Skocz do zawartości


Zdjęcie

Droga Krajowa 94 Olkusz-Dąbrowa G.


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 15 maj 2016 - 14:25

Jeździ ktoś tą drogą? Chciałem dzisiaj tamtędy wrócić ale jakoś zniechęciły mnie dwa pasy w jednym kierunku. Niby szerokie pobocze ale troche strach. Zakazu dla rowerów nie ma. Obawiać się czy nie ma czego? Jeździce w ogóle tego typu drogami?



#2 m.arek

m.arek
  • Użytkownik
  • 170 postów

Napisano 15 maj 2016 - 14:33

Właśnie przez 2 pasy i pobocze jest znacznie lepsza niż np. Kraków-Olkusz



#3 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 15 maj 2016 - 14:54

To prawda. Raz próbowałem Olkusz Kraków w tygodniu o godzinie 8.00 i na wysokości zjazdu do Krzeszowic zrezygnowalem w trosce o własne zdrowie. Czyli jak tylko nie ma zakazu dla rowerów to można śmiało tego typu trasy robić? 



#4 Kresowiak

Kresowiak
  • Użytkownik
  • 532 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 czerwiec 2016 - 05:58

Tam jest szerokie pobocze, więc śmiało można pedałować. Oczywiście jazda przy drodze szybkiego ruchu nie jest przyjemna.



#5 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 08 czerwiec 2016 - 07:39

Trase zaliczyłem. Nie było źle. Zwłaszcza w sobotę jest w miare spokojnie. Jedynie na poboczu miejscami dużo małych kamyków. 



#6 Czarny8

Czarny8
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 08 czerwiec 2016 - 09:04

Nie lepiej poboczami? Dg-Strzemieszyce-Sławków-Bolesław-Olkusz. Droga trochę dłuższa ale zdecydowanie przyjemniejsza i bez takiego ruchu jak na 94.



#7 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 08 czerwiec 2016 - 09:46

Pewnie, że lepiej ale wtedy musisz troche znać te boczne trasy a czasami trzeba szybko się przemieścić bez zastanawiania się gdzie skręcić, żeby nie błądzić. W sumie ta 94 i tak jest bezpieczniejsza niż np. 7 z Jędrzejowa do Krakowa.



#8 piotrek1906

piotrek1906
  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 08 czerwiec 2016 - 19:28

"7" Krk-(Jędzrzejów) Wawa w ogóle nie polecam do jazdy na rowerze, jest po prostu niebezpiecznie, ze względu na prędkość samochodów, a odcinek od Świętokrzyskiego to jeden wielki plac budowy.

 

"94" jest nieco bezpieczniejsza, ale dalej szybko jadące samochody.

 

Stosunkowo najlepiej wygląda "79" Krk-Chrzanów- duży ruch ale niska prędkość samochodów, za Chrzanowem w stronę Śląska natężenie ruchu jeszcze się zwiększa.

 

Ogólnie preferuję boczne drogi, nie DK czy DW...





Dodaj odpowiedź