Skocz do zawartości


Zdjęcie

Campagnolo Tylna Record Titanium 10S


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 14 maj 2016 - 10:25

Do tej przerzutki katalogowo mają być kółka RD-RE 600 o szerokości 8,8 mm. Czy jak założe RD-RE 700, które mają szerokość 8,4 mm to będzie jakiś problem? I dlaczego mają inną szerokość skoro też są do napędu 10s tylko do Chorusa?



#2 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 15 maj 2016 - 08:09

Zapytaj producenta. Moim zdaniem śmiało zakładaj.

#3 ASSASSING

ASSASSING
  • Użytkownik
  • 141 postów
  • Skądinternet

Napisano 15 maj 2016 - 08:29

Rozchodzi się o konstrukcje wózka który to z karbonu jest inaczej skonstruowany. Wózek aluminiowy w mniejszym stopniu zakrywa górne kółeczko, karbonowy jest w tym miejscu wyższy to znaczy zakrywa kółeczko bardziej. By uniknąć ocierania łańcucha na przekosach na górnym kółku o karbonowy wózek zastosowano o 0.4 mm szersze kółeczka.



#4 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 15 maj 2016 - 08:40

Kupiłem już z tymi cieńszymi kółkami, na dodatek na górnym kółku nie ma strzałki kierunkowej i myślałem,że mi kit wcisneli ale właśnie wróciłem z trasy i wydaje się być ok. Tych grubszych kółek nigdzie nie idzie dostać.



#5 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 15 maj 2016 - 08:49

Rozchodzi się o konstrukcje wózka który to z karbonu jest inaczej skonstruowany. Wózek aluminiowy w mniejszym stopniu zakrywa górne kółeczko, karbonowy jest w tym miejscu wyższy to znaczy zakrywa kółeczko bardziej. By uniknąć ocierania łańcucha na przekosach na górnym kółku o karbonowy wózek zastosowano o 0.4 mm szersze kółeczka.

I to wyjaśnia lekkie otarcia po wewnętrznej stronie wózka. Ktoś nie mógł kupić kółek szerszych i jeździł na węższych. Jezdzić jak jest czy szukać szerokich?



#6 ASSASSING

ASSASSING
  • Użytkownik
  • 141 postów
  • Skądinternet

Napisano 15 maj 2016 - 12:49

Jak już się wytarło to się wytarło nic z tym nie zrobisz zawsze lepiej mieć właściwe, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Możesz zawsze zastosować podkładki dystansowe 

 

http://allegro.pl/po...6134574583.html

 

zakładasz między wózek i kółeczka potem skręcasz i jeździsz.



#7 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 15 maj 2016 - 13:51

Dzięki za info. To miało być moje kolejne pytanie odnośnie zastosowania podkładek.





Dodaj odpowiedź