Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc W Identyfikacji Ramy Stalowej


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Moldis

Moldis
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 21 maj 2016 - 12:22

Witam
Jest to mój pierwszy post na szosa.org bo dopiero co zaczynam swoją przygodę z tym tematem. Dostałem w spadku ramę prawdopodobnie od jakiejś starszej kolarzówki. Z tego co się dowiedziałem to prawdopodobnie ma ona już ponad 20 lat.

Rama właśnie trafiła do piaskowania i lakierni proszkowej. W niej Pan powiedział mi, że aktualna warstwa lakieru prawie na pewno nie jest oryginalna. I wygląda na drugą warstwę.

Na rurze sterowej od przodu nabity jest numer ramy, jednak będę go mógł podać dopiero gdy wrócę do domu. Można coś wywnioskować na jego podstawie?
Na dolnej rurce prowadzącej do tylnego koła jest powiększone wgłębienie, chyba pod większe zębatki w korbie?

 

Zamieszczam link do albumu z zdjęciami na imgurze:
http://imgur.com/a/MUDlr

 

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w identyfikacji z jakiego roweru pochodzi ta rama i ew. jej ocenę, planuję na niej zbudować zwykła szosę do rekreacyjnych wypadów. Póki co w większości na osprzęcie, który z nią dostałem, później planuje zamontować do niej coś pokroju shimano 105 (o ile to możliwe).



#2 Moldis

Moldis
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 10 czerwiec 2016 - 09:57

Udało mi się zidentyfikować te ramę, gdyby ktoś był ciekaw jest to Romet Kormoran z 1973 roku.

Temat można zamknąć :)