Skocz do zawartości


Odchudzanie Roweru - Carbon Z Allegro - Czy Warto - Opinie


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Tadeusz123_*

Gosc_Tadeusz123_*
  • Gość

Napisano 27 maj 2016 - 18:17

Cześć,

 

czy warto odchudzać rower kupując części carbonowe (kiera, mostek, sztyca, siodło) z allegro - towar z chin ale może ktoś używa i może dać opinię ?

 

http://allegro.pl/ze...ars_rule_id=201

 

Pozdrawiam

 

Tadzik



#2 Marqs

Marqs
  • Użytkownik
  • 477 postów

Napisano 27 maj 2016 - 19:00

Ja mam kiere i sztyce i nie narzekam....nawet po salcie do rowu nic się nie stało :)



#3 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 maj 2016 - 19:47

Tylko sam fakt bycia karbonowym nie czyni części ultralekkimi. Raczej na alu spokojnie osiągniesz niższą wagę wydając tyle samo co na karbon.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#4 dixidi

dixidi
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 27 maj 2016 - 21:18

Cóż gratuluje odwagi , ja osobiście bym się nie zdecydował na taki zakup, różnica wagowa względem aluminium będzie raczej psychologiczna niż wymierna w skutkach a w moim przekonaniu nie gwarantują one bezpieczeństwa, jeśli kupowałbym już karbonowe elementy to kogoś kto ma doświadczenie i renome w tej dziedzinie ale to moje zdanie.



#5 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 28 maj 2016 - 19:08

W aukcji oferują:

- kierownicę - waga podana dla danej szeokości

- łącznik - chodzi im najprawdopodobniej o mostek :) podana waga dla jakiegoś rozmiaru (prawdopodobnie 100 mm, choć możliwe że dla 80tki)

- sztyca podanej wagi nie ma

- siodło owszem.

 

Ja nie przepadam za sprzedawcami którzy partolą opisy sprzedawanych przez siebie produktów. To po pierwsze oznaka braku wiedzy a po drugie braku sensownego podejścia do klienta.

 

I czy warto odchudzać rower za pomocą tych części? Tylko jeśli oryginalne są ultra ołowiane i zamierzasz odchudzić cały rower, bo wymiana tych czterech elementów przepaści wagowej nie stworzy.



#6 maad11

maad11
  • Użytkownik
  • 227 postów
  • SkądLublin

Napisano 28 maj 2016 - 20:25

Ostatnio widziałem na zdjęciach 2 połamane kierownice z Chin - PIękny Wschód - kolega dojechał na lemondce i Kross Road Tour w Nalęczowie... Ja bym nie ryzykował z allegro, raczej z pewnego źródła bezpośrednio z Państwa Środka.

 

Pozdrawiam

 

 



#7 Marky

Marky
  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 28 maj 2016 - 21:45

Szybkie koła to jest to, co ci potrzeba. Na sztycę i siodełko można się jeszcze pokusić, najwyżej wróci się do domu w pedałach.



#8 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 30 maj 2016 - 09:20

Odradzałbym... I zgadzam się z postem wyżej



#9 Gosc_Tadeusz123_*

Gosc_Tadeusz123_*
  • Gość

Napisano 04 sierpień 2016 - 12:02

Cześć,

 

kupiłem sztycę 145 gr i siodełko 105 gr z carbonu chińskiego, siodło to kopia speca (ale całe czarne bez napisów).

 

i tak:

 

- po pierwsze siodełko mega wygodne robię po 80 - 100 km i jest ok;

- wagowo oszczędziłem 350 gr vs obecna sztyca i siodło;

 

Na razie (350 km) jestem b. zadowolony

 

cenowo - siodło 100 zł, sztyca 110 zł

 

Pozdrawiam

F

 





Dodaj odpowiedź