Skocz do zawartości


Zdjęcie

Reklamacja Wh-R501 / Składanie Nowych Kół


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 gustavo54

gustavo54
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądRybnik

Napisano 08 maj 2016 - 11:06

Witam :) Może zacznę od aktualnych kół - posiadam owe shimano z tytułu, 10000km przejechane z zeszłego lata i już z 6x pękły szprychy. Cierpliwość do nich się właśnie skończyła i tu moje pierwsze pytanie: czy warto je reklamować, jakie są szanse na pozytywne rozpatrzenie, na co mogę wtedy liczyć? Bo jeśli nie reklamacja, to wmontowanie całkowicie nowych szprych. Więc drugie pytanie: ponoć tylko warto inwestować w DT albo Sapim, no to jaki model tych szprych polecacie? Zagięte od strony piasty; powinny być pancerne! A ja ważę 80kg jakby co :)

Tu głównie chodzi o opłacalność poszczególnej opcji.

 

 

A co do drugiej części tematu: Jak sobie obiecałem, moje następne koła będą składane, znacznie pewniejsze, na częściach polecanych przez doświadczonych kolarzy :) I w zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie, by taki zestaw mieć już u siebie w ciągu najbliższych dni, tygodni. Moje wymogi to:

- piasty na łożyskach maszynowych,

- wytrzymałe obręcze (dobrze, jakby wystarczyły na ~20kkm)

- proste szprychy aero (bo wożenie klucza 24 i klucza do odkręcania nakrętki kasety to trochę tak średnio ehehe...)

- ilość szprych może być 24/28 (chociaż moje poprzednie mavic aksium race miały po 20 i żadnych problemów przez 21kkm..)

 

Mieszkam na południu więc teren urozmaicony, ale głównie pagórki :) Waga kół to rzecz drugorzędna, ale powiedzmy 1800-1900g może być. Lub mniej :) Rzadko się ścigam, głównie solo długie dystanse. Po prostu - mają być koła niezawodne, ze sztywnością na dobrym poziomie. Budżet: 600-1000zł wystarczy?

Jest tu jakiś specjalista, który składa takie kółeczka, czy zamawiać polecane przez Was elementy i dać serwisowi do złożenia?

 

W zasadzie można rzec - szukam takich maviców, które miałem, ale z dostępnością części zamiennych ;)

 

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam.



#2 dixidi

dixidi
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 08 maj 2016 - 11:12

Witaj, polecam firmę Daveo , sam zamawiałem u niego kółka na łożyskach maszynowych NOVATECA, szprychach DT i obręczach czeskiego Remerxa z tym że ja szukałem kół do przełajowego rowerka z hamulcem tarczowym.



#3 Marky

Marky
  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 09 maj 2016 - 11:22

Można zapytać tutaj: http://www.velotech.sklepna5.pl/



#4 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 09 maj 2016 - 13:45

 Bo jeśli nie reklamacja, to wmontowanie całkowicie nowych szprych. Więc drugie pytanie: ponoć tylko warto inwestować w DT albo Sapim, no to jaki model tych szprych polecacie? Zagięte od strony piasty; powinny być pancerne! A ja ważę 80kg jakby co :)

 

Jeśli same obręcze są w dobrym stanie, bez miejscowych wgnieceń, a piasty lekko się kręcą, to można przepleść koła na jakichś porządnych szprychach u dobrego fachowca. 

Nie wiem co tam wkładają oryginalnie, ale myślę że szprychy Sapim Force lub DT Alpine III powinny załatwić sprawę raz na zawsze (czyli do czasu wytarcia obręczy lub zajechania piast, choć dobre szprychy nawet zaplatane powtórnie zwykle znoszą to bez protestów). 



#5 gustavo54

gustavo54
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądRybnik

Napisano 09 maj 2016 - 16:05

Napisałem do wymienionych;] A zaraz jadę do sklepów rowerowych, popytam jakie mają szprychy od ręki.



#6 Kamil444

Kamil444
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • SkądMierżączka

Napisano 09 maj 2016 - 18:54

Miałem takich 2 komplety i do tej pory śmigam na jednym  w drugim rowerze i tylko jedna pęknięta szprycha z tyłu po wpadnięciu w dużą dziurę



#7 gustavo54

gustavo54
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądRybnik

Napisano 18 maj 2016 - 16:27

Zamówiłem u Daveo, wydaje się konkret w tej cenie i waga też niezła :) mam nadzieję na dniach już będzie paczuszka dostarczona; dzięki za namiary Dixidi.





Dodaj odpowiedź