Skocz do zawartości


Zdjęcie

Łańcuch Jaki Do Ul 6800


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kamil444

Kamil444
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • SkądMierżączka

Napisano 03 maj 2016 - 15:49

Jako że dzis po 5 tys km pękł łańcuch kmc,brać znowu kmc czy ultegry 6800 lub dura ace ? Który będzie trwalszy i wytrzymalszy



#2 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 04 maj 2016 - 12:38

Miałem na początku trzy łańcuchy Ultegry 6800 na zmianę i nie było z nimi kłopotu. Kiedy każdy z nich przepracował po ok. 8 tys. km, przyrząd wskazał zużycie 0,7, kupiłem komplet 3 kiet Dura Ace. Tylko odrobinę różniły się ceną, więc wziąłem na próbę.

Po pierwszych 1,5 tys. km, wszystko było w porządku, ale po przejechaniu 3 tys. km, jeden z nich wydłużył się o pół ogniwa! Pojęcia nie mam jak to się mogło stać. Podejrzewam, że sprzedali mi jakiś produkt kiepskiej jakości, udający DA. Trochę to dziwne, bo sklep jest konkretny i solidny. Kupiłem masę rzeczy u nich i nigdy nie było kłopotu.

Poza tym, podczas jazdy nie ma różnicy, czy jedziesz na Ultegrze, czy na DA. Ten drugi jest tylko odrobinę lżejszy bo ma puste w środku bolce. Za to łapie więcej brudu, bo łatwo wchodzi do dziur.

Czy któryś będzie trwalszy? nie sądzę. W wyższej grupie, bardziej chodzi o wagę, niż o zużycie i tu szukałbym różnicy.

Na razie każdy z nich przejechał 1,5 tys. km, więc trudno cokolwiek powiedzieć. Oczywiście, poza tym felernym, który był dwukrotnie zakładany.


  • jacekj lubi to

#3 lewajs

lewajs
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 05 maj 2016 - 17:07

Ja od siebie polecę łańcuch Connex 10SG, akurat ten jest ze złotą powłoką, ze mną przejechał koło 12 tys km i jeszcze do 15 dociągnie. Oprócz tego, że złotawa warstwa po jakimś czasie schodzi i łańcuch staje się "miedziany". Kilku kumpli ma właśnie łańcuch ultegry 6800 i nie narzekają.


W twoim życiu liczy się najpierw samochód, później rower, a na końcu ja.

Kelly nawet nie mrugnął okiem. Na jego twarzy nie pojawił się choćby cień uśmiechu.

– Pomyliłaś kolejność. Na pierwszym miejscu jest rower. 

 


#4 Daniel_105

Daniel_105
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 10 maj 2016 - 07:02

A z innej beczki, to jaka jest różnica między łańcuchem 5800 a 6800? Mam przed sobą oba i żadnych wizualnych różnic nie widzę.

#5 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 10 maj 2016 - 07:05

Kiedyś różnicą między 105 a ultegrą było "wykończenie" powierzchni ogniw. Informacje szczegółowsze były zawarte w katalogach.



#6 Daniel_105

Daniel_105
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 10 maj 2016 - 07:53

No tak, kiedyś rzeczywiście można było rozpoznać od razu . Tutaj natomiast mamy dwa identyczne przedmioty (przynajmniej na pierwszy rzut oka) dość mocno różniące się ceną.

#7 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 10 maj 2016 - 08:31

Bo roznice sa podobno wewnatrz:

HG700 benefits from Shimano's Sil-Tec ultra-low friction treatment on both the pin link and roller link plates. Sil-Tec dramatically reduces friction and noise while increasing the chain's longevity, so the HG700 chain runs faster and longer than the HG600 chain, which only has Sil-Tec treatment on its roller link plate. Conversely, it makes concessions to the HG900 chain, which adds Sil-Tec to the rollers themselves for an even smoother ride. The HG700's pins are also solid, for a claimed weight difference of 10 grams compared to the HG900.

#8 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 383 postów

Napisano 14 maj 2016 - 19:24

Mam 5800 i 6800. Różnica taka, że po odebraniu obu z myjki w serwisie na 5800 po kilku dniach bez nasmarowania wyszła delikatna rdza. Na 6800 nawet po kilku miesiącach leżenia w torebce nic się nie stało...

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka





Dodaj odpowiedź