Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dobór Opon


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 kobarte

kobarte
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 04 maj 2016 - 22:47

Witam szanownych kolegów po kole,

 

stałem się posiadaczem kół Bontrager Paradigm Elite o szer. 21mm. Mam pytanie jakie opony byście proponowali. Powiem że poruszam się po w miarę dobrym asfalcie i koła założone zostaną do treka emondy s5. Dotychczas jeżdżę na kołach Bontrager tlr o szer.obręczy 17 i oponach 23. Przyznam że zastanawiam  się nad oponami tufo calibra 25 c. Jak na rozmiar 25 są dosyc wąskie np. w porównaniu z bontragerem czy michelinem i lekkie ok. 220g. Czy do tej szerokości obręczy da radę założyc mimo wszystko oponę o szer. 23.

 

Liczę na Wasze wsparcie



#2 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 maj 2016 - 06:57

możesz założyć tutaj oponę nawet 40 mm szeroką , obręcz na to pozwala, 23 mm będzie też dobrze .

Oczywiście jeśli piszesz o szerokości 17 mm jako wymiar - C

 

Inna sprawa to czy się zmieści w ramie i pozostanie bezpieczny odstęp od elementów ramy.

 

Pisałem na blogu że np Duro Hipersonic czy Stinger 25 mm w obręczy 17 C rozciąga się na ok 27,5 mm, w obręczy 18 C na ok 28 mm 

 


Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#3 kobarte

kobarte
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 06 maj 2016 - 16:20

chłopaki z dre rowery uspokoili mnie że na to koło oponę 23 posadzę bez problemu. Doszukałem się że madone 9.2 na takich kołach stoi i oponach 23c. Tak więc obawy rozwiane. Dzięki spike za odpowiedź





Dodaj odpowiedź