Skocz do zawartości


Jaki rower za 3500zł i wiecej?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1583 odpowiedzi w tym temacie

#41 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 17 październik 2007 - 16:11

Qba rama 50 dla osoby 190cm ? :roll: 50cm jest dla osoby najwyżej o niespełna 180cm, oczywiście przy raczej dłuższym mostku i siodle odsuniętym do tyłu :-P


To ten mostek musiałby chyba naprawdę baaardzo długi być
54 cm jest na moj wzrost, a mam 175.

Przy 180 poniżej 54 nie ma co schodzić.

#42 Gosc_dablo1_*

Gosc_dablo1_*
  • Gość

Napisano 17 październik 2007 - 19:33

Witam wszystkich mam pytanie chciałbym zakupić nowy rower bianchi wszystko z nim jest ok tylko czy ktoś może wie jak sprawuje się ten z poza grupy mechanizm korbowy FC-R700 COMPACT i chciałbym kółka wymienić na mavic cosmos i czy to ma sens czy te AKSIUMY też dają radę? no i czy za 7500 tyś jest to dobry sprzęt dziekuję za pomoc http://www.delsport....c=detail&id=162 :?:

#43 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 17 październik 2007 - 19:52

dablo1, złóż sobie coś. Ja złożyłem rower za 6000 zl a wszystkie elementy są o kilka klas lepsze. Zadziwiające ktąd oni wymyślają te ceny.

#44 Gosc_dablo1_*

Gosc_dablo1_*
  • Gość

Napisano 17 październik 2007 - 20:02

rozumiem że masz na myśli DURA ACE to jest tylko jedna klasa wyżej dodatki ITM VISIA ponoć tęż są całkiem całkiem.......To nie jest takie proste muszę przyznać że nie znam się za bardzo na sprzęcie szosowym w odróżnieniu od mtb i trochę nie wiem jak się do tego zabrać nie mam też za wiele czasu na zgłębianie tajników oraz na samo składanie roweru dlatego chciałbym kupić coś przyzwoitego za te pieniądze na ramie aluminiowej i ciągle trwają poszukiwania trudno się na cokolwiek zdecydować :-/

#45 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 17 październik 2007 - 20:30

Sorki, wynajdując te rowerki na allegro faktycznie w ogóle nie patrzyłem na wzrost kolegi... :oops: Pozdro!

#46 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 październik 2007 - 20:48

tylko dura ace??? a może campagnolo??? wydaje mi sie ze z taka kasa to lepiej zainwestować w campe... kolego nawet jesli komuś zlecisz złożenie tego rowerka, mam na myśli serwis rowerowy to dużo do interesu nie dołożysz


#47 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 październik 2007 - 20:56

Muniek mam 180cm i śmigam na ramie 52 i jeździ mi się nadzwyczaj wygodnie, przy bardzo agresywnej sylwetce, wiele zależy także od giętkości ciała i wielu innych czynników, dobór rozmiaru ramy to sprawa czysto indywidualna i nie należy sugerować się jedynie wzrostem.

#48 Gosc_noerror_*

Gosc_noerror_*
  • Gość

Napisano 18 październik 2007 - 13:17

hmmmm, mały oftopik:
ja mam 186cm wzrostu a rozmiar ramy na który jeżdżę to 59 i jest mi bardzo wygodnie ;-)

#49 Gosc_dablo1_*

Gosc_dablo1_*
  • Gość

Napisano 18 październik 2007 - 15:52

a co myślicie o tej ramie ridleya :?: ponoć jedna z lepszych http://www.allegro.p...ley_carbon.html Wyliczyłem rower na ultegrze z ta ramą z mavicami cosmos i z niezłymi dodatkami na około 8 tyś jak myślicie czy lepiej złożyć ten rower czy jednak kupić bianchi (link wyżej) i czy ta rama wytrzyma pare lat tylko na niedzielne mocniejsze wypady :?: dzięki za opinie :lol:

#50 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 październik 2007 - 16:52

Ja bym brał ridleya 8-) Jeśli dysponujesz zasobami kasy to lepiej złożyć i mieć to co się chcę, niż kupować pakiet.

#51 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 18 październik 2007 - 17:08

a co myślicie o tej ramie ridleya :?: ponoć jedna z lepszych http://www.allegro.p...ley_carbon.html i czy ta rama wytrzyma pare lat tylko na niedzielne mocniejsze wypady :?: dzięki za opinie :lol:


Rama na pewno wytrzyma pare lat na niedzielne mocniejsze wyprwy, tylko czy jest sens kupowć rower z taką kase na te niedzielne wyprawy, chyba że jesteś wielkim pasjonatem 8-)

#52 Gosc_dablo1_*

Gosc_dablo1_*
  • Gość

Napisano 18 październik 2007 - 17:33

pasjonatem zbyt wielkim to nie jestem :lol: natomiast uzbierałem trochę gotówki i chciałbym kupić coś naprawdę trwałego ,niezawodnego,wytrzymałego po prostu żeby w przyszłości nie dokładać kasy na modyfikacje,zmiany itp.nie martwić się że trzeba wyłożyć znowu kasę na nową ramę czy tym podobne, bezproblemowo użytkować rowerek przez długie lata załużmy że będę nim robił rocznie około 5000 do 7000tys czy to dobry pomysł na takie ilości kilometrów czy może faktycznie przesadzam z tego typu rowerem może wystarczyło by coś tańszego :?: :?: jazda będzie oczywiście trochę częstrza ale w niedziele potrafi nas się zebrać nawet 40-stu wariatów i wtedy niema że boli noga się pali i przydałby się wtedy jakiś lepszy sprzęcik żeby coś powalczyć :mrgreen:

#53 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 październik 2007 - 17:53

5-7 k km rocznie to nie mało, jazda na solidnej maszynie daje o wiele więcej radości ;-)

#54 Gosc_doktor_faust_*

Gosc_doktor_faust_*
  • Gość

Napisano 18 październik 2007 - 18:08

Wydaje mi się, że jesteś ofiarą hasła "dobre, bo drogie" :].
Niektóre części w rowerze (typu hamulce, linki, łańcuch...) będziesz musiał wymieniać niezależnie od tego, ile na niego wydasz. Rowery powyżej 3000k, w zasadzie (pomijając szczegóły, które są, moim zdaniem, niezauważalne, dla kogoś, kto nie jeździł dużo szosówką), tak bardzo się nie różnią w praktyce, chyba, że kręci się jakieś chore ilosci kilometrów.

#55 Gosc_dablo1_*

Gosc_dablo1_*
  • Gość

Napisano 18 październik 2007 - 18:12

ja na pewno tej "radości" nie odczuje :mrgreen: z prostego powodu bo to będzie mój pierwszy rower szosowy chociaż przesiadka z górala którym często jeżdziłem po szosie będzie niezłym doznaniem :lol: ale ja zawijam dalej pytanko warto zainwestować w tą ramę żeby długo cieszyć się rowerem czy może jakieś aluminium :?:

[ Dodano: 2007-10-18, 19:21 ]
rzecz naturalna że pewne podzespoły się zużywają każdy wie otym doskonale ale stawiając na jakość można chyba oczekiwać trwałości i oto mi główni chodzi moim skromnym zdaniem nie można porównać np.sory do ultegry czy colnago do krossa(bez obrazy) mi głownie chodzi o trwałość ramy czy w tym przypadku ta rama jest warta tych pieniędzy i czy ma to przełożenie w trwałości :roll:

#56 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 październik 2007 - 18:55

Rama będzie sztywna i trwała, nic jej nie będzie chyba że jej w tym pomożesz, każda rama w wyniku kraksy może się uszkodzić, jedna mniej, a druga bardziej, jedna pęknie a druga się zarysuje. Współczynnik cena/jakość jest dobry, za tą kwotę można kupić b.dobrą ramę alu, ale wybór należy do ciebie. Jest ryzyko jest zabawa :roll:

#57 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 18 październik 2007 - 20:15

pasjonatem zbyt wielkim to nie jestem :lol: natomiast uzbierałem trochę gotówki i chciałbym kupić coś naprawdę trwałego ,niezawodnego,wytrzymałego po prostu żeby w przyszłości nie dokładać kasy na modyfikacje,zmiany itp.nie martwić się że trzeba wyłożyć znowu kasę na nową ramę czy tym podobne, bezproblemowo użytkować rowerek przez długie lata załużmy że będę nim robił rocznie około 5000 do 7000tys czy to dobry pomysł na takie ilości kilometrów czy może faktycznie przesadzam z tego typu rowerem może wystarczyło by coś tańszego :?: :?: jazda będzie oczywiście trochę częstrza ale w niedziele potrafi nas się zebrać nawet 40-stu wariatów i wtedy niema że boli noga się pali i przydałby się wtedy jakiś lepszy sprzęcik żeby coś powalczyć :mrgreen:


Nie sądzę, żeby w twoim wypadku kupowanie ramy carbonowej było dobrym pomysłem.
Na twoim miejscu szukałbym ramy stalowej, jeśli chcesz ją mieć 'na lata' - carbon ma swoją określoną wytrzymałość (w przypadku Ridleya zapewne wysoką, ale jednak ograniczoną) - a stal jest niemal nie do zajechania. Dobra rama u Orłowskiego będzie kosztowała podobnie do tej, lub mniej. Do tego osprzęt Campy - najwytrzymalszy - niekoniecznie Record - bo jeśli nie będziesz jeździł wyczynowo, to różnice odczujesz niewielką. No i oczywiście porządne koła, ale od tego jest osobny temat 8-)

#58 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 październik 2007 - 11:33

W ramach stalowych jest mały wybór albo nawet żaden. Więcej zapłaci za wytworzenie specjalnie dla nie go ramy, niż kupna seryjnej, która ma tańsze koszty produkcji leci hurtowo, jak będzie dbał o ramę carbonową to i jego przeżyje 8-)

Dobre alu także będzie na xx lat, miałem złożyć OK z 35 letniej ramy manufrance z alu, ale problem stanowi dostanie 27" kół w miarę tanich do tej ramki. Rama w niektórych miejscach jest minimalnie skorodowana, ale to tylko powierzchownie, a przejechała z 50k km po Francji.

#59 pingpongista2

pingpongista2
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądPołudnie

Napisano 19 październik 2007 - 12:15

karbon na pewno jest lepszy od aluminium jednak jesli spojrzymy na to z punktu widzenia zawodowca, ktoremu sponsor i tak co sezon(conajmniej) daje nowy rower. jak szukasz ramy na lata nie baw sie w stal czy karbon tylko zakup sobie porzadna rame alu badz tez faktycznie nie do zajechania rame z tytanu.

#60 Gosc_dablo1_*

Gosc_dablo1_*
  • Gość

Napisano 19 październik 2007 - 13:19

dziękuję za opinie :mrgreen: naprawdę trudno się zdecydować przy tylu różnych zdaniach myślę ,że skupię się na carbonie i aluminium. Wywnioskowałem że carbon można uszkodzić mechanicznie np; podczas upadku ,a aluminium w tej sytuacji wygrywa, natomiast aluminium szybciej się "męczy" od carbonu i robi się prędzej miękka.Czy Carbon jest trudniej złużyć czy szybciej się będzie z czasem rozsypywać od aluminium zakładając że będę ją pieścił i będzie bezwypadkowa :?: co dłużej mi posłuży :?: przy jednakowym bezwypadkowym użytkowaniu :roll: np.po 100 000 km :lol: