Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uparta Tylna Przerzutka


23 odpowiedzi w tym temacie

#1 misiek440

misiek440
  • Użytkownik
  • 114 postów

Napisano 24 maj 2016 - 14:19

Panowie mam problem, mam pelna grupę ultegry 6700. I nie moge sobie dac rady z regulacja tylnej przerzutki. Poluzowalem linkę, ustawiłem wychyły i tu się zaczynaja problemy.

 

Reguluje baryłką i nigdy to nie chodzi perfekcyjnie. Ustawiam na drugi bieg i wtedy dośc ładnie wchodzą w góre, ale już jest problem z opuszczaniem. Jak popuszcze linke i biegi z górnej czesci kasety dobrze się zrzucają to znowu te z dolnej albo słabo wchodza albo rzęczą co mnie strasznie drążni. Nie mam juz pomysłu linki wyglądają ok, do tego lekko je jeszcze przesmarowałem. Hak wyglada na prosty.

 

Ogolnie problem jest albo z góra albo z dołem kasety, jak wyreguluje wysokie przłeożnia to dół się rozjeżdza, jak wyreguluje dół to góra nawet wchodzi ale już z zrzucaniem jest problem....normalnie błedne koła i szlag mnie trafia. 



#2 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 24 maj 2016 - 14:27

Wymień linkę i wszystkie pancerze tej przerzutki na porządne, sztywne. To na początek. Bujałem się z podobnym problemem i to właśnie shimanowski przerzutkowy ale w budowie jak hamulcowy pancerz upośledzał precyzję.


Trzepak 

"MAMIL"


#3 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 maj 2016 - 14:30

Na pewno masz wszystkie komponenty 10-rzędowe?

 

Wszystkie końcówki pancerzy są proste i prosto osadzone w otworach/oparciach, a pancerze równo ucięte?


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#4 misiek440

misiek440
  • Użytkownik
  • 114 postów

Napisano 24 maj 2016 - 14:39

no wałsnie nic nie widze, linka chodzi luźno w pancerzu nie wyczówam jakis oporów. Ogólnie to to pracuje, ale precyzją nie grzeszy, powiem szczerze po tak wysokiej półce spodziewałem się więcej.

 

Tak, wszystkie elementy sa 10rz. 

 

Nie wiem jakiej firmy sa pancerze ale napewno shimanowskie bo znalazłem na nich nadruk, a na hamulcowych pisze shimano M system.



#5 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 24 maj 2016 - 14:48

Jeśli przez przypadek pancerze to SIS40 to masz wielkie szanse na odkrycie sprawcy. One właśnie mają budowę jak hamulcowe, w postaci sprężyny. Do napędów 10 rzędowych nadają się bardziej pancerze SIS-SP41. Przyglądnij się na końcówce, czy pancerze są zbudowane z kilkunastu drucików czy jednego skręconego.


Trzepak 

"MAMIL"


#6 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 24 maj 2016 - 19:58

Łańcuch też shimano? jeżeli tak to dobrze założony? Jaki masz rower?



#7 misiek440

misiek440
  • Użytkownik
  • 114 postów

Napisano 24 maj 2016 - 20:14

łańcuch Shimano ,  napisami do zewnątrz cn6701. Ogolnie rowerek mam od niedawna, kupiłem go od kolegi z forum. Z tym że trochę przyoszczędziłem i kupiłem go na kołach zastępczych bo nie miałem kasy aby dopłacić do tych co były, więc siłą rzeczy przerzutka nie chodziła jak na tamtych. Coraz bardziej żałuje że nie sprzedałem nerki i nie wziąłem na tamtych kołach. FRW hunters hill. 

 

Pojechałbym do mojego speca, ale kurde mam w robocie hardcore i najbliższe wolne w przyszłym miesiacu



#8 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 24 maj 2016 - 20:30

A linki masz prowadzone na zewnątrz czy wewnątrz ramy?

 



#9 misiek440

misiek440
  • Użytkownik
  • 114 postów

Napisano 24 maj 2016 - 20:31

na zewnątrz, to jest dokłandnie ten rowerek tylko na badziewnych kołach :)

 

http://szosa.org/top...żetowy-projekt/



#10 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 24 maj 2016 - 21:03

W takim razie pewnie linki i pancerze do wymiany i całość do regulacji + ślizg pod ramą do sprawdzenia. 



#11 misiek440

misiek440
  • Użytkownik
  • 114 postów

Napisano 24 maj 2016 - 21:21

a jakie linki i pancerze polecacie. Mogą być linki do sklepu lub allegro. No i rozumiem że jak sciągne owijke to muszę zakupić nową macie jakieś sprawdzone bo jestem zielony w tym temacie. Nigdy tego nie robiłem



#12 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 maj 2016 - 22:00

Jak to nie pomoże, to jest to hak.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#13 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1989 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 24 maj 2016 - 22:00

Ja śmigam na Jagwire. Są tanie (dosłownie kilka złotych za metr) ale nigdy nie sprawiły problemów. Owijka jeżeli będzie ostrożnie ściągnięta i nie potargana to bez problemy nada się do ponownego założenia. 



53608702113_1697d8a0bf_o.png 53650540372_5d02396ecc_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png


#14 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 25 maj 2016 - 06:01

Lunki i pancerze do tej ultegry musza byc bardzo dobre. Jagwire - może,ale na pewno nie LEX bo z nimi przy tej ultegrze mozna szału dostac. Zestaw shimano z linkami pokrytymi teflonem - poprzedni najwyzszy model oferowany przez shimano - jest bardzo dobry.
Sprawdzilbym jeszcze luzy na lozyskach kółek.

#15 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 25 maj 2016 - 07:05

A co na to sprzedawca? U niego bylo dobrze?

#16 misiek440

misiek440
  • Użytkownik
  • 114 postów

Napisano 25 maj 2016 - 07:52

 

 

A co na to sprzedawca? U niego bylo dobrze? 

 

 

narazie się z nim nie kontaktowalem, bo nie che mu zawracać dupy na urlopie. I tak sie bede z nim widział w przyszłym tygodniu. U niego podobno działoało ale były inne koła założone i ustawienie kasety było pewnie deczko inne bo musialem regulowac wychył o czym mnie informował. Tak jak mówie tragedii, nie ma jeźdźę, ale jest to trochę irytujące że musze na jednym biegu dwa razy cyknąc w góra i raz w dół aby wskoczył bieg. Zreszta jak to sie mówi widziały gały co brały. 



#17 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 maj 2016 - 09:59

zazwyczaj winny jest ostatni pancerzyk przy przerzutce i prawidłowe zaczepienie linki ,

Odepnij linke i sprawdź czy manetka lekko chodzi  i czy linka przy lekkim naciagu ręką ładnie pracuje, jesli nie to prujesz górny pancerz i robisz od nowa całosć

Polecam pancerze Shimano SP 40 ++ są ze smarem sztywne, od sp 41 różnią sięjedynie końcówkami ale pancerz ten sam .

 

Klamki ze schowanymi pancerzami pod owijką wymagają większej dokładności montażu , wlasnie przez to inne wprowadzanie linki .

 

Trzeba popatrzeć jak linka wchodzi w klamke, może być zagięta, albo luźna na ostatnim biegu, albo nie w gniazdku.

Hak....po sprawdzeniu pancerzy i linek patrzymy na hak , czasem minimalnie krzywy daje jaja .

Łańcuch - sprawdź kierunkowść  bo kierunkowe shimano pracują tylko w kierunku pracy, odwrotnie sie pierdzieli.

czasem też trzeba wyregulować naciąg przerzutki tył

 

 

Edit:

 

jak rower używany to wywal linki i pancerze przerzutkowe i daj nowe 

 

 


  • misiek440 lubi to

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#18 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 25 maj 2016 - 11:04

Jeszcze jedna rzecz przyszła mi do głowy.

 

Sprawdź, czy na pewno linka jest poprawnie przykręcona do przerzutki, tzn. czy omija śrubę z dobrej strony. Zaskakująco często ludzie robią ten błąd i prowadzą linkę nie po stronie wyżłobienia, tylko po drugiej, a potem cała indeksacja się sypie :)


  • palli lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#19 m.arek

m.arek
  • Użytkownik
  • 170 postów

Napisano 25 maj 2016 - 18:13

Luzy na piaście nie są za duże?

#20 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 25 maj 2016 - 19:20

Mam z deka ten sam problem (wszystko system Ultegra 6700, kaseta, nowe manetki, nowa tylna przerzutka): jest niewielki problem między skrajnymi położeniami. Niewielki i na pozór nieistotny, ale jak się chce poprawić czas na sekcji ze zjazdami i podjazdami to irytujący bo łańcuch źle wchodzi...

Czasem zastanawiam się, czy to nie wina pokrętła regulacji na łączeniu pancerzy niedaleko manetek. Podczas jazdy śruba lubi się delikatnie dokręcać. Tak samo mam przy przerzutce lewej: raz na jakiś czas muszę ją odkręcać, by "wydłużyć" pancerz.


www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."




Dodaj odpowiedź