie też mi pasują.
 


#2 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 kwiecień 2016 - 22:09

Tak, to jest wolnobieg i nie, nie założysz tam kasety chyba,że zmienisz piaste.
Nie mam pojęcia jaki rozstaw mają te koła. Jak sie okaże, ze 126mm..jak wejdzie to Ci o te 4mm tylne widełki zegnie (jak stal to w sumie nie ma sie co martwic)
Co do przerzutki to moim zdaniem tak ale lepiej niech ktoś potwierdzi moje słowa.
9 rzedowa przerzutke mozesz dac do kasety 10s. Manetka dyktuje skok przerzutki wiec jak bedziesz miał manetke pod 7s to powinno grać. Kwestia oczywiscie czy lancuch 7s będzie płynnie przejeżdżał przez kółka przerzutki

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka



#3 grzegosz.

grzegosz.
  • Użytkownik
  • 623 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 28 kwiecień 2016 - 22:38

1. tak to jest wolnobieg. 9rz może znajdziesz, ale raczej kiepskiej klasy i to się mija z celem, lepiej wtedy poszukać kół na kasetę i kupić kasetę 9rz.

2.będą pasować, jw. kolega pisał, 2mm na stronę to nie problem dla stalowej ramy

3. Do tego wolnobiegu, tych kół i tej ramy najlepiej jakbyś skompletował grupę całą grupę campy, okolice chorusa, c-record i croce d'aune (krocze dałna) byłyby super. Jeśli chodzi o indeksowanie rd, w przypadku shimano ilość biegów musi się zgadzać na manetce i kasecie, przerzutki 8-10rz (i niektóre 7 też) działają wymiennie, nie licząc mtb, tam to jakoś inaczej chyba jest.



#4 SadBwoi

SadBwoi
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 29 kwiecień 2016 - 11:04

Koncepcja chyba się zmienia. Prawdopodobnie wlatywać będzie kółko z kasetą 10rz. Jeszcze nie wiem jakie. wszystko się okaże jak będę miał ramę w domu bo jeszcze jest w Holandii.
Na 130mm rozstaw widełek kaseta na 10rz powinna wejść prawda?



#5 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 kwiecień 2016 - 14:49

Tak ale lepiej sprawdz. Miałem taką rame co miała 130mm ale przy kasecie 8s lancuch na najniższej zebatce tarł o widełki ramy.

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka





Dodaj odpowiedź