Skocz do zawartości


[Vento 3.0 Vs Giant Defy 3 Vs Trek 1.2] Który Rower Lepszy?


28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_qmbaya11_*

Gosc_qmbaya11_*
  • Gość

Napisano 09 maj 2016 - 15:04

Witam wszystkich forowiczów ;)

 

Właśnie zamierzam nabyć nową szosówkę. Chciałbym wydać coś koło 3300 zł. Troche poszukałem, ogarnąłem rowery na Sorze bo Tiagra to juz wyższa półka i ceny też 4000+ i znalazłem 3 modele które mi pasują pod względem wyglądu. Co o nich sądzicie? Który byłby lepszy? Może ktoś z was ma ktoryś z tych modeli, jak sie sprawuja? ;)

 

https://sklep.bikers...0-2016/23093776

http://www.rowmix.co....html#/rowery-l

http://www.rowmix.co...ec-black_orange

 

Wielkie dzięki wszystkim pomocnym ;)

 



#2 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 09 maj 2016 - 19:49

Kupowanie roweru na Sorze w przededniu premiery nowej Sory moim zdaniem wymaga glebszego zastanowienia. Pomijam fakt, ze wymienione rowery sa o jakis 1000zl za drogie. Giant, Trek to znane marki i za to sie placi ale Kross to chyba wysoka wycena swoich rowerow probuje wprowadzic element ekskluzywnosci. Triban na osprzecie Sora kosztuje 2200zl a czy jest gorszy od Krossa?

#3 Gosc_qmbaya11_*

Gosc_qmbaya11_*
  • Gość

Napisano 09 maj 2016 - 20:02

czyli zostaje Trek :)

 

A znalazłem jeszcze jedną ciekawą ofertę, aż się zdziwiłem że w takiej cenie 105-tki

 

http://www.decathlon...id_8331275.html

 

co o tym sądzicie?

 

Trek vs triban 540?



#4 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 09 maj 2016 - 20:02

Jest tez opcja kupna najtanszego z przyzwoitych rowerow, zapoznanie sie z jazda na szosie, nabranie formy, dopasowanie przelozen pod teren w jakim sie jezdzi i swoje mozliwosci i albo modernizacja roweru albo jego sprzedaz i tymbrazem juz swiadomy pod swoje potrzeby zakup docelowego roweru.

#5 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 09 maj 2016 - 20:06

W Tribanie 540 ze 105 masz tylko manetki i przerzutki. Kaseta Tiagra, Korba Prowheel. Do tego 105-tka poprzednia wersja czyli 5700 gdzie o pracy manetek mozna przeczytac bardzo rozne opinie na zasadzie jak sie trafi dobry egzemplarz to jest dobrze a jak nie to jest zle.

#6 Gosc_qmbaya11_*

Gosc_qmbaya11_*
  • Gość

Napisano 09 maj 2016 - 20:12

czyli mowiecie ze najlepszym wyborem bedzie Trek? no to chyba na to sie zdecyduje ;)

 

A mowiac najtanszy z przyzwoitych rowerow, jakie marki masz na mysli? To bedzie moja pierwsza szosowka wiec nie chce tez wtopic jezeli mi sie ten styl jazdy nie spodoba, ale tez nie chce zakupic badziewia ktory bedzie sie rozwalal przy kazdej najblizszej okazji ;/?



#7 Gosc_qmbaya11_*

Gosc_qmbaya11_*
  • Gość

Napisano 09 maj 2016 - 20:42

Jutro rano tak zrobie a po poludniu moze juz posmigam ;) wszystkim dzieki za pomoc ;)



#8 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 09 maj 2016 - 20:43

Zalozmy, ze kupujesz Treka za 3000 a nastepnie zmieniasz naped na 105 5800. To ile razem wyjdzie? Blisko 5000zl? Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze rower szosowy za 800zl (nowy czesciowo na Clarisie, korba Prowheel na kwadrat) daje frajde z jazdy i mozna stopniowo go modernizowac pod siebie. Moj ma w tej chwili naped 105 5800 (czesc rzeczy nowych, czesc uzywanych) i jak na razie calkowity koszt to ok. 1600zl a rower skrojony na miare pod moj teren i moje mozliwosci. Ramy ani kol chyba nawet nie bede zmienial bo obecnie jezdzi mi sie wysmienicie.

#9 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 09 maj 2016 - 21:10

Zgadza sie co do gromadzenia elementow. Dodatkowo z czasem pojawia sie swiadomosc czego tak naprawde potrzeba i przykladowo kaseta 11-32 z Gianta wyladuje co najwyzej w goralu. Co do Treka to zmontowalem od zera MTB wlasnie na ramie Treka i stwierdzam, ze te ramy maja cos w sobie ze chce sie je miec :) Obecna rama w mojej szosie podoba mi sie wizualnie i jest dla mnie wystarczajaca ale jesli trafi sie okazja w postaci czarnej ramy Trek to trudno bedzie mi sie oprzec pokusie :)

#10 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 09 maj 2016 - 21:15

Trek z wymianą korby na grupową Sorę od nowości. Zresztą dobrze rower jest opisany tutaj 



#11 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 09 maj 2016 - 21:42

Mowisz o RS500 ?

#12 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 09 maj 2016 - 21:50

Ja wlasnie taka korbe do siebie kupilem bo szukalem 46/36. Nowa z demontazu po zakupie :)

#13 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 10 maj 2016 - 05:25

Szajbajk to koleś który ma średnie pojęcie o rowerach i testuje sprzęt przy biurku a nie w terenie by przypadkiem nie wystawić na Allegro bardziej używanego niż ma. Prowadzi telezakupy gdzie prezentuje sprzęt czytając opisy z katalogów i wystawia go na Allegro za wysokie kwoty. Sugerowanie się jego opinią brał bym za ostateczność a sam fakt powoływania się na ten kanał nie świadczy o fachowości porady. Kupujecie rower, na który jeszcze nie wsiedliście i już chcecie wymieniać w nim cały osprzęt? Nową Tiagre zamiast Sory? Żeby napis się zmienił? Ok. Pancerze na wewnątrz ale za to ponad 300 gram mniej ma Sora. Dobrze wyregulowane obie działają bardzo dobrze. Nic sensowniejszego niż Decathlon nie znajdziesz a jak masz wybierać między Vento a Giantem a Trekiem to weź ten który Ci się bardziej podoba. W każdym z tych 3 przypadków srogo dopłacasz za naklejkę a nie technologię bo są to podstawowe ramy trzepane masowo o jakości takiej sobie - dokładnie jak w Decathlon. Kup i jeździć a nie wymieniać osprzęt.

Wysłane z mojego LIFETAB_P831X.2 przy użyciu Tapatalka



#14 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 maj 2016 - 06:54

Może i podstawowe ramy trzepane masowo, ale zależy jakie kto ma podstawy. Znam ramę treka i bije na głowę konstrukcje z deca.

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#15 adammklonowski

adammklonowski
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 10 maj 2016 - 07:02

Też zastanawiam się między Vento 3.0 a Trekiem 1.2 i mam jeszcze pytanie o koła w tych rowerkach. Które będą trwalsze? Vento (piasta Sory, obręcze Alexrims AT470) czy Bontragery w Treku (nie wiem jaki to dokładnie model)?



#16 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 10 maj 2016 - 08:09

Ładność tej korby to jej jedyny atut. :)

 

Też zastanawiam się między Vento 3.0 a Trekiem 1.2 i mam jeszcze pytanie o koła w tych rowerkach. Które będą trwalsze? Vento (piasta Sory, obręcze Alexrims AT470) czy Bontragery w Treku (nie wiem jaki to dokładnie model)?

Zdecydowanie, w ciemno każde koła będą lepszej jakości niż te w Treku :) Miękkie obręcze i marny materiał w piastach.



#17 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 10 maj 2016 - 08:27

Ja stwierdzam, nie ryzykuje. :) doswiadczalnie.

#18 gruber

gruber
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • SkądSkawina

Napisano 10 maj 2016 - 08:47

qmbaya11  jeśli masz czym jeździć to poczekaj do jesieni i za te same pieniądze kupisz rower na 105. A jak jeszcze w tym czasie coś dozbierasz to już naprawdę będziesz mógł przebierać w ofertach. W tym czasie pojawia się też sporo świeżych  używek których właściciele nie trafili z rozmiarem lub okazało się, że szosa sama nie jedzie tylko trzeba mieć power w nogach.

#19 adammklonowski

adammklonowski
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 10 maj 2016 - 10:22

Zdecydowanie, w ciemno każde koła będą lepszej jakości niż te w Treku :) Miękkie obręcze i marny materiał w piastach.

Ok, dzięki. :)



#20 Gosc_qmbaya11_*

Gosc_qmbaya11_*
  • Gość

Napisano 10 maj 2016 - 15:54

Postanowiłem zrobić inaczej, w sumie to nigdy nie miałem szosówki a koszt 3,5 tysiaka wydane na cos co miało by lezec po kilku jazdach jest bez sensu. Byłem dzisiaj w sklepie i widziałem tego Trek`a, był ok, nic nadzwyczajnego.Postanowiłem kupić coś najtańszego żeby poprostu pojezdzić w tym roku a jak mi się spodoba to za rok kupie coś z lepszej półki lub złoże sam przez zime ;P. ( to tez moze byc ciekawa przygoda :) ).

 

Ludzie dobrze o nich mowią i podobno dla amatora takiego jak ja powinno być dobre na początek :P

http://www.decathlon...id_8331913.html

 

I chciałem jeszcze zapytać jak to jest z tymi Sorami, Tiagrami itp. Zawsze można zamienić? np: do tego tribana mógłbym kiedyś założyć Tiagre czy będą jakieś problemy lub brak możliwości?

 





Dodaj odpowiedź