Skocz do zawartości


Jaki rower za 3500zł i wiecej?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1583 odpowiedzi w tym temacie

#61 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 październik 2007 - 15:03

jesli masz zamiar smignac na niej tyle kilometrów to sprawdz oferte kondeji (biobike) i orlowskiego tel 091 382 63 01 którzy robia ramki stalowe crmo które waga nie odbiegaja od alu a sa trwalsze i lepiej tłumia drgania... za naprawde niewygórowana cene


#62 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 19 październik 2007 - 15:34

dziękuję za opinie :mrgreen: naprawdę trudno się zdecydować przy tylu różnych zdaniach myślę ,że skupię się na carbonie i aluminium. Wywnioskowałem że carbon można uszkodzić mechanicznie np; podczas upadku ,a aluminium w tej sytuacji wygrywa, natomiast aluminium szybciej się "męczy" od carbonu i robi się prędzej miękka.Czy Carbon jest trudniej złużyć czy szybciej się będzie z czasem rozsypywać od aluminium zakładając że będę ją pieścił i będzie bezwypadkowa :?: co dłużej mi posłuży :?: przy jednakowym bezwypadkowym użytkowaniu :roll: np.po 100 000 km :lol:


Obawiam się, że tyle nie wytrzyma Ci ani jedno ani drugie, jedynie stal.

#63 Gosc_dablo1_*

Gosc_dablo1_*
  • Gość

Napisano 19 październik 2007 - 16:45

oczywiście z tą setką to taka lekka przesada nic nie jest wieczne dziękuję wszystkim za pomoc oraz opinie , i podsumowując cały temat chyba zdecyduję się na złożenie roweru na tej ramce ridleya z tegoroczną ultegrą troszkę poczytałem o ramkach rydleya i cieszą się naprawdę dobrą opinią i myślę że to będzie dobre rozwiązanie znalazłem w sieci bajkera który dosłownie zrobił to co ja mam zamiar zrobić i jest z całości bardzo zadowolony jeszcze raz dziękuję za posty URWANIA KORBY :mrgreen:

#64 orlowski

orlowski
  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 19 październik 2007 - 22:05

Dablo 1 chyba się już zdecydował. Tak na marginesie info .dla zainteresowanych to łatwiej mnie złapać pod nr 501 208 258 lub na email.

#65 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 październik 2007 - 22:32

ja sie napewno tej zimy odezwe na 99% zamówie u pana ramke:)


#66 koncept.drugi

koncept.drugi
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Skądmarzec

Napisano 11 listopad 2007 - 01:23

Opłacało się wziąść Kelly'sa IRC 5.9 '08 za 4000zł? Całość na 105-tce, kierownica, mostek, sztyca Rithey pro i comp, karbonowa góra tylnego trójkąta, koła WHR-500 (do jak najszybszej wymiany : P ) - całość 8,5 kilograma. W zasadzie nijak bo można za tą kwotę dostać już coś na Ultegrze ale jakoś hmm.. zauroczyła mnie ta maszyna ; P

Ktoś może jezdzi na czymś takim? Jak patrzy się na szosowe Kelly'sy?

#67 Von Munchhausen

Von Munchhausen
  • Użytkownik
  • 273 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 listopad 2007 - 13:43

Ja jeżdżę na minimalnie ale jednak słabszej wersji czyli Kelly`s 3.9 IRC. Również pełna 105 poza hamulcami Sory ( no ale to akurat mały problem ), kierownica, mostek i sztyca Rithey choć nie pamiętam czy pro czy comp czy jeszcze inne...
W zasadzie jedyna istotna różnica to masa i karbonowa góra tylnego trójkąta - u mnie alu i masa 9,5kg.

Jeździ się fajnie, chociaż czasem mam wrażenie że całość mogłaby być bardziej sztywna. Nie narzekam jednak - zresztą, jeździłem na stosunkowo niewielu modelach maszyn więc ciężko mi porównywać.
Jak dotąd - OK.

#68 Gosc_cubson_*

Gosc_cubson_*
  • Gość

Napisano 16 grudzień 2007 - 23:59

Który z nich? Oceniajcie pod swoim kątem. Tak jak byście mieli kupić dla siebie.

Giant TCR Alliance 0

BIANCHI 1885 TB Hydro-Carbon Y7B39

Felt F55

Ridley Triton

Ridley Triton C

Trek 5000

Trek 1500

#69 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 17 grudzień 2007 - 00:17

Dziwny rozrzut ale z tych wszystkich wylacznie FELT - ma jeden minus w postaci kol a reszta na wypasie

#70 Gosc_zawodowiec_;)_*

Gosc_zawodowiec_;)_*
  • Gość

Napisano 17 grudzień 2007 - 13:29

ja za ta cene (ok 6500zł) złorzył by sobie sam rower :mrgreen: na ultegrze, jakas fajna ramka do ok 3000zł, kółka składane przez siebie itp :-P

#71 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 17 grudzień 2007 - 14:13

Mi najbardziej podoba się ten Giant. Świetna rama, dobry osprzęt i fajne koła do treningów. :-) Później można dołożyć do lepszych, wyścigowych.

Druga opcja to składanie roweru. Za 7000 zł można złożyć rower jaki się chce.

#72 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 17 grudzień 2007 - 15:32

Podobnie jak koledzy, osobiście inwestowałbym w Felta choć muszę się przyznać, że nie bardzo wiem jak sprawują się ramy tego producenta. Ponadto dziwią mnie w rowerze na takim osprzęcie i za taka cenę mavici aksium; trochę za niska półka :-/, po jednym czy dwóch sezonach, zależy jak kto jeździ, koła do wymiany.
Podoba mi sie jeszcze bardzo Ridley Triton C. Co prawda niższa grupa osprzętowa ale i niższa cena; za pozostałe 700 stów będziemy mieć jeszcze spd-ki, tańsze butki i licznik... Ponadto Ridley jest renomowanym producentem rowerów (na ich sprzętach jeździ protourowy Predictor-Lotto), któremu ja kupując wyżej wymieniony rower bym zaufał. Pozdro!

#73 janczol

janczol
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • SkądPoznań, Turek

Napisano 17 grudzień 2007 - 19:29

ja bym składał i to właśnie robię. U mnie jest tak:
- rama: Cinelli Unica + widlec Columbus Straight Tusk (full carbon) i stery (mod.2007)
- kierownica, sztyca, mostek: Cinelli Vai
- owijka: ... a jakże :-) Cinelli korkowa
- siodełko: fizik arione - dzisiaj kupiłem :-D
- dętki: - dostałem na urodziny :-) michelin Air Comp Ultra Light
A teraz co ma być ale po świętach, trzynastce itd:
- osprzęt: shimano 105
- koła: fulcrum racing 3
- opony: michelin krylion carbon
To chyba wszystko. Pedały mam - kupiłem w połowie sezonu (Ultegrowskie). Także w okolicach 6,5 tys. powinienem sie zmieścić.
I nawet kolorystycznie se wszystko dobrałem pod mój gust.
Także:
oby siła była na nowy sezon!,
czego wszystkim uczestnikom tego forum i sobie również, życzę!!! :lol:

#74 Gosc_@ndy_*

Gosc_@ndy_*
  • Gość

Napisano 17 grudzień 2007 - 19:39

Gdzie za ile i jaki kolor arione? :-D

#75 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 17 grudzień 2007 - 20:00

janczol niech zgadnę kupowałeś w lemonbike.eu?

#76 janczol

janczol
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • SkądPoznań, Turek

Napisano 17 grudzień 2007 - 21:27

jelitek, nie zgadłeś :-(
W lemonbike'u nie mieli już modelu 07 w moim rozmiarze i kolorze "reddissimo" i powiedzieli, ze nie sprowadzą. W Niemczech kupowałem w cinelli-bikes.de i wyniosło mnie to taniej o 400 zł niż to co mi zaśpiewał lemonbike.
@ndy - arione kupiłem w kolorze białym u Pawlaka na Starołęce w Poznaniu. Właśnie dotarła do nich dostawa kolekcji 2008, także chyba mają jeszcze wszystkie kolory na stanie.
Pozdrawiam.

#77 Gosc_@ndy_*

Gosc_@ndy_*
  • Gość

Napisano 18 grudzień 2007 - 12:32

A ile za nie dałeś?

#78 janczol

janczol
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • SkądPoznań, Turek

Napisano 18 grudzień 2007 - 14:11

@ndy, -290 zł - mam nadzieję, że będę mógł dołączyć do grona zachwalających to siodełko pod względem wygody :-)

#79 Gosc_cubson_*

Gosc_cubson_*
  • Gość

Napisano 22 grudzień 2007 - 19:09

Czy to jest dobre jak za tą cenę?

http://www.colnago.c...go2008/arte.php

http://www.wertykal....&kid=25&pid=770

Aluminium 6000 series, a nie (jak w przypadku Ridley'a) 7005 T6.

#80 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 25 grudzień 2007 - 18:15

janczol, jak będziesz miał możlwiość to fotki pliiiis :-)