Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cervelo S2 Dura Ace9000


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#21 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 23 maj 2016 - 20:28

To shimano odwalilo kawał roboty, zdominowała rynek osprzętu rowerowego. Oferują najlepszy parytet jakościowo cena. Od 2 lat o campie nikt nie mówi.

#22 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 23 maj 2016 - 20:35

Przez ten nowy kretyński zarząd, który wymyślił sobie, że z poziomu elitarnej manufaktury wejdą w szranki z Japończykami na polu produkcji masowej.


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#23 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 23 maj 2016 - 20:43

Temat wielokrotnie poruszany - Campagnolo czy Shimano.....O najwyższych grupach nie będę się wypowiadał, bo nie używam. Mogę porównać grupy średnie - Ultegrę i Centaura. Campa - trwałość łańcucha i kasety - od 6 sezonów bez zmiany i bez problemów, duża ilość części nowych z poprzednich roczników, w dobrych cenach, dobre koła gotowe ( Campa/Fulcrum ), ergonomiczny kształt klamek. Minusy: coraz droższe części nowe, z najnowszych roczników, wszędzie dominuje w Campie karbon - co mi osobiście nie odpowiada, praktyczny brak już wyboru piast do kół składanych, można sobie wybrać kolor czegokolwiek, pod warunkiem, że to będzie kolor czarny, ciężko chodzące manetki.

Shimano: lekko chodzące klamki, tanie, łatwo dostępne części, łatwo dostępne piasty, aluminiowe części, także w klasycznym, srebrnym kolorze. Minusy:słabe koła gotowe robione pod lekkich użytkowników, ,,miekkie'' łańcuchy do wymiany czasami już po dwóch sezonach, słaba ergonomia klamek.



#24 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 23 maj 2016 - 20:45

To shimano odwalilo kawał roboty, zdominowała rynek osprzętu rowerowego. Oferują najlepszy parytet jakościowo cena. Od 2 lat o campie nikt nie mówi.

 

Najlepiej cenowo według mnie to prezentuje się Sram Red 22 który jest praktycznie w tej samej cenie co DA 9000 a według mnie działa dużo ciekawiej i lepiej, tylko dużej grupie ludzi przeszkadza mechanizm klamek Srama tak jak koledze wyżej np. Jeśli mówimy o najwyższej półce no to sory mam Shimano ale szczerze jeśli miałbym wybierać pomiędzy Super Recordem albo nawet Recordem, Redem 22 a DA to niestety ale Shimano jest na ostatnim miejscu. Zupełnie inaczej jest w osprzęcie dolnej półki gdzie tegoroczna tiagra 4700 rozmiotła wszystko chyba i Shimano nie ma kompletnie żadnej konkurencji ani cenowo ani jakościowo. 



#25 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 23 maj 2016 - 20:48

Temat wielokrotnie poruszany - Campagnolo czy Shimano.....O najwyższych grupach nie będę się wypowiadał, bo nie używam. Mogę porównać grupy średnie - Ultegrę i Centaura. Campa - trwałość łańcucha i kasety - od 6 sezonów bez zmiany i bez problemów, duża ilość części nowych z poprzednich roczników, w dobrych cenach, dobre koła gotowe ( Campa/Fulcrum ), ergonomiczny kształt klamek. Minusy: coraz droższe części nowe, z najnowszych roczników, wszędzie dominuje w Campie karbon - co mi osobiście nie odpowiada, praktyczny brak już wyboru piast do kół składanych, można sobie wybrać kolor czegokolwiek, pod warunkiem, że to będzie kolor czarny, ciężko chodzące manetki.

Shimano: lekko chodzące klamki, tanie, łatwo dostępne części, łatwo dostępne piasty, aluminiowe części, także w klasycznym, srebrnym kolorze. Minusy:słabe koła gotowe robione pod lekkich użytkowników, ,,miekkie'' łańcuchy do wymiany czasami już po dwóch sezonach, słaba ergonomia klamek.

 

w wyższych grupach z trwałością jest podobno tak samo. 30 tyś dla campy to normalka 10 tyś dla shimano to już niekiedy szczyt możliwości. Rachunek jest prosty 3x łańcuch DA 169zł 1x łańcuhc Super record 285zł. Eksploatacyjnie tak to wygląda a strzelam, że i pozostałe komponenty wytrzymują podobnie. 

 

Ps. tak jak napisał kugel temat poruszany wielokrotnie więc kończymy dyskusję i komentujemy rower ;) 



#26 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 23 maj 2016 - 20:49

Przez ten nowy kretyński zarząd, który wymyślił sobie, że z poziomu elitarnej manufaktury wejdą w szranki z Japończykami na polu produkcji masowej.

Chyba nie do końca masz rację - wystarczy porównać ceny poszczególnych części - a szczególnie napędów korbowych - ceny Campy to dalej kosmos dla zwykłego zjadacza chleba.



#27 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 24 maj 2016 - 02:45

Bo zarząd sobie tylko tak wymyślił. Swoja nieudolnością, cięciem kosztów i jakimiś przeprowadzkami do Chin doprowadzili tylko do strajków pracowniczych, a Shimano i Sram przejęli jeszcze większy kawałeczek rynku.


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#28 kaloo

kaloo
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 24 maj 2016 - 06:31

Ja na Campie nie jeździłem, ale mialem w ręku Chorusa i Super Recorda. To jak w dłoni leży klamka Campy to mistrzostwo świata, tu nie ma konkurencji. Minus jest jeden, mialem wrażenie, ze wszystko się rozleci po pierwszej jeździe,choć ludzie na tym jeżdżą i jeżdżą. Sram ma bardzo fajny system zmiany biegów, szczególnie duża powierzchnia dźwigni zmiany biegów.

#29 grjama

grjama
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 24 maj 2016 - 06:50

Campagnolo zna się jak nikt inny na metalach trwałosć kaset czy łańcuchów jest imponująca, ja w swojej pierwszej szosie,  mam Xenona z 2005 produkcja pewnie z chin (Chorus,Record,Super Record produkcja Vicenza) i przejechałem prawie 40 tyś, łańcuch nie daje oznaków wymiany, kaseta też nie :) Co do przełaczania biegów szybkość jest porównywalna tą z ultegry czy forca a mowa przecież o najniższej grupie Campy.

Clavdivis _ Campagnolo to historia kolarska chociażby z pierwszych szybkozamykaczy Tuliego czy świetnych przerzutek Gran sport, te produkty chodzą do dziś i mają się świetnie :)

Włosi zawsze mieli smykałke do robienia szybkich samochodów i rowerów, ja tutaj niczego nie podważam...pewnie że bym wybrał Super Recorda, ale nie do ścigania ze względu tej małej dzwigienki to sie w dolnym chwycie nie sprawdza.  Dla mnie Dura Ace 9000 jest świetny pod każdym względem, nie dlatego że go mam, dlatego że jakość jest naprawdę wysoka.



#30 SzefSzefow

SzefSzefow
  • Użytkownik
  • 107 postów

Napisano 27 maj 2016 - 08:50

Tak kupiłem z allegro.

Owijka jest tak specialnie nawinęta, ponieważ kierownica ma napisy na końcowkach mi to nie bardzo leży, więc nawinę całą kierownice.

Co do Dura Ace jest go wiecej w peletonie, pewnie ze względu na system przełaczanią mi bardziej leży dzwignia do zrzucania biegów w góre i w dół, Campagnolo lubie system też fajny ale wkurzające czasem jest to ze zmęczony po 70km ustawce dojezdzasz do kreski i palce już odłaczają się od ciała i gdzies tam trzeba szukać tego tzw przycisku...na finiszach sie to nie sprawdza...co do srama, system intuicyjny, ale też nie leży w dłoni za bardzo. DA 9000 jest moim zdaniej dużo dużooo lepsza od 7900.

Rower na sprzedaż nie jest, niedawno załozyłem dział gdzie chciałem kupić rower, także to powinno rozwiać wszelkie wątpliwośći.

Wojtek, czemu sądzisz że Campa jest lepiej wykonana od Dura Ace? Zgodze się z wersją 7900 ale 9000 nie ma co zarzucić.

 

 

Zdecydowanie za bardzo się zachłysnąłeś tym starawym już rowerkiem ;)

 

Niewątpliwie jest to wysokiej klasy rower, ale wg. mnie brzydki niesamowicie.

 

Jesli cenisz sobie, szybkosc zmian przelozen, ich lekkosc to zdecydowanie powinienes wybrac Di2 lub EPS, choc jak sadze kupujac gotowa uzywke, wyboru nie mialeś.

 

Niech sie sprawuje!



#31 grjama

grjama
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 27 maj 2016 - 13:57

Elektronika jest dla zawodowców, do amatorskiego ścigania zdecydowanie wystarcza system linkowy ;)

Stary będzie jak wprowadzą nową technolgie po carbonie :D



#32 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 27 maj 2016 - 14:08

Nie bedzie stary, bdzie kultowy jak obecnie stalowe rowery czy winylowe plyty gramofonowe.

#33 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 27 maj 2016 - 14:45

Ja bardziej widzę karbon na tym samym wysypisku co dwudziestoletnie komputery z Pentium 166 na pokładzie.

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#34 SzefSzefow

SzefSzefow
  • Użytkownik
  • 107 postów

Napisano 27 maj 2016 - 16:17

Elektronika jest dla zawodowców, do amatorskiego ścigania zdecydowanie wystarcza system linkowy ;)

Stary będzie jak wprowadzą nową technolgie po carbonie :D

 

Wypisujesz jakies dyrdymały. Napisz, zetaki sie rower trafil i kasy nie ma na zmiane na Di2, a nie,ze elektronika jest zarezerwowana dla kogokolwiek. Tym bardziej, ze wypisujesz teksty o nietolerowaniu Campy ze wzgledu na "przycisk".

 

Carbon był stosowany w rowerach juz w latach 80-tych, wiec nie jest w zadnym wypadku nowa technologia, chyba, ze nowa dla Ciebie ;)



#35 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 27 maj 2016 - 18:07

Cervelo miało na razie tylko Saxo Rissa.

 

Oraz Cervelo TestTeam, które miało niezłe wyniki.

Oraz Garmin-Cervelo, które miało niezłe wyniki.

A obecnie ma Dimension Data.



#36 Marqs

Marqs
  • Użytkownik
  • 477 postów

Napisano 27 maj 2016 - 19:05

Elektronika jest dla zawodowców, do amatorskiego ścigania zdecydowanie wystarcza system linkowy ;)

Stary będzie jak wprowadzą nową technolgie po carbonie :D

 

 

Już jest stary....graphen zamiecie carbon pod dywanik :D



#37 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 maj 2016 - 19:37

Oraz Cervelo TestTeam, które miało niezłe wyniki.

Oraz Garmin-Cervelo, które miało niezłe wyniki.

A obecnie ma Dimension Data.

Tak jeździli, że nawet nie pamiętam :)
 Ci teraz to też jak druga liga.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#38 grjama

grjama
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 29 maj 2016 - 06:19

Wypisujesz jakies dyrdymały. Napisz, zetaki sie rower trafil i kasy nie ma na zmiane na Di2, a nie,ze elektronika jest zarezerwowana dla kogokolwiek. Tym bardziej, ze wypisujesz teksty o nietolerowaniu Campy ze wzgledu na "przycisk".

 

Carbon był stosowany w rowerach juz w latach 80-tych, wiec nie jest w zadnym wypadku nowa technologia, chyba, ze nowa dla Ciebie ;)

 

Elektronika się psuje, na wertepach jak np Roubaix, gdzie Saganowi coś się spieprzyło i nie mógł przerzucać biegów :) mowa o shimano... nie każdy musi mieć di2 i co tydzien zanosić do serwisu bo mu ''nie przełancza'' :)

W latach 80 były tylko mufy kolego od Ernesta nie wiem czy kojarzysz tego Pana.

Chodziło o moncque czyli najnowszą technologie :P



#39 kaloo

kaloo
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 29 maj 2016 - 07:26

Czegoś nie mam z różnych powodów, to będę pisał eseje dlaczego tej rzeczy nie mam i jaka ona jest fatalna. Ehh
  • Gromowladny lubi to

#40 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 29 maj 2016 - 07:55

Każdy sfanatyzowany właściciel roweru "uznanej" marki powie że to taki top topów i że pozostali nie mają startu :)

Opis w pierwszym poście zabawny, wyobrażam sobie że robisz "maślane oczy" jak tylko na niego patrzysz. 

 

Campagnolo zna się jak nikt inny na metalach trwałosć kaset czy łańcuchów jest imponująca, ja w swojej pierwszej szosie,  mam Xenona z 2005 produkcja pewnie z chin (Chorus,Record,Super Record produkcja Vicenza) i przejechałem prawie 40 tyś, łańcuch nie daje oznaków wymiany, kaseta też nie :) Co do przełaczania biegów szybkość jest porównywalna tą z ultegry czy forca a mowa przecież o najniższej grupie Campy.

Clavdivis _ Campagnolo to historia kolarska chociażby z pierwszych szybkozamykaczy Tuliego czy świetnych przerzutek Gran sport, te produkty chodzą do dziś i mają się świetnie :)

Włosi zawsze mieli smykałke do robienia szybkich samochodów i rowerów, ja tutaj niczego nie podważam...pewnie że bym wybrał Super Recorda, ale nie do ścigania ze względu tej małej dzwigienki to sie w dolnym chwycie nie sprawdza.  Dla mnie Dura Ace 9000 jest świetny pod każdym względem, nie dlatego że go mam, dlatego że jakość jest naprawdę wysoka.

To może jak się znają na metalach to niech stosują ich więcej zamiast plastiku?:) I co ma znawstwo metali to trwałości napędu? Japończycy czy Amerykanie są kiepscy z metalurgii? Czy może zwyczajnie inne rzeczy stawiają jako priorytet przy wypuszczaniu produktu na rynek?


  • EverRestOnTheBike lubi to