Skocz do zawartości


Tani Gps Ktory Mnie Nie Zawiedzie ;)


26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_qmbaya11_*

Gosc_qmbaya11_*
  • Gość

Napisano 22 maj 2016 - 19:42

Ostatnio kupilem szosówke, lubie jezdzic prosto, przed siebie, jezdze po roznych wioskach i zauwazylem ze jak juz gdzies dojade to pojawia sie problem powrotu :P.

 

Poszukuje jakiejs nawigacji ktora wytrzyma 4,5 godzin. Nie chce liczników i jakis bajerów. Wazna jest dla mnie cena :P.

 

Czy mógłby ktoś coś polecić?



#2 cky

cky
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 23 maj 2016 - 09:55

A w telefonie nie posiadasz GPS? :)



#3 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 23 maj 2016 - 11:12

Garmin Etrex 10, typowa nawigacja na baterie AA wytrzyma Ci 24h

http://allegro.pl/ga...6192685554.html

Telefon jest do dzwonienia i na wszelki wypadek



#4 cky

cky
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 23 maj 2016 - 11:36

Telefon z gpsem od biedy na początek wystarczy i nie wymaga żadnego wkładu finansowego.



#5 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 23 maj 2016 - 11:38

Smartfon plus Locus Free albo Orux i mapy offline. A jeszcze lepiej uruchomic mozg, wycwiczyc orientacje w terenie plus papierowa mapa okolicy i GPS staje sie zbednym oglupiaczem.
  • Prozor, astronom i beskidbike lubią to

#6 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 23 maj 2016 - 11:43

Garmin Etrex 10, typowa nawigacja na baterie AA wytrzyma Ci 24h

http://allegro.pl/ga...6192685554.html

Telefon jest do dzwonienia i na wszelki wypadek

Przecież Etrex 10 nie obsługuje map  więc jego przydatność na rowerze pod kątem ,,nie zagubienia się''=ca.0

Jedyne do czego może się nadać to jazda stricke według wykreślonego wcześniej śladu. Ale do orientacji w terenie kompletnie się nie nadaje.

 

Jak już koniecznie Garmin to Etrex 20 ten czyta mapy tyle, że nie obsługuje czujników rowerowych przez ANT+ ale to wnioskując z postu nr 1 nie jest autorowi tematu potrzebne.

 



#7 Slon78

Slon78
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • Skądlubelskie/mazowieckie

Napisano 23 maj 2016 - 14:05

Najtańszym rozwiązaniem jest wydruk mapy topograficznej do pobrania np. tu

http://geoportal.gov.pl/

Pod warunkiem, że nie wagarowałeś na geografii.

 



#8 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 23 maj 2016 - 16:04

Ja jednak jestem za smartfonem. Wydawanie kasy na garmina po to by nie zgubić się w terenie, lub drukowania map jest wg mnie mało fajne.

#9 Gosc_gocu_*

Gosc_gocu_*
  • Gość

Napisano 23 maj 2016 - 19:34

Ja jednak jestem za smartfonem. Wydawanie kasy na garmina po to by nie zgubić się w terenie, lub drukowania map jest wg mnie mało fajne.

 

A zakup smartfona żeby używać go na rowerze to niby ma sens? :P



#10 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 24 maj 2016 - 21:24

Nie wiem co masz na myśli "na rowerze".
Według mnie, aby się "nie zgubić" wystarczy telefon.
Mój smartfon kosztował 195zł.Dzwoni, smsuje, ma internet, działa na nim endomondo, strava. Mi wystarcza.
Kupono garmina to trochę więcej pieniążków.
Oczywiście nie mam zamiaru przekonywać, że smartfon zastępuje zawsze i wszędzie garmina, bo tak nie jest. Garmin ma inne przeznaczenie.
Mowa jest po prostu o nie zgubieniu się. Wtedy smartfon daje radę i jest relatywnie tani w porównaniu do garmina. Poza tym, smartfon nie służy tylko po to, by się nie zgubić, więc tym bardziej ten koszt się jakoś rozkłada.

W każdym razie, ja tak uważam. Ty możesz mieć inne zdanie :)

#11 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 24 maj 2016 - 22:12

...A jeszcze lepiej uruchomic mozg, wycwiczyc orientacje w terenie plus papierowa mapa okolicy i GPS staje sie zbednym oglupiaczem.

 

Właściwie bez mapy jeżdżę wszędzie od Bieszczad po Babią Górę. Raz czy dwa razy do roku jak mam się udać w nowe miejsce sprawdzam w google jak wyglądają kluczowe skrzyżowania i znaki naprowadzające na dane miejscowości. Wystarczy zapamiętać 3-4 obrazki. Reszty dopełnia pytanie napotkanych osób.


  • Prozor i Senninho lubią to

www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#12 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 25 maj 2016 - 07:45

Teraz nawigacja prowadząca "za rączkę" jest niezbędnym wyposażeniem rowerzysty, zwłaszcza szosowego. Przecież u nas zagęszczenie ludności prawie jak na pustyni, czy stepach Mongolii i można nikogo nie spotkać przez wiele godzin i co wtedy? ;)


  • Prozor, astronom i parmenides lubią to

#13 Gosc_RafalPolo_*

Gosc_RafalPolo_*
  • Gość

Napisano 25 maj 2016 - 17:14

więcej empatii Panowie w odpowiedzi na potrzebe forowicza.

Mieszkam na śląskiej aglomerancji i dla mnie nawigacja jest dużym ułatwieniem, aby w domu wytyczyć sobie GPXa  na dobry asfalt, z dala od ruchliwych tranzytowych dróg oraz nie trafiać w slępe uliczki.

Nie każdy ma do zapamiętania trzy skrzyżowania i 10 dróg pod domem do dyspozycji.

Ja polecam Holuxa 260 lub Garmina Edga 20/25 wyświetlanie wcześniej przygotowanej ułatwia bardzo.



#14 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 25 maj 2016 - 19:43

Taa...nawigacja z pewnością pomoże ci zaplanować trasę po "dobrych asfaltach". Jak nie znasz tych dróg to możesz się nieźle zdziwić ;)



#15 Gosc_RafalPolo_*

Gosc_RafalPolo_*
  • Gość

Napisano 25 maj 2016 - 21:15

Street view.

Z tapatalka


  • astronom lubi to

#16 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 25 maj 2016 - 22:37

Street view.

Z tapatalka

Dokładnie!


www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#17 jaroMKV

jaroMKV
  • Użytkownik
  • 234 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 26 maj 2016 - 08:51

Cały poprzedni rok jeździłem bez nawigacji. A, że lubię pojechać w nieznane mi tereny niekiedy po prostu wjechałem tam gdzie nie powinienem. Co prawda z powrotem czy orientacją w terenie problemu nigdy nie miałem to niestety kilka razy zdarzyło się, że zabłądziłem i niestety jak dla mnie jest to niepotrzebna strata czasu. No chyba, że mamy cały dzień i jedziemy na wycieczkę.

 

Ostatnio pierwszy raz poruszałem się po trasie zapisanej w urządzeniu, Street View bardzo mi pomógł. I jak dla mnie taka jazda ma jedną zaletę - nie tracimy czasu na ewentualny powrót do trasy, szukanie drogi czy zapytania napotkanych osób.



#18 seb2k6

seb2k6
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 30 maj 2016 - 07:52

Pytanie do użytkowników Locusa :)

Który rodzaj mapy jest najlepszy do jazdy rowerem szosowym? Rozgryzam od wczoraj ten program i widzę, że do wyboru jest domyślnie kilka źródeł mapy: Google, MapQuest itp. Który powinienem wybrać, żeby był czytelny i pokazywał głównie utwardzone drogi + drogi rowerowe, a nie każdą wydeptaną ścieżkę w parku, czy polną dziurawą drogę? Jakieś sugestie? :)

Mapy głównie chcę używać do sprawdzenia gdzie jestem gdybym skręcił nie tam gdzie trzeba w nieznanym terenie, lub prowadzenia po wcześniej przygotowanym śladzie (bez nawigacji).

EDIT: Czy ten program posiada autopauzę? Tak żeby nagrywanie trasy zatrzymywało czas, w momencie gdy się zatrzymuję. Widzę, że można wyświetlić czas całkowity i czas ruchu, ale to chyba nie do końca to samo.

Ogólnie program świetny i na razie dostałem oczopląsu od ilości opcji :)

Z góry dzięki.



#19 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 30 maj 2016 - 11:21

Mi wystarcza na szosę darmowa mapa wektorowa UMP, możesz tez ściągnąć on-line bezpośrednio z Locusa (w zakładkach przydatne wersje UMP np.mapnik) i używać offline.

Do jazdy w terenie i trekkingu używam map Polski i Słowacji Cykloatlasu z chomika (szukaj użytkownika   ;) albo ściągam online w domu potrzebne obszary z map dostępnych przez Locusa i potem używam offline.

Autopauza jest automatyczna i masz osobno podany czas ruchu i całkowity. Jak będziesz ustawiał "licznikowe" pola i okienka ekranu (wersja PRO), to możesz wybierać co będzie pokazywane.

Trochę czasu trzeba spędzić na poznanie programu, ale za 35 zł (w promocji czasem jest -50%) wersja PRO na telefonie z dobrym GPSem wymiata i niszczy wszystkie Garminy jeśli chodzi o nawigację i możliwości konfiguracji.



#20 seb2k6

seb2k6
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 30 maj 2016 - 11:40

Właśnie zakupiłem wersję Pro jak tylko zobaczyłem, że appka działa z czujnikiem prędkości/kadencji Wahoo przez BT :)
Widzę w niej niezły potencjał, tylko na razie właśnie kombinuje z mapami, bo testując rano podczas dojazdu do pracy mapa UMP@Mapnik (wędrówka) była dość nieczytelna przez, jakby to określić, słaby kontrast i kolorystykę elementów mapy. Musiałem się praktycznie zatrzymywać i przyglądać dokładnie co tam jest pokazywane, bo wszystko w jasnych odcieniach i podczas jazdy ciężko się było w niej połapać, a ekran typowego smartfona i jego właściwości "odbijające" oraz widoczność w słońcu niespecjalnie to ułatwiał :)

Przy okazji spytam czy masz może jakieś porady dla początkującego jeśli chodzi o ustawienia aplikacji?
Jakieś takie "must have" co warto ustawić świeżo po instalacji, bo domyślnie jest słabo ustawione?
 

Jak oceniasz zużycie baterii i czy można coś poprzestawiać, by to zoptymalizować, albo żeby ekran się "przygaszał" po ustalonym czasie, a wybudzał po dotknięciu ekranu lub zbliżeniu ręki? Coś takiego w ipBike było.

Z góry dzięki :)





Dodaj odpowiedź