Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koła Vinci


329 odpowiedzi w tym temacie

#21 Affinity

Affinity
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 21 czerwiec 2016 - 16:03

Czy moglibyście podesłać zdjęcia tych kół w akcji? Znalazłem tylko materiały marketingowe producenta i jakąś krótką recenzję. Poza kilkoma opiniami na forum i oficjalną stroną, o Vinci praktycznie nic nie wiadomo :)


  • Ms01 lubi to

#22 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 czerwiec 2016 - 23:33

1, sztywnosć kół - w 90% jak koła są dobrze naciągnięte i nie przeciążamy ich swoją nadmierną wagą oraz przerostem siły nad efektem jazdy pod góre, to w przypadku tylnego koła wyginamy bardziej ramę niż koło .

Próby wyginania paluchami niczego nie dowodzą 

2, zaplot na szerokim kołnierzu z prostymi szprychami daje dużą sztywność przedniego koła, a nawet "nadsztywność " co na podjazdach  na stojąco może trochę denerwować ( ciężej jest wybujać koło na boki ) , ale na zjazdach szybkich jest zaletą .

3. Felgi karbonowe są bardzo sztywne i porównywanie tego z np jakimiiś Mavicami jest nieporozumieniem gdzie mamy felge o profilu ok 18 mm i doklejony płatek karbonu ...... 

Piasnie że inne chińczyki są do dupy śmierdzi mi tutaj raczej marketingiem tej firmy, miałem dziesiątki, setki różnych felg na montażu, mamy rok 2016 i praktycznie nie ma produktów kiepskich już.

 

 Co więcej, bardzo twardy karbon - płat boczny będzie mniej tłumił drgania niż taki, którego można nacisnąć, ten drugi będzie pracował np na kostce brukowej 

 

Tak samo jak piszecie ...porównanie do kiepsko zrobionych innych karbonów ...każde da się zrobić dobrze, a felg które są doskonalej jakości polecam Lightbicycle.


Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#23 Technik

Technik
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 22 czerwiec 2016 - 10:06

SPIKE, niestety, ale mieć falgi na montażu a jeździć na nich to dwie różne rzeczy. Co jesteś w stanie sprawdzić podczas montażu w danej feldze? To czy wytrzymuje naciąg i nie pęka? Ja na pewno mam mniejsze doświadczenie od Ciebie, bo nie zaplatałem nigdy kół, a przez moje ręce przewinęły się raptem 4 felgi no-name ale wiem, że dużo wychodzi dopiero w trakcie jazdy. Z pierwszych kółek byłem bardzo zadowolony dopóki na zjeździe dosłownie nie stopiła mi się powierzchnia hamulcowa, drugie też były w ręku super i niby nic się z nimi nie działo, ale były dla mnie za miękkie i czułem, że tłumią także moje przyspieszenie (może to subiektywne, nie wiem, źle mi się jeździło). I dźwięki strasznie dziwne wydawały, niepokoiło mnie to ciągle w trakcie jazdy. Tak więc mam doświadczenie z dwoma kołami, które były w ręku dobre i o których bym wyraził na początku znakomitą opinię, a potem okazały się po prostu badziewiem i tyle.

 

Teraz mam te vinci i jestem zadowolony i dla mnie to zdecydowanie lepiej, że obręcz jest sztywna, że nie gnie się w ręku. Mi to pasuje, koło ma napędzać a nie tłumić. A porównywanie karbonu z Mavicami o których piszesz to się w 100% zgadzam, że to nieporozumienie. To dwa różne produkty.

 

Odnośnie kołnierzy - ja się tak w ten temat nie zagłębiałem i nie zwróciłem nigdy na to uwagi tak szczerze, ale patrząc na to co piszesz, to nie za wysoki kołnierz to rozsądne optimum.

 



#24 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 czerwiec 2016 - 10:28

Podsumowując post wyżej mam bardzo małe doświadczenie, ale co tam Spike (poskładał setki kół i objeździł wiele ) jest w stanie stwierdzić przy montażu. Ale ja mam Vinci i jestem zadowolony.

 

Napisał byś chociaż co robisz z tymi kołami, jaka moc, jakieś wyścigi, przebieg, nawet średnie prędkości by coś mówiły.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#25 Technik

Technik
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 22 czerwiec 2016 - 12:42

Napisałem tylko, że miałem 2 różne komplety kół no-name i w obu coś było nie tak, więc po prostu nie mogę się zgodzić, że nie ma słabych obręczy, gdy miałem z takimi do czynienia. Moje doświadczenie jeśli chodzi o jeżdżenie jest spore, nie składałem po prostu nigdy kół. Zresztą, nie trzeba wielkiego doświadczenia by stwierdzić, że obręcz która się dosłownie topi jest zła. I nie neguję nigdzie wiedzy Spike, po prostu w tym jednym temacie mam sprzeczne doświadczenie i nie mogę się zgodzić, że nie ma złych obręczy, gdy dwie złe miałem i na pewno ich wad nie dałoby się dostrzec przy składaniu koła. Zresztą, o karbonowych kołach z chin jest osobny temat.

 

Napisał byś chociaż co robisz z tymi kołami, jaka moc, jakieś wyścigi, przebieg, nawet średnie prędkości by coś mówiły.

 

Jeżdżę średnio po 10-14 godzn tygodniowo, pomiaru mocy nie mam, jeżdżę głównie w okolicach Warszawy, ale z raz na 2 miesiące zaliczam jakiś weekendowy wypad w Świętokrzyskie (także zimą) i z dwa razy w roku w większe góry. Na Mazowszu płasko, więc tu średnie wychodzą około 33-35 (nie licząc wyjazdu z miasta), chyba że trening w grupie to ponad 40. Aktualny przebieg kółek to nieco ponad 5000 km (w tym zaliczone 2 razy Świętokrzyskie i raz Podhale i okolice.)



#26 SzefSzefow

SzefSzefow
  • Użytkownik
  • 107 postów

Napisano 24 czerwiec 2016 - 20:42

Napisałem tylko, że miałem 2 różne komplety kół no-name i w obu coś było nie tak, więc po prostu nie mogę się zgodzić, że nie ma słabych obręczy, gdy miałem z takimi do czynienia. Moje doświadczenie jeśli chodzi o jeżdżenie jest spore, nie składałem po prostu nigdy kół. Zresztą, nie trzeba wielkiego doświadczenia by stwierdzić, że obręcz która się dosłownie topi jest zła. I nie neguję nigdzie wiedzy Spike, po prostu w tym jednym temacie mam sprzeczne doświadczenie i nie mogę się zgodzić, że nie ma złych obręczy, gdy dwie złe miałem i na pewno ich wad nie dałoby się dostrzec przy składaniu koła. Zresztą, o karbonowych kołach z chin jest osobny temat.

 

 

Jeżdżę średnio po 10-14 godzn tygodniowo, pomiaru mocy nie mam, jeżdżę głównie w okolicach Warszawy, ale z raz na 2 miesiące zaliczam jakiś weekendowy wypad w Świętokrzyskie (także zimą) i z dwa razy w roku w większe góry. Na Mazowszu płasko, więc tu średnie wychodzą około 33-35 (nie licząc wyjazdu z miasta), chyba że trening w grupie to ponad 40. Aktualny przebieg kółek to nieco ponad 5000 km (w tym zaliczone 2 razy Świętokrzyskie i raz Podhale i okolice.)

 

Nie masz co porównywać Vinci do No-namow, te drugie wypadka zapewne gorzej... Nalezy porownac Vinci do kol o podobnej cenie oraz najlepszych producentow kol, Campa/Fulcrum, DT Swiss, Lightweight, Enve, Bontrager, Roval itd ;)



#27 jaroMKV

jaroMKV
  • Użytkownik
  • 234 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 27 lipiec 2016 - 21:30

Zapytam tutaj. Mam w tym momencie stożki aluminiowe i wiadomo, że z czasem powoli ściera mi się powłoka gdzie pracują hamulce. Zaczyna prześwitywać aluminium. Wizualnie średnio to wygląda.

 

Jak wygląda sprawa z kołami pełen carbon ? Coś tam pewnie się ściera ale chyba aż tak bardzo nie razi po oczach :)



#28 Stasko

Stasko
  • Użytkownik
  • 497 postów

Napisano 27 lipiec 2016 - 21:38

No cóż: pod karbonem jest ....karbon 😉
Widać ślady ale wyglada to o niebo lepiej niż na obręczach alu.

#29 jaroMKV

jaroMKV
  • Użytkownik
  • 234 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 28 lipiec 2016 - 09:17

 

 

No cóż: pod karbonem jest ....karbon 😉

:) to wiem...ciekaw byłem tylko czy też się coś z tym dzieje więcej. Trzeba będzie pomyśleć o pełnych carbonach



#30 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 28 lipiec 2016 - 12:13

Zapytam tutaj. Mam w tym momencie stożki aluminiowe i wiadomo, że z czasem powoli ściera mi się powłoka gdzie pracują hamulce. Zaczyna prześwitywać aluminium. Wizualnie średnio to wygląda.

 

Jak wygląda sprawa z kołami pełen carbon ? Coś tam pewnie się ściera ale chyba aż tak bardzo nie razi po oczach :)

 

 

Zdecydowanie lepiej wyglądają w takim przypadku koła z pełną karbonową obręczą :) 



#31 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 wrzesień 2016 - 22:56

Dzisiaj odebrałem swoje vinci rapid 55 pod szyty. W sobote powinienem być już w stanie się przejechać :) Klocki w zestawie, zaciski również. Kola wizualnie zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie, wręcz zaskoczony na plus jestem, zobaczymy jak będzie z jazda :D napisy to nie są zwykle naklejki i raczej ich się nie zdrapie. Piasty Brandowane ich logiem. Całość ładnie się komponuje!


  • wasto lubi to

#32 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 09 wrzesień 2016 - 08:25

mess, a pytałeś jak z częściami zamiennymi do ich kół? Szprychy to pewnie nie problem, ale piasty, bębenek i obręcz?

#33 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 wrzesień 2016 - 08:40

Pytałem, powiedzieli, że nie ma problemu. Wszystko mogą dosłać. 



#34 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 wrzesień 2016 - 11:05

male.jpg



#35 Kamil444

Kamil444
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • SkądMierżączka

Napisano 10 wrzesień 2016 - 11:17

super tylko żeby jeszcze robili różne wersje kolorystyczne naklejek bo ten kolor średnio pasuje ale to sczegół



#36 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 wrzesień 2016 - 11:23

zgadzam się, z drugiej strony gdzieś tam jak dla mnie, jest na tyle neutralny, że w oczy mnie nie szczypie. W kazdym razie innego koloru na ten sezon nima :D



#37 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 10 wrzesień 2016 - 20:02

Ale by do Bianchi pasowały.

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#38 84kamil

84kamil
  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 10 wrzesień 2016 - 21:52

A jak wrażenia z jazdy.

Jak oceniasz te koła?


 



#39 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 wrzesień 2016 - 22:35

sztywne, inaczej niosą, bardzo mało podatne na boczne wiatry, co do samej prędkości to musze potestować jeszcze :D


  • hubertgal lubi to

#40 Frania.Bania

Frania.Bania
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 11 wrzesień 2016 - 08:50

Bardzo ładny rower, koła super wygląd, B)  ciekawa jestem czy też tak hałasują jak moje koła ?

 

jak radzisz sobie z białym kolorem na kierownicy ?





Dodaj odpowiedź