Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szosa Do 4000Zł


100 odpowiedzi w tym temacie

#1 everlast

everlast
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 12 maj 2016 - 08:32

Na początku chciałbym się z Wami przywitać, tak więc - Cześć!

 

Planuję zakup roweru szosowego, który miałby mi służyć bardziej do treningu i podtrzymania kondycji oraz okazjonalnych startów np w tri. Obecnie sporo biegam i uprawiam inne sporty, jednak chciałbym trochę odejść od biegania a mimo to utrzymać kondycję i formę.

 

Wahałem się między szosą i przełajem, jednak z racji tego że mam rower MTB (który używam na wypady 50 - 80 km po lasach) zrezygnowałem z przełaja i teraz mam problem z wyborem szosy. Chciałbym się zmieścić z budżetem do 4000zł w tym kask i ew. inne gadżety niezbędne na początek.

 

Pytanie do Was doświadczeni koledzy, czy szukać czegoś markowego w stylu canondale, scott itp, czy może zostać przy produkcji decathlon?

 

Wstępnie patrzyłem na rowery z deca triban 540 (jest na Shimano 105) lub Ultra 700AF

http://www.decathlon...id_8331275.html

http://www.decathlon...id_8324331.html

 

Głównie dlatego, że MTB mam również z DECA i cena/jakość nie miała równych a po 3 latach jazdy zainwestowałem i rozbudowałem i rower naprawdę daje radę.

 

Czy mogę liczyć na jakąś poradę w którą stronę iść? Dodam, że to moja pierwsza szosa i w ogóle pierwsza styczność z tą dyscypliną.

 

Przeglądałem też inne rowerki np. Scott Speedster 20 ale tu ciężko zmieścić się z budżetem.

 

P.S. Rowery z decathlon są brzydkie ;) ale mają dożywotnią gwarancję na ramę i w przypadku mtb okazały się naprawdę solidnym sprzętem gdzie jak wspomniałem ciężko coś znaleźć w podobnej proporcji cena/jakość.

 

Z góry dziękI!



#2 ratek

ratek
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 maj 2016 - 08:44

Rower ma być nowy czy może być używka?



#3 everlast

everlast
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 12 maj 2016 - 08:46

Raczej celuje w nowy, nie znam się na tyle aby ocenić używkę pod kątem np. uszkodzeń ramy itp. Dodatkowo przy nowym większe pole manewru co do rozmiaru (przy okazji na wzrost 173, resztę parametrów typu długość nogi, ramienia... muszę dopiero zmierzyć :))



#4 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 12 maj 2016 - 09:03

z Deca sa niezle ale w tej cenie wolal bym Canyona https://www.canyon.c...-bikes&id=10604



#5 everlast

everlast
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 12 maj 2016 - 09:35

z Deca sa niezle ale w tej cenie wolal bym Canyona https://www.canyon.c...-bikes&id=10604

Dzięki za podpowiedź, zerknę chociaż z tego co widzę trochę przekracza budżet, którego nie chciałbym naciągać. Jeszcze zapytam dlaczego ten a nie dec? Prywatne preferencje, marka, czy jakieś technikalia przemawiają za canyonem?



#6 everlast

everlast
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 12 maj 2016 - 11:08

Dzięki Panowie.

 

Pytanie o Kross, jak one się sprawują? W przypadku MTB nie cieszą się najlepszą opinią, szczególnie jeśli chodzi o ramy. Przy tym Krossie to już chyba lepszym wyborem canyon przynajmniej jeśli chodzi o sprzęt.

 

 



#7 Gosc_gocu_*

Gosc_gocu_*
  • Gość

Napisano 12 maj 2016 - 11:24

Nie wiesz jak jest w Polsce i jaką Polak ma mentalność? Przecież w naszym kraju mieć Polski rower to obciach i samo zło... Canyon rzeczywiście jest ciekawszym wyborem, ale ja wolałbym tego Krossa, właśnie dlatego, że jest polski,

 

A co niby jest polskiego w Krossie? :))) On jest tylko montowany w Polsce.



#8 Gosc_RafalPolo_*

Gosc_RafalPolo_*
  • Gość

Napisano 12 maj 2016 - 11:28

Rama jest najważniejsza w szosach, dodatki z czasem się wymienia jak się zużywają. Stąd Canyon jest chyba najlepszym wyjściem jeżeli chodzi o nowy i przyszlosciowa rama. Deca to z kolei rozsądne pieniądze za dobry sprzęt. Vento Krossa to stosunkowo nowy sprzęt na rynku, który wywołuje tutaj gorące dyskusje, ale póki co nie było z nimi takich problemów jak pękające ramy w mtb. Wybierz się też do okolicznych sklepów może zaproponują niezły rabat. Ja tak właśnie trafiłem swojego bajka, gdzie oferta była lepsza niż w internetach.

Wysłane z Tapatalka


  • everlast lubi to

#9 everlast

everlast
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 12 maj 2016 - 11:43

everlast - a jaki rozmiar tego Scotta brałeś pod uwagę, bo jest jeszcze w Świdnicy jedna ubiegłoroczna 20-stka w rozmiarze L. Cena katalogowa 3999 zł, ale na pewno z 300-400 zł do zbicia.

No właśnie tego jeszcze nie ogarnąłem, muszę się pomierzyć dokładnie, ale tak jak pisałem wzrost 173, więc L chyba zbyt duży?

 

Właśnie też co jakiś czas przeglądam asortyment sklepów aby wyłapać gdzieś takiego 2015, 

 

Na chwilę obecną moje typy to canyon, scott no i decathlon, w sobotę poogarniam sklepy w Waw żeby przynajmniej dobrać rozmiar ramy wtedy łatwiej byłoby mi przez neta coś kupić.

 

Masz namiar na ten sklep? tzn jakaś stronka etc?



#10 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 12 maj 2016 - 11:48

co do Canyona to prywatnie mam karbonowego Ultimate i nie ma sie co do czego przyczepic.Maja duze doswiadczenie,2 ekipy jezdza na ich rowerach w Pro Tourze. Masz pełna grupe 105,koła przyzwoite.Jedynie co dochodzi przesylka okolo 200zl.

Decathlon jest naprawde ok,mialem jakis nizszy mdoel aluminiowy do treningu.Poza tym zawsze go mozesz zwrocic jakby cos nie pasowalo



#11 everlast

everlast
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 12 maj 2016 - 12:03

Dzięki Wszystkim! myślę, że przemyślę tego canyona, jeśli chodzi o wygodną pozycję to jak na pierwszy rower tego typu myślę, że chyba byłoby to ok.

 

Teraz pytanie czy ta M'ka będzie ok? podają że od wzrostu 177 :/, bo chyba będę miał problem aby się do niego przymierzyć.



#12 cky

cky
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 12 maj 2016 - 12:19

W outlecie leży jeszcze Endurance Al 5.0 2016 na nowej tiagrze za 3700zł w rozmiarze S według canyona na 172-177cm wzrostu. Jak masz krótkie nogi a długi tułów i ręce to powinien pasować.



#13 tybero

tybero
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 12 maj 2016 - 12:20

Z tego co napisałeś na początku, to potrzebujesz ramy o profilu sportowym.

Też miałem taki budżet w zeszłym roku i podobne wymagania - szosa jako trening uzupełniający, ale oczywiście sportowo, a nie rekraacyjnie.

Szukalem jak najlepszej ramy pod tym względem i wybrałem Specialized Allez, bo rama miała same dobre opinie i sportową geometrię.

Jestem bardzo zadowolony jak to jedzie, a komponenty wymianiam sobie sukcesywnie.

 

Także, moim zdaniem szukaj geometrii sportowej, ramy stosunkowo małej - odpowniedniej do wzrostu zawodnika.



#14 everlast

everlast
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 12 maj 2016 - 12:32

Ok, to chyba ostatnie pytanie, co myślicie o scott speedster 30? jest nieco tańszy ale i łatwiej dostępny bo byłby tegoroczny i trochę kasy zostaje.

 

Obecnie najbliżej mi do tego speedstera 30 i canyona endurance 5.0

Głównie za sprawą dostępności wybór między tymi dwoma,



#15 tybero

tybero
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 12 maj 2016 - 12:45

Z tych dwóch, wolałbym Scotta, bo ma bardziej sportową geometrię - Canyon ma badzo wysoką główkę.

 

 



#16 cky

cky
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 12 maj 2016 - 12:58

Napisz jeszcze do Autora tego tematu, http://szosa.org/top...-rozmiaru-ramy/ może to nie tajemnica gdzie tak tanio można kupić tego Authora, i zapytaj jeszcze w sklepie bike11.pl może znajdzie się coś z Fuji

#17 everlast

everlast
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 12 maj 2016 - 13:08

Dzięki Panowie, tego w ogólę nie rozważałem, macie na myśli model 55 czy 44? 44 jest na sora myślałem raczej o czymś przynajmniej o oczko wyżej



#18 misiek440

misiek440
  • Użytkownik
  • 114 postów

Napisano 12 maj 2016 - 14:02

Panowie a jakieś wady tego Ultra AF, wiem że nie polskie ale kross mi sie nie podoba. Ultra wizualnie mi się bardzo podoba, ogólnie nie lubie pstrokatych rowerów :) . No i mogę sobie go wziąć z ratami 0%.  Jest sens czy lepiej się nie pchać? dodam że mam tribana 500 w rozmiarze L i jestem zadowolony ale jak policzyłem sobie koszty upgradu to przestało się opłacać a dalej zostałbym z niską półką ramy.



#19 misiek440

misiek440
  • Użytkownik
  • 114 postów

Napisano 12 maj 2016 - 17:01

No ok,  ciekawe opcje w większości droższe, ale możesz mi powiedzieć co mają lepszego. Nie znam się, ale jeśli chodzi o osprzęt i wagę ten triban wypada podobnie lub lepiej od tych. Jest na 105 podczas gdy pozostałe na tiagrze. Na Bikeboard czytałem recenzje i własnie zachwalili tribana względem wielu rowerów, 



#20 Pywned

Pywned
  • Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 12 maj 2016 - 17:06

Zawsze tak jest na tym forum, pytają ludzie o rower do iluś tam k o sprzęt, a oni proponują "dołóż kilka stówek, dopłać opłaca się", a prawda jest taka, że w szczególności na tym pułapie ,w sumie na każdym, kup taki rower jaki Ci się podoba.





Dodaj odpowiedź