Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak Mieżyć Rame Slopingową


14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pepes

Pepes
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 maj 2016 - 13:26

Witam.

Zakładam taki temat, bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji.

Mój wzrost to 176cm długość nogi 83cm waga 72kg,

Chcę kupić ramę slopingową i z wszystkich wliczeń wychodzi, że ma mieć długość 54cm,

tylko jak ją mieżyć, mieżyć normalnie rurę górna po rurze, czy jej rzeczywistą długość,

jak na tym zdjęciu, mam patrzeć na długość d1 cz d2.

Czy ta rama będzie na mnie odpowiednia, z góry dziękuje i pozdrawiam.

 

 

 

 

 

a7b0a87172e47f82.jpg



#2 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 maj 2016 - 13:34

Najistotniejszym wymiarem jaki musisz znać jest wirtualna górna rura - mierzona w poziomie. W przypadku ramy klasycznej będzie się pokrywała z górną rurą, w przypadku slopingu będzie ona właśnie wirtualna.

Czy rama będzie ok to już zależy od tego jaki mostek założysz. Jeśli nie większy niż 8cm to może i dobra.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#3 Pywned

Pywned
  • Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 08 maj 2016 - 13:51

Mam 175 rame 545 w d2 i mostek 11 cm także będzie dobra. Mostek 8 cm to jakas pomyłka do ramy 54. 



#4 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 maj 2016 - 15:12

Mostek 8 cm to jakas pomyłka do ramy 54. 

Mostek 8cm to w ogóle pomyłka, ale jak rama za duża to trzeba jakoś to korygować.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#5 Pepes

Pepes
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 maj 2016 - 16:28

A jeśli długość d2 wynosi 53 cm, to rama będzie za mała na mnie ???



#6 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 08 maj 2016 - 16:45

Za mała nie będzie. Założyśz mostek mniej więcej 100/110 mm i będzie to wyglądało i będzie to jeździło.



#7 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8553 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 maj 2016 - 16:48

Mostek 8cm to w ogóle pomyłka, ale jak rama za duża to trzeba jakoś to korygować.

Wszystko zależy od rozmiaru ramy. Przy ramie w rozmiarze np. 48 cm byłby jak najbardziej proporcjonalny, przy 50 cm też bez tragedii.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#8 Pywned

Pywned
  • Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 08 maj 2016 - 18:44

Prawda, ale piszemy o 54. Na 53 główke mozesz mieć mała i przez to bedziesz bardziej leżał. Jak chcesz bardziej komfortową pozycje to bierz większa ramę, mniejszy mostek. Standardem jest do 54 dawać setkę.



#9 Pepes

Pepes
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 maj 2016 - 19:08

Jeszcze jest jedno mam starszą kolarkę, giant tam rama w  długości d2 ma 55cm i jeździ mi się dobrze, a kolega ma 53cm tylko, że mostek koło 9cm, siodełko cofnąłem do tyłu i po przejechaniu 15 km strasznie mnie zaczęły bolec kolana i wo gule po równym, nie mogłem tego roweru rozpędzić. Mam do kupna nowy rower szosowy za niewielkie pieniądze właśnie gdzie długość d2 ma 53cm i zastanawiam się czy będzie okej zwłaszcza czy z kolanami będzie ok.  



#10 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 08 maj 2016 - 19:21

Jeśli nie znasz wymiaru, a chcesz znać długość ramy, to musisz ją dobrze ustawić - czyli najpierw musisz haki wyrównać, tzn. wysokość haka przedniego widelca i haka tylnego trójkąta musi być równa, mierząc od podłoża. Wydaje mi się, że wirtualną długość ramy mierzy się od szczytu główki (od osi) do osi sztycy  - w poziomie, a nie jak pokazałeś na zdjęciu od połączenia górnej rury z główką. Przynajmniej tabelki w katalogach tak to pokazują.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#11 Pywned

Pywned
  • Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 08 maj 2016 - 19:39

Długosc rury mierzy sie od centrum do centrum, nie od łączenia.



#12 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 maj 2016 - 19:40

Wszystko zależy od rozmiaru ramy. Przy ramie w rozmiarze np. 48 cm byłby jak najbardziej proporcjonalny, przy 50 cm też bez tragedii.

Racja, przy mniejszej ramie rzeczywiście warto zachować proporcje :)


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#13 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 08 maj 2016 - 19:45

Mam ramę 53.8 cm, mostek 12 cm (zintegrowana FSA Plasma, -2stopnie) wzrost 177 cm i jest OK. Zależnie od rozciągnięcia w sezonie czasem chciałbym 1 cm krótszy a czasem 1 cm dłuższy mostek. Mam raczej krępą budowę = krótsze nogi, dłuższy tułów i ręce.


www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#14 Pepes

Pepes
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 maj 2016 - 14:50

Witam.

Zmierzyłem dokładnie ramę w tym rowerze, haki odpowiednio ustawione, rama rzeczywistą długość d2 ma 53,5cm.

Teraz pytanie czy będzie, ok bo z wyliczeń 83x0,66=54,75, bo potem zmieniać ramę niema sensu.

Pozdrawiam. 



#15 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 maj 2016 - 22:35

Z takim mostkiem jak na zdjęciu powinno być ok. Powinno, bo na 100% dowiesz się jak pojeździsz.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 




Dodaj odpowiedź