Skocz do zawartości


Jaki rower za 3500zł i wiecej?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1583 odpowiedzi w tym temacie

#1541 Luk

Luk
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 kwiecień 2011 - 11:25

No widzisz powiem Ci szczerze ja co do firmy to mam lekkie obawy, ale jestem ciekawy waszych opinii więc proszę pomóżcie :-)

#1542 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 08 kwiecień 2011 - 13:15

jakie konkretne obawy?

#1543 Luk

Luk
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 kwiecień 2011 - 13:25

Że to marka niby dobra ale zobacz, że w każdym supermarkecie jak Merida :-?

#1544 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 08 kwiecień 2011 - 13:34

Ona nie jest niby dobra tylko po prostu jest dobra, a nawet bym rzekł bardzo dobra. A to, że jest w supermarkecie to tylko kwestia dystrybucji, Poza tym Merida jako marka też wcale zła nie jest, może nie jest szczytem, ale też nie określiłbym jej jako bubel. A jeśli mówimy o rekreacyjnej lub delikatnie sportowej jeździe to nie ma znaczenia Merida, Giant czy hmmm Colnago. Każda firma prezentuje inny poziom wykonania, ale w rzeczywistości na wszystkich jeździ się podobnie, oczywiście mowa o sprzętach podobnej klasy. Dlatego firmy pokroju Gianta, Scott'a, Treka i wiele innych to taki złoty środek między wysoką, a niską klasą, albo i nawet między średnią, a wysoką.

A mając 4000 tyś raczej jest w czym wybierac, kwestia osprzętu, bo ramy raczej bedą podobnej jakości, czy to Gianta, Scotta czy innych firm. Możesz ewentualnie kukać na Allegro i szukać okazji i wyprzedaży, teraz o nie cięzko, ale czasem trafisz na perełkę. Albo uda Ci się trafić rower na ALU ramie z Ultegrą, może DA, albo carbon na 105, albo i nawet na Ultegrze.

Jeśli nie lubisz czekać, szukać i szperać to każdy rower z katalogu z ALU ramką i osprzętem 105/Ultegra jest godny wydania 4000zł, aczkolwiek tutaj można naprawdę poszaleć i mieć to co się naprawde chce.

#1545 Luk

Luk
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 kwiecień 2011 - 13:45

Widzisz ja szukam czegoś, tylko powiem Ci, że nie wiem czy za 4tyś można mieć coś lepszego ? ale z tego co czytam to trzeba szukać, a w tym przedziale mówiąc szczerze z nowych to nie mam zbyt dużego wyboru ? może coś zaproponujecie w takiej kwocie 4-4,5tyś ?

#1546 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 08 kwiecień 2011 - 13:48

MERIDA NA CARBONIE

PINARELLO NA ŚREDNIM OSPRZĘCIE

CUBE JAK GIANT

WILLER NA CAMPIE

szybkie wejście na allegro i 4 rowery, każdy całkiem inny moim zdaniem wszystkie fajne, wybór zalezy od tego co się chce.

Jeśli miałbym wywalać grubą kase na rower to zainwestowałbym w Pinarello, bo mimo wyższej ceny, masz chyba z najlepszych ram ALU na rynku + całkiem niezły osprzęt, który z czasem i tak się żużyje, więc wymieni, ale pozostaje Ci wciąż rama Piny. Carbon Merida jest fajna jakbyś szalał an wyścigach, zawsze to lżej i łatwiej. Do codziennego, spokojnego użytku raczej przerost formy nad treścią. Dwa ostatnie rowerki to takie spokojne i ciche szare myszki, podobnie jak Twój Giant. Po prostu solidne maszyny, którym niczego nie brakuje, a i cena atrakcyjna.

Jesli masz smykałke do interesów i nie pali Ci się z zakupem to zainwestuj w składaka - zapłacisz tyle samo, masz to co chcesz i masz cos jeszcze co nie da Ci zakup gotowca - satysfakcję oraz unikatowość roweru ;-)

#1547 Luk

Luk
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 kwiecień 2011 - 13:54

Dzieki wielkie :mrgreen: tego własnie potrzebowałem :) już wiem na czym stoję i czego warto jeszcze poszukać:)

#1548 raffi

raffi
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 kwiecień 2011 - 20:46

Witam,
poszukuję pierwszej szosy dla siebie. Normalnie latam na mtb, ale do treningów poszukuj jakieś szoski. Co myślicie o tej ofercie? Czy jest atrakcyjna, czy może poszukać czegoś w karbonie ale na 105, np. VIPERA?

http://allegro.pl/ro...1547662746.html

Wielkie dzięki i pozdrawiam

#1549 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 08 kwiecień 2011 - 22:18

ja pier&^%$ miec 8000zł i chcieć Kellysa na ultegrze :mrgreen:

nie ma większego grzechu ;)

Ale nie urażaj się, rozumiem Twoją nieświadomość ;)

Forum otwarte, czytaj, czytaj i czytaj, bo za 8000zł mozna miec rower marzenie :)

#1550 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 08 kwiecień 2011 - 22:29

raffi ta cena to "lekkie" przegięcie.

#1551 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 09 kwiecień 2011 - 06:58

Rok temu znajomy nie z tego forum wyrwał Giant'a TCR Advanced 1 - rama karbonowa - osprzęt SRAM Force za 8200 zł (kupował w msporcie). Oczywiście fabrycznie nowy. Trzeba szukać okazji a Kellys za 8000 zł napewno taką nie jest.

#1552 raffi

raffi
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 kwiecień 2011 - 06:59

Heh, rozumiem.
Wielkie dzięki. Póki co jeszcze jakoś się bardzo nie interesowałem. Zobaczyłem i pomyślałem, że super oferta.
Zacznę przekopywać ten wątek i zobaczę co polecacie. Chyba, że macie jakieś gotowe sugestie na szybko w przedziale 6-8k.

Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam

#1553 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 09 kwiecień 2011 - 07:06

raffi nie ma gotowych sugestii w tym przedziale, bo wachlarz możliwosci jest tak szeroki jak długa jest Odra ;)

#1554 Tom'ek

Tom'ek
  • Użytkownik
  • 377 postów
  • SkądWieszowa

Napisano 09 kwiecień 2011 - 10:10

raffi, rwij tego scott'a, może cena nie przekroczy 8 patyków ;)
http://allegro.pl/sc...1530778180.html

#1555 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 09 kwiecień 2011 - 10:19

^ uzywany rower za tyle kasy? Toż to bardzo niepoważne posunięcie... Poza tym nie radz mu by go rwał skoro niewiadomo ile ma wzrostu i jaki rozmiar ramy potrzebuje.

#1556 madrej

madrej
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądZduńska Wola/Warszawa

Napisano 09 kwiecień 2011 - 16:50

No ja nie wiem czy rower który u dystrybutora kosztuje powyżej 20k zł nie jest wart 8k zł jeśli jest używany( oczywiście jeśli nie jest jakoś bardzo zjechany). Jedynie może rozmiar nie pasować i to że sztyca jest zintegrowana.

u5227y2014v4.gif


#1557 Tom'ek

Tom'ek
  • Użytkownik
  • 377 postów
  • SkądWieszowa

Napisano 09 kwiecień 2011 - 17:08

A właśnie że będę radził, rozmiar jest porównywalny z tym kellys'em który podał raffi, poza tym według ciebie 8 kzł to dużo za rower z najwyższej półki? Chyba żartujesz.

#1558 raffi

raffi
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 kwiecień 2011 - 17:47

Mój wzrost to 183.
Dziękuję za polecenie.
Czyli w tej cenie spokojnie mogę poszukać czegoś w karbonie i co najmniej Ultegrze?

#1559 Tom'ek

Tom'ek
  • Użytkownik
  • 377 postów
  • SkądWieszowa

Napisano 09 kwiecień 2011 - 18:09

Jeśli bierzesz pod uwagę zakup używanego roweru to jak najbardziej, jeśli interesuję cię tylko nowa maszyna to trochę musisz poszukać, pytanie czy naprawdę potrzebujesz/zależy ci na sprzęcie z tak wysokiej półki. Np grupie 105 też niewiele można zarzucić. Ten Spec wydaje się spoko http://allegro.pl/sp...1544723611.html
3 tyś poniżej katalogowej.

#1560 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 09 kwiecień 2011 - 19:26

A właśnie że będę radził, rozmiar jest porównywalny z tym kellys'em który podał raffi, poza tym według ciebie 8 kzł to dużo za rower z najwyższej półki? Chyba żartujesz.


chodzi mi ogólnie, że 8000zł to dużo jak na rower w ogóle i moim zdaniem bez sensu jest kupowanie używanego po większym niż 5000km przebiegu.

Przecież nie musi mieć DA, w zupełności styknie NOWA Ultegra najlepiej 6700, która jest na bank pewniejszym i lepszym wyborem niż DA 7800 po niewiadomo jakim przeiegu, bo tak naprawde nikt Ci nie zdradzi prawdziwego przebiegu.

Mój wzrost to 183.
Dziękuję za polecenie.
Czyli w tej cenie spokojnie mogę poszukać czegoś w karbonie i co najmniej Ultegrze?


Szukaj rozmiaru 56, 54 będzie za mały, zwłaszcza rama slopingowa.
Myśle, że jesli nie chcesz czekać na super okazję, to "firmowy" rower z carbonową ramą i Ultegrą na pokładzie najlepiej 6700 będzie perfekcyjnym wyborem. Ewentualnie Ultegra 6700 + ramka ALu i zaoszczedzisz sporo złotówek, a jesli nie planujesz się scigac to bedzie to nawet lepszy wybór od carbonu.

Jeśli bierzesz pod uwagę zakup używanego roweru to jak najbardziej, jeśli interesuję cię tylko nowa maszyna to trochę musisz poszukać, pytanie czy naprawdę potrzebujesz/zależy ci na sprzęcie z tak wysokiej półki. Np grupie 105 też niewiele można zarzucić. Ten Spec wydaje się spoko http://allegro.pl/sp...1544723611.html
3 tyś poniżej katalogowej.


rozmiar 54 przy wzroście 183 to stanowczo za mały rower, zwłaszcza, że Spec ma slopingową ramę. Poza tym sama prpozycja wcale nie jest ciekawa i jesli waga 8,2kg jest prawdziwa to w ogóle porażka jak za 7500zł.

Proponuję ostudzić swoje zapędy doradcze, bo chłopakowi możesz tylko narobić kłopotów.