Skocz do zawartości


Zdjęcie

Merida Speeder 300


Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Phoe

Phoe
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 14 maj 2016 - 01:34

Witam, czy ktoś ma może doświadczenia z tym rowerkiem? Jak się spisuje? Czy są jakieś problemy? :) Fitnesowa Merida wpadła mi w oko, gdyż potrzebuję czegoś szybkiego i lekkiego, ale w miarę wygodnego i do jazdy rekreacyjnej po drogach utwardzonych, ubitych (wycieczki do 100 km, możliwość założenia bagażnika i szerszej opony, gdy zajdzie taka potrzeba). Miałam możliwość przymiarki rozmiaru 54 cm do moich 173 cm (83 w kroku) i generalnie jechało się wygodnie, a rower był super skrętny. Martwi mnie jednak, że nawet podczas krótkiego testu zdarzyło mi się zahaczyć butem o koło. Pierwszy raz coś takiego mam, a przymierzałam różne rowery różnych firm i również o mniejszych ramach. Czy to wynika z nietypowej geometrii tego roweru? W fitnesowym Giancie z serii Live jest dużo więcej odległości od koła, ale rower jest zdecydowanie mniej skrętny (przy długości górnej rury 55,5 cm). Aha, i czy to, co merida podaje jako TT, to rzeczywista długość górnej rury czy jako odpowiednik, gdyby nie było slopingu? I orientuje się ktoś może jaka jest długość kierownicy i mostka? Chciałabym wiedzieć w celach porównawczych, a nie pomyślałam, by poprosić w sklepie o zmierzenie i teraz już nie bardzo mam jak :)



Dodaj odpowiedź